Wraz z grupką #programista15k zastanawiamy się nad stworzeniem "na już" jakiejś apki pomocnej przy okazji sytuacji z #koronawirus Nic komercyjnego, bardziej na zasadzie pomocy dla starszych, czy zamkniętych w kwarantannie.
Jak na razie mamy poniższy pomysł, oceńcie proszę i podrzućcie jakieś rady:

Myślimy, czy np. nie stworzyć bardzo prostej platformy łączącej potrzebujących zakupów z wolnymi osobami gotowymi do ich zrobienia. Działanie na zasadzie aukcyjnej + lokalizacja - Pani Grażynka
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
podchodzimy do sprawy bardziej kryzysowo, licząc na zaufanie i odpowiedzialność ludzi.

@Myszex: myślę że to jednak jest złe podejście i udostępniając taką platformę trzeba mieć na uwadze, że na pewno znajdą się oszuści, którzy chętnie umówią się ze starszymi ludźmi że "przywiozą im zakupy", nawet wniosą je do domu, żeby ich np okraść na miejscu albo zobaczyć czy warto się włamać. Dobrze byłoby ją tak zaprojektować, żeby zapewnić bezpieczeństwo obu
  • Odpowiedz
@konradowski1995: pizzerie mające umowę z Uberem robią max rozmiar dla ubera określony.

3 typy je mieszczą tylko


@estenten: jak się popieści, to się zmieści. Miałem raz nieco za dużą pizzę, trochę kombinacji było ale wlazła na płasko :)
  • Odpowiedz
#uber

Myślicie, ze mocno risky jest zamawianie jedzenia np z mcdonald poprzez ubereats i ogólnie zamawianie żarcia na wynos w obecnej sytuacji?

#koronawirus
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@anheli: Jak unikniesz bliższego kontaktu z dostawcą a jedzenie jakiś podgrzejesz... to jest to nawet bezpieczniejsze od łażenia po obsmarkanych sklepach( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jeździ ktoś jako kierowca UBER?
Piszcie na priv bo mam ofertę dodatkowego, konkretnego zarobku dla aktywnych kierowców. (Kilkaset zł nawet, albo więcej)
Pozdrawiam! #uber ps. jesli nie możesz napisać odblokuj pw.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Opipramoli_dihydrochloridum: Oczywiście, że można. Ale już kilkukrotnie udowodniono iż Uber i Bolt na zmianę zaniżają i zawyżają kwoty przejazdów. Ani jedno ani drugie nie jest dobre dla rynku ponieważ na zmianę uderza w pracowników i w klientów. Taksometr daje pewnego rodzaju pewność że opłata będzie stała. Owszem, powiesz że taryfiarze tez oszukują. Jako taksówkarz jestem za tym aby tępić patologie po obydwu stronach barykady. Sam niedawno zgłaszałem do UM gościa
  • Odpowiedz
kochani, po 2 latach przejedzonych w UBER. dziś przestaje korzystać z tej aplikacji.
Podsumowując ciężko odzyskać od nich środki które sobie od tak pobierali z karty.
Co innego wynika z przejazdów przesyłanych na mail ("rachunków" a co innego ze srodków pobieranych na kartę.
Do tego cześć faktur jest nielegalnych bo podatnicy sie wyrejestrowali a wystawiał rachunk vat

Miesiąc w miesiąc płatności kartą sie nie zgadzały o 300 -500 zł
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@klush: Co to za p---------e? Przecież w Uberze w przeciwieństwie do zwykłego taxi masz dokładną ilstę kto i gdzie jechał z dokładnymi godzinami i trasą. Jak złapię taksówkę z ulicy to jak to niby potem można zweryfikować?
  • Odpowiedz
@sailor_73: Musiałbyś podać więcej szczegółów. Niestety sam z doświadczenia wiem że teraz jedyny sposób na zarobienie w tej branży to szukanie oszczędności. Konkurencja jest duża. Sporo korporacji taxi do tego Uber i Bolt. Wiec jak zminimalizować koszta? Zamiar super drogiego Merca, w leasing bierze się Skodę albo Dacie. Najlepiej nowe auto z instalacja LPG. Kolega ma Fabie kombi i pali mu 8l gazu co przy dzisiejszych cenach daje jakieś 18
  • Odpowiedz