#strazmiejska #warszawa
Czasem zaluje, ze nie mam do czapki wbudowanej kamerki. Niedawno na czerniakowskiej mijal mnie samochod strazy miejskiej, w ktorym to kierowca w najlepsze gadal sobie przez telefon. Od kogo jak kogo, ale od strozow prawa oczekuje swiecenia przykladem
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@deixkivi: Ja bym zapamiętał numer boczny radiowozu (oni na to "numer taktyczny" mówią) i od razu zadzwonił do dyspozytora bezpośrednio i kazał przekazać patrolowi, że ma się ogarnąć.

  • Odpowiedz
@deixkivi: Jakby coś - 986. Mówisz, że mają przekazać patrolowi, żeby się ogarnął. Podajesz ulicę bądź dzielnicę (żeby wiedzieli do którego oddziału zadzwonić), numer boczny i uprzejmie prosisz o przypomnienie im co tam trzeba.
  • Odpowiedz
Mirki bardziej teoretycznie bo pewnie zapłace z lenistwa ale mam pytanko. Dostałem mandat od #strazmiejska z fotoradaru umieszczonego w ich aucie, abstrahując od tragicznej jakości zdjęcia jak i miejsca, rozkminiam sobie jedną rzecz. Skoro wraz ze styczniem tracą możliwość do robienia fotek oraz muszą umorzyć wszelkie postępowania to czy kiedy przyjmiesz mandat to w styczniu dalej trzeba będzie go płacić? Obstawiam że tak bo pewnie sprawa zdąży trafić do komornika.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@crk11: na załatwienie twojej sprawy mają 180dni, więc spokojnie zdążą...
poza tym, od 1 stycznia stracą prawo do robienia nowych zdjęć, postępowania już rozpoczęte będą musieli dokończyć, w ostatnich dniach grudnia podejrzewam, że będzie masakra, bo faktem jest, że sporo jednostek SM zlikwidują, a mając otwarte sprawy przedłużą czas swojego funkcjonowania...
  • Odpowiedz
Powiedzcie mi jak to jest, że mam prawo jazdy od 9 lat i żadnego mandatu od policji (mimo dwóch zatrzymań "na pszypale"), a w Krakowie zarobiłem już 7 punktów od straży miejskiej? W tym 5 za tak poważne wykroczenie, jak wjazd na osiedlową uliczkę, gdzie był sklep, w którym chciałem zrobić zakupy, bez karty mieszkańca.

#krakow #strazmiejska
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W tym 5 za tak poważne wykroczenie, jak wjazd na osiedlową uliczkę, gdzie był sklep, w którym chciałem zrobić zakupy, bez karty mieszkańca


@Greenek: hmm, to mnie zaskoczyłeś - byłem dotąd święcie przekonany że punkty można dostać wyłącznie za wykroczenia wprowadzające zagrożenie w ruchu drogowym - bezwzględny zakaz postoju, wjazd w uliczkę z zakazem ruchu/pod prąd itp...
  • Odpowiedz
@Greenek: Stoją tam całymi dniami ;> Jutro zrobię im profil na fejsie, bo mam na nich doskonały widok ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ostatnio robią tak, że suka podrzuca 4 strażników i zabiera po żniwach po paru godzinach.
  • Odpowiedz
Mirki czy przydrożni zbóje (straż gminna) może łupić przy użyciu fotoradarów? Były ostatnio jakieś zawirowania związane z ich uprawnieniami, a ojca ustrzelili przy zawrotnej prędkości 66km/h. Ewentualnie czy są możliwości żeby jak rasowy Polak cebulak wykpić się z płacenia? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#prawo #strazmiejska #pytanie #kiciochpyta
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#mandat #monitoring #policja #strazmiejska #wykroczenie #bytom #podprad #ruchdrogowy
Witam, mam pytanie, wjechałem dziś ulicą pod prąd, zorientowałem się po dwóch sekundach od wjazdu, więc wjechałem na parking po prawej i zawróciłem- dobra, mój idiotyczny bląd, ale była zupełnie pusta droga, więc nie spowodowałem zagrożenia. Czy ktoś z Was spotkał się z mandatem z systemu monitoringu miejskiego,
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Yanosikpl: dwie uwagi:
1) Sąd Okręgowy w Poznaniu może powiedzieć jedno a Sąd Okręgowy w Pcimiu Dolnym może powiedzieć drugie..

2)

Natomiast kamery miejskiego monitoringu rejestrują obraz, a nie poszczególne zdarzenia i nie ujawniają wykroczeń, rejestrując
  • Odpowiedz