#uber #taxi #policja

Słyszałem, że nadszedł dzień sznura dla Ubera w Warszawie. Ponoć multum kontroli w weekend i kary w dziesiątkach tysięcy. Są jacyś kierowcy którzy wpadli?
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bez_Komentarza: @MichalQ20: @zaorany_1: Nielegalny przewóz osób. Wyraziłem się może mało precyzyjnie. To nie Uber dostaję kary, bo Uber jest legalny. Tylko kierowcy jeżdżący z aplikacją Ubera działają nielegalnie i to oni dostają kary.

@MichalQ20: Ja znam osobiście dwóch kierowców, których sprawa jest w sądzie.
  • Odpowiedz
@MichalQ20: Ale jakie konkrety? Kontrole z początku startu w Krakowie odbiły się echem w mediach. Jednego z kontrolowanych znam osobiście. Kolejny znajomy był z trójmiasta. Uber udzielił im pomocy prawnej i póki co żadnych wyroków w tej sprawie nie ma. Niektórzy przyjmują mandaty od ITD i to jest ich największy błąd. To, że kontrole są to jest oczywiste i my kierowcy doskonale o tym wiemy :). @Bez_Komentarza:
  • Odpowiedz
@zefj: co to znaczy że

Uber podzielil sie danymi 13 milionow uzytkownikow z rzadem.


Jaki sens ma wklejanie linku? Jeśli by chciał przeczytać na reddicie, to bym przeczytał na reddicie

Prośba o komentarz
  • Odpowiedz
@ArekJ: Jeśli ja wiozę kolegów i mam kolizję, to samo? Bzdura jest z tymi taksówkarzami o zamkniętych umysłach.
Mnie nie skusiły ceny, to chamstwo kilku taksówkarzy zmotywowało mnie do zainstalowania Ubera.
Jeżdżę taksówkami, ale tylko takimi, gdzie mogę ocenić taksówkarzy.
  • Odpowiedz
@wooks001: na pół godziny przed planowanym zamówieniem obczaj sytuację na mapce - jak będzie kilku kierowców w okolicy to mozesz być spokojny, jak będzie np tylko jeden to zamów a jak już dojedzie to zadzwoń do kierowcy i powiedz ze bedziesz za 15 min ale niech włączy już kurs. Naliczy Ci 30gr/min do kursu (czyli prawie nic). "ustawowo" kazdy kierowca powinien czekać na klienta min. 10min, ale jak klient mu
  • Odpowiedz
jak to jest z tymi napiwkami w #uber mogę ustawić na koncie 0 i dać po skończonym kursie wedle uznania? Czy kierowca widzi, że mam np ustawione na stałe 10% i ma to jakiś wpływ na atrakcyjność mojego zamówienia na kurs? Czy jak mam ustawiony stały napiwek to mogę na zakończenie zmienić i dać inny?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@robert83: napiwków nie można dać przez aplikacje a dawanie napiwków fizycznie do ręki kierowcy jest niewskazane bo można uznać to jako zapłatę za przejazd i taksówki mogą dzwonić po itd
  • Odpowiedz
"ozpoczęliśmy proces rejestracji kierowców w Łodzi oraz Aglomeracji Śląskiej. Zachęcamy do polecania znajomych do tych miast. Dokładna data startu nie jest jeszcze znana. Będziemy o tym informować. Jest to idealna okazja do zarobienia dodatkowych pieniędzy." czyli znajda iluś tam chętnych kierowców i wtedy ruszą
  • Odpowiedz
Stwierdzam że złotówy mają prawo bytu tylko w małych miasteczkach gdzie po
1. Uber nie ma prawa bytu
2. Większość osób się zna
3. kursy są krótkie
Sam mieszkam w takim mieście i czasami korzystam z usług taxi, nigdy nie oszukują i zawsze jest o czym pogadać. W większych miastach kierowcy taksówek to podludzie i śmierdzą czosnkiem.
#uber #taxi
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W związku z dynamicznym rozwojem firmy, Uber wychodzi naprzeciw potrzebom komunikacyjnym mieszkańców stolicy KRLD - Pyongyangu.


Jak możemy wyczytać na stronie Ubera mieszkańcy KRLD skarżyli się na słabą komunikację miejską jednocześnie chwaląc swoją infrastrukturę drogową. Jak pisze przedstawiciel Ubera:

Korea coraz bardziej otwiera się na świat. Od kilku lat dostępne są tam szerszej rzeszy Klientów smartfony. To w połączeniu ze słabą komunikacją miejską otwiera nowe możliwości dla Ubera i daje szanse Koreańczykom na
N.....m - > W związku z dynamicznym rozwojem firmy, Uber wychodzi naprzeciw potrzebom...

źródło: comment_FNNel39XDSzu4gTJo9asEJUV0sSU1SXg.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@minister_ataku: jak się zmieści to ok, zamów i od razu zadzwoń do kierowcy, jak się zgodzi to ok, jak nie to zamów następnego i znowu zadzwoń :) Na uberze czasem jeżdżą kombi a nawet VANy, po prostu musisz trafić na takiego kierowcę. Zresztą zawsze można upchnąć takie krzesło na tylnej kanapie
  • Odpowiedz
Oto co dzisiaj zastałem w taksówce w #gdansk. Złotówa mnie podwiózł, na liczniku 13 zł, daję mu stówę, zaczął się festiwal narzekania czemu nie mam drobnych, poczym wydaje mi do 20 zł i pyta się, czy może być... No kufa... Sami psują sobie rynek. Już tylko #uber Miesiąc temu w #poznan taksiarz chciał mnie przyciąć na 3 dychy. Nie żal mi was ani trochę.
s.....e - Oto co dzisiaj zastałem w taksówce w #gdansk. Złotówa mnie podwiózł, na lic...

źródło: comment_7M3pzGyopaR9gD82LHnU8T1fdopjJL4x.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach