• 33
Ściągnąłem Thai Orange Hot z dehydratora. Tak się prezentują po ususzeniu. Według mnie bardzo ładnie ()

Super odmiana planuję je używać bezposrednio do potraw. Wyjmujesz ze słoika, odłamujesz ogonek i wrzucasz do dania, które od razu nabiera wyrazistości i obłędnego aromatu ( ʖ̯)

W komentarzu zdjecie całego słoika. Wyszło mi okolo 3 takich słojów
gobi12 - Ściągnąłem Thai Orange Hot z dehydratora. Tak się prezentują po ususzeniu. W...

źródło: comment_ndizftaScP79qyJSgtgLNeGZY9OJAJNV.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Niniejszym zawiadamia się wszystkich obywateli z wykop.pl, iż ten oto @gobi12 - Przodownik wykop.pl spełnił swoją obywatelską powinność w stopniu wyśmienitym.

Kiedyś, gdy będę już za stary by kupować przez wykop.pl , zasiądę przy kominku , przykryję się kocem, zaparzę kakao i opowiem wnukom o ostrych paprykach od tego sprzedającego. Wszystko na najwyższym poziomie.


#chili #chilihead #papryka #papryczki #ogrod #
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 986
No dobra to teraz mam już na zdjęciu cały tego weekendowy zbiór. Na dywanie się nie zmieściło. ()

82 odmiany.

#chilizgobim

#chili #chilihead #papryka #papryczki #ogrod #ogrodnictwo #warzywa #hobby #zainteresowania #domowyogrod #uprawa #uprawiajzwykopem #ostrezarcie #ostresosy
gobi12 - No dobra to teraz mam już na zdjęciu cały tego weekendowy zbiór. Na dywanie ...

źródło: comment_ZbgXkOo2EG6cYRrY2WCHMXm7OLK2JJu2.jpg

Pobierz
  • 81
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 179
Dziś udało się podebrać tyle papryczek #chilizgobim . Na jutro na krzakach czeka spokojnie drugie tyle... Ciężka niedziela się szykuje. ()

#chili #chilihead #papryka #papryczki #ogrod #ogrodnictwo #warzywa #hobby #zainteresowania #domowyogrod #uprawa #uprawiajzwykopem #ostrezarcie #ostresosy
gobi12 - Dziś udało się podebrać tyle papryczek #chilizgobim . Na jutro na krzakach c...

źródło: comment_vUOViHnDOg80mvicNMBA9IiTatkYpqsc.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W nawiązaniu do wpisu pokazującego przed cięciem to tak obecnie wygląda mała folia #chilizgobim już po dokonaniu niezbędnych przycięć. Żałuję, że nie znalazłem na to czasu 3 tygodnie temu - wszystko byłoby już dojrzałe.

#chili #chilihead #papryka #papryczki #ogrod #ogrodnictwo #warzywa #hobby #zainteresowania #domowyogrod #uprawa #uprawiajzwykopem
gobi12 - W nawiązaniu do wpisu  pokazującego przed cięciem to tak obecnie wygląda mał...

źródło: comment_mty79iiTnud3y5iBBHvwlAoR7GaElH3E.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 38
Dobra. Wróciłem do kraju. Mam pierdyliard powiadomień, na które będę w miarę możliwości odpowiadać. :-D

Co do zestawów to z tego co widzę po trackingach i wiadomościach wszystkie trafiły do adresatów bez większych problemów. Niedługo będę szykować drugą turę :-).

Foliak wygląda dziś tak jak na załączonym zdjęciu. Biorę się za coś co powinno być zrobione już 2 tygodnie temu tzn. ostre cięcie liści. Pogoda niestety jest beznadzieja i chyba nie ma
gobi12 - Dobra. Wróciłem do kraju. Mam pierdyliard powiadomień, na które będę w miarę...

źródło: comment_VijNG4MMduE0oTHZ0mskMw7wwTgE6btQ.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tym razem szybciej udało mi się obrobić materiał z weekendu.
Kolejna aktualizacja uprawy #chilizgobim - dziś pokazuję wybarwione superhoty, chore rośliny i... motylka. ()

Jeżeli ktoś jest zainteresowany to zachęcam do oglądania ;)

Sporo osób zapisało się na zestawy degustacyjne - została jeszcze wolna ok. 1/3 przewidzianych dostępnych zestawów. Jak widać po
gobi12 - Tym razem szybciej udało mi się obrobić materiał z weekendu. 
Kolejna aktua...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Niewiemja: Wyrwać muszę w weekend koniecznie. Film jeszcze przed robieniem reaserchu. Obecnie jestem na 90% przekonany, że to tak zwany "root rot" czyli porażenie korzeni grzybem co powoduje nagłe więdnięcie rośliny.

No już ostatnio pieliłem na leżąco ;P Teraz już nie trzeba, bo cała ziemia jest zacieniona roślinami i żadne chwasty nie rosną :D
  • Odpowiedz
@piotr-antyn: Mogę. ;) Ogólnie obrywam wszystkie liście o jedno piętro niżej od najniższego owocu na każdej gałązce. Czyli w ten sposób mam załatwione rośliny od dołu. Od góry zostawiam 3 poziomy liści nad najwyższym owocem na każdej gałązce, ale jednocześnie ucinam wszystkie stożki wzrostu, kwiatki i pączki. Też pozbywam się wszystkich odnóg, rozgałęzień i łodyg, które nie mają owoców. Z tym, że ja to robię w połowie września. Niektórzy tną
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@shopec U mnie Primo Brown super się sprawdzało za każdym razem jak miałem. W tym roku mam kilka Brain Strainów i jak na razie bardzo średnio to wygląda.
  • Odpowiedz
#chilizgobim

Pojawiają się często pytania czemu opadają kwiatki w papryczkach. Takie pytania są także mega popularne na różnych chiliheadowych forach i tam się ukuła taka ciekawa lista z możliwymi przyczynami. Także wybierzcie sobie swoją przyczynę ( ͡° ͜ʖ ͡° )
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeżeli wystarczająco dużo mi dojrzeje to u mnie będą dostępne na początku listopada. Czyste nasiona można kupić w zachodnich sklepach z nasionami. U nas np. na allegro to raczej wszystko będzie z któregoś pokolenia.
  • Odpowiedz

Jako, że dodałem tag #rozdajo to w pierwszej kolejności mała informacja co można dostać #zadarmo o ile jest się z #warszawa Jak już poprzednio pisałem zostało mi trochę sadzonek i z tego względu, że w tym tygodniu zaczynam urlop, są do rozdania. Jeżeli ktoś jest chętny to zdjęcie tego co zostało w pierwszym komentarzu.

Jeżeli chodzi o najnowszą aktualizację #chilizgobim to nagrałem nowy film.
gobi12 - Jako, że dodałem tag #rozdajo to w pierwszej kolejności mała informacja co m...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wogx: A takie szczegóły to będę wiedział na kilkanaście dni jak będę szykować zestawy. W zeszłym roku było ok. 25 odmian różnych w każdej paczce. Wagowo solidnie ponad pół kilo.
  • Odpowiedz
#ogrodnictwo #ogrod #rosliny #chilizgobim #chili #chilihead #papryka #uprawa #uprawiajzwykopem

Udało mi się zdobyć świetne sadzonki Carolinki i myślę o zrobieniu prowizorycNego Grow boxa na strychu. Może ktoś z was ogarnia swoje perełki w boxach i odpowie mi na pytanie czy na 4 krzaki starcza mi powiedzmy 3 lampy led lub halogen led o mocy
piotrek-kazmierczak - #ogrodnictwo #ogrod #rosliny #chilizgobim #chili #chilihead #pa...

źródło: comment_Av9pzupERNDcGZFHmWQNmNnCTDCIzCJt.jpg

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piotrek-kazmierczak: Chcesz to sie baw, nie chcesz to uprawiaj zwyczajnie na parapecie. Box też nie jest tanią zabawą, najpierw musisz zapłacić za materiały do budowy, potem lampy a później prąd. Ja mam powierzchnie ok. 0.4m2, myśle że 4 karoliny bym jakoś upchał. 10 zwykłych ledów po 1200lm daje 12000lm, na taką powierzchnie powinno być 20000 ale nie ma kasy na wymianę żarówek. Za miesiąc działania boxa płace jakieś 35zł za
  • Odpowiedz