@Muve_pl: Już przyszło, nie mam pojęcia jaki problem był z adresem, bo konsultantka UPS zapytała czy to na pewno ten adres. Potwierdziłem, i dziś jakoś do mnie trafił pod "nieprawidłowy" adres. Wszystko ok, teraz tylko modlić się o działające płyty i poprawny klucz :D
  • Odpowiedz
Hi Piotr, you have a package coming tomorrow.
Scheduled Delivery Date: Thursday, 19/02/2015
Estimated Delivery Time: End Of Day

Jeżeli to prawda, to polecam UPS, bo paczka wysłana będzie dopiero jutro ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kurier #kurierzy #ups
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mirki czy miał ktoś z was taką sytuację, że kurier obciążył was dodatkową opłatą?
wysyłałem dużą paczkę (70zł) 130x80x20 cm , a po weryfikacji (po 10 dniach) dostaję info od @KurJerzy , że paczka miała 128x80x25 cm co jest nieprawdą, bo miała 18cm (nie 25), zresztą mogę załatwić drugie takie samo i im zdjęcie zrobić, że ma 18 cm,
i doliczyli mi 87zł przecież to jest kpina jakaś
dodatkowo napisali, że
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wilier: Weryfikacja przesyłek jest robiona na upsowskiej sortowni, mają tam jakąś maszynę, która wszystko mierzy/waży. Tutaj paczka ma równo 330cm (długość+2xszerokość+2xwysokość), więc to granica, przy której doliczają dopłatę za dużą paczkę. Te 7,5% to tzw dopłata paliwowa, którą dolicza się do każdej przesyłki. Olałbym to na Twoim miejscu.
  • Odpowiedz
@Prince_Prospero: @Dziki_Bigos: @AnsuzSowilo:
KurJerzy odpisali, że mogę się odwołać jeśli udowodnię wymiary paczki
1. lol.jpg
2. czemu niby ja mam tracić czas na udowodnienie swojej niewinności? czy to nie oni powinni mi udowodnić winę?
wysmarowałem długiego maila do UOKiK, dam znać jak odpowiedzą
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Iudex: No jeśli nie ma opcji paczkomatów to wybieram kurierów, bo lepiej mieć przesyłkę dostarczoną w dwa, maks. trzy dni za 15 zł, niż za 5 zł w dwa tygodnie (myślę o Poczcie Polskiej).
  • Odpowiedz
#allegro #ups jak mnie to wkur... rano dostalem od sprzedawcy numer paczki ups (ktory sobie wygenerowal online (jest podane moje miasto docelowe)) i poinformowal mnie, ze dopiero po paru godzinach bedzie jakis status, minelo 12h i oczywiscie zadnych zdarzen nie ma (czyli pewnie ciul dzisiaj jej nie wyslal) #gorzkiezale
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wysyłał ktoś coś na gwarancję za pomocą firmy ups? Ponad godzinę męczyłem się na ich super stronie z wypełnianiem danych w zakładce "Przygotuj przesyłkę" bo coś się nie zgadzało albo wymagało jakichś danych o których nie miałem pojęcia. Teraz przeczytałem na jakimś forum, że powinienem to właściwie zrobić w zakładce "Zaplanuj odbiór".
Już prawie wszystko się zgadza, tylko nie widzę okna na dane do adresu dostawy, sam muszę je sobie wydrukować jako
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mirki czy jeśli w #ups max dł przesyłki dla tańszej opcji to 120cm, a moja ma 121-122 to muszę już zamawiać tą 2x droższą usługę? nie przejdzie jakoś :D ?
#kurier #kiciochpyta
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

o 17.30 dostalem maila z faktura i informacja ze sprzęt wysłano. Jest szansa, że jutro dojdzie? nie wiem czy brać urlop w pracy bo paczka trochę kosztowała a chciałbym ją sam odebrać od kuriera
#xkom #ups
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@M4rcin: wieksze firmy mają umowy z kurierami i często tak robią, że paczki odbiera się raz, glównie wieczorem, podjeżdzą cała ciężarówka i ładują, to nie to samo co u zwykłego śmiertelnika
  • Odpowiedz
@M4ks: przy skladaniu zamowienia Pan mnie poinformowal ze sprzet bedzie wyslany jak tylko technicy dołożą to co domówiłem ale będzie to czwartek...spytałem czy nie da rady wcześniej to odpowiedzial, że jak sie technicy wyrobią. Jakbym jutro dostał maila to bym tutaj nie pytał ;)
  • Odpowiedz