Siema mikro. Dostałem wyrok w trybie nakazowym za niewskazanie kto prowadził pojazd (wyrok + 100 zł grzwyny), Sprawa wyglada tak ze nie mieszkam w miejscu zameldowania i nikt mnie nie poinformował o piśmie. Zostałem wezwany miesiąc temu do SM na wyjaśnienia powiedziałem im że nie otrzymałem pisma do rąk własnych (okazania kto prowadził) i że pierwsze słyszę że mam niezapłacony mandat. W SM pokazano mi zdjęcie z fotoradaru (noc nie widać kierowcy)
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@slownik: Najlepiej to zgłosić się z zapytaniem do sądu co masz zrobić żeby to uregulować. Co by nie skierowali sprawy do komornika, bo po prostu szkoda kosztów.

Ja z sądu dostawałem papiery zawsze z danymi gdzie trzeba wpłacić hajs (parę razy temat przerabiałem ;)

Co do niekaralności to się nie bój, bo to się tyczy przestępstw popełnionych umyślnie (za takie coś nie możesz być karany). Natomiast nie tyczy się to
  • Odpowiedz
Jadę w piątek z dwoma kolegami na rowerze po Rynku Nowego Miasta. Patrzę, a tam macha do nas ukochany przez wszystkich przedstawiciel straży miejskiej. Trochę p---------y wspominam jak swego czasu był tu zakaz jazdy pojazdami jednośladowymi. Domyślam się, że żądni zarobku mundurowi szukają paru groszy do kiesy.

- Co jest! - krzyczę zirytowany spodziewając się świstka papieru informującego o złamaniu przepisów.

- Nie, nie - kręci palcem strażnik.

Z
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fenomenalnie_miotam: Pstryknął ci przy tak małym przekroczeniu? Zazwyczaj są ustawiane na +20km/h ja dzisiaj na siódemce zapierdzielałem za bmw 5 obaj sporo ponad dopuszczalną prędkość, ale on był szybszy i przeskoczył jedne światła których mi się już nie udało, jadę dalej o 40km/h za szybko i dopiero zorientowałem się że w oddali na wzniesieniu stoi radiowóz, obok niego offcourse ta beemka xD Ale zdziwiłem się że policjant mnie nie zdjął.
  • Odpowiedz