#linux #serwery #sysadmin

Mirki mam problem, postawiłem sobie serwer mailowy i niestety gmail zalicza moje e-maile jako spam.

Mam wpis SPF oraz podpis DKIM (gmail zalicza obydwa jako pass czyli zaliczone).

Stronka
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, #linux #sysadmin - jakiś patent na rozwiązanie serwerowe (nginx?) do bycia bezpiecznym 'proxy' między światem zewnętrznym a konkretnym hostem w sieci? Tj. user po wpisaniu adresu jest weryfikowany (np. certyfikatem) i dopiero wtedy są mu serwowane dane z innego hosta w tym samym LAN?
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RRybak: ale trzeba przyznać, że serwis mają dobry, 30 minut po zgłoszeniu zadzwonił pan, że wysyłają 1410 bo już nie mają części do tego
  • Odpowiedz
#sysadmin #serwerownia

Raspberry pi jest średni jako router :(

internet wchodzi vlanem, shorewall, ruch rozdzielony między vlany.

Laptop surowo wpięty w ethernet dostawcy na speedteście dawał 120/490, przez raspberry pi daje 11/25 ()
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@uosiu: ja rozumiem, że można sobie zrobić w router na Rpi w celach edukacyjnych ale masz tak tanie i o wiele lepsze rozwiązania od mikrotika, że to bez sensu ;)
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Dolan: chciałem zrobić sobie router na bazie gratów, które leżą w domu i się kurzą :-P

Chyba jednak pojadę zaraz do sklepu po router Asusa.
  • Odpowiedz
Mirki blokuję u siebie w sieci dostęp do internetu dla wszystkich komputerów (prócz mojego ;) ), udostępniam im jedynie dostęp do jednego zewnętrznego serwisu www (baza danych), na którym wszyscy pracują. Problem jest taki. U mnie, jako że mam pełny dostęp na zaporze, serwis działa w 100% i potrafię pracować na wszystkich rekordach. U pracowników z niewiadomych mi powodów nie działają pewne znikome moduły tego serwisu - np. nie można wyszukać danego
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@padobar: @Dolan: @wotd: @Garet_: @Micki: @justarandomdude: @pan_nomad: Hmm powiem tak, niestety wireshark nie dał mi odpowiedzi na to o co z tym wszystkim chodzi (faktem jest też, że niezbyt dobrze znam się na analizie ruchu sieciowego). Znalazłem w tych pakietach kilka różnych numerów ip, jednak jakoś mi to nie pomogło. Co dziwne - po zaktualizowaniu Firefoksa do najnowszej
  • Odpowiedz
Mirki, szukam routera, który przyjmie internet po ethernecie, da mi z tego cztery porty LAN i umożliwi ustawienie innych vLANów na każdym porcie. Do tego oczywiście nat i dhcp. #sieci #serwerownia #sysadmin
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mircy, może Wy będziecie w stanie mi coś doradzić lub pomóc. W czym rzecz: wspominałem już wcześniej, że mam routerboard #mikrotik i chciałbym go jakoś ogarnąć. Mam już pewną koncepcję, co na początek chciałbym ogarnąć, ale nie mam pomysłu, jak to zrobić.

Mianowicie chodzi mi o konfigurację serwera VPN, najlepiej PPTP. Mam do wyboru dwa serwery - jeden na MikroTiku, drugi na Synology DSC412+, które mam wpięte w MT. Cel, jaki
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach