Wszystko
Wszystkie
Archiwum
4
Połowa Polaków nie widzi problemu z zanieczyszczeniem powietrza [Badanie CBOS]

- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
2
Rządowe sukcesy i porażki w walce ze smogiem. Czy taryfa grzewcza działa?

- Dodaj Komentarz
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
@oba-manigger: @Andrejrooo: Tu podobnie ¯\_(ツ)_/¯
@ActiZ: Jak tak można się truć. Jak jest 10 stopni na plusie XD
5
Walka ze smogiem - trzeba chronić najuboższych przed zimnem!

- 4
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
@archon: Jak musisz mieć "idealnie czyste powietrze" to raczej tak.
Jak zależy Ci na oczyszczeniu w krytycznych sytuacjach a reszta do poziomu "akceptowalnego" to wystarczy tańszy.
Ja jadę na zwykłym, ale mam ustawiony w aplikacji dodatkowy scenariusz, który szybciej włączy "głośniejsze obroty" > 20 µg/m3, . ( https://wsparcie.lifeplanet.pl/hc/pl/articles/115003259632-Konfiguracja-automatycznego-trybu-w-Xiaomi-Air-Purifier-2 )
Domyślne ustawienia "Auto" pozwalają na znaczne wzrosty zanieczyszczeń, zanim obroty się zwiększą i wydajność filtrowania się poprawi. ( Domyślne auto jest niesłyszalne
Jak zależy Ci na oczyszczeniu w krytycznych sytuacjach a reszta do poziomu "akceptowalnego" to wystarczy tańszy.
Ja jadę na zwykłym, ale mam ustawiony w aplikacji dodatkowy scenariusz, który szybciej włączy "głośniejsze obroty" > 20 µg/m3, . ( https://wsparcie.lifeplanet.pl/hc/pl/articles/115003259632-Konfiguracja-automatycznego-trybu-w-Xiaomi-Air-Purifier-2 )
Domyślne ustawienia "Auto" pozwalają na znaczne wzrosty zanieczyszczeń, zanim obroty się zwiększą i wydajność filtrowania się poprawi. ( Domyślne auto jest niesłyszalne
- 0
@JRtI: dzięki za podpowiedź, poszukam w takim razie gdzie można zakupić tego XAP2S, może wykopowa cebula coś podpowie z kodem promocyjnym.
- 1
#alarmsmogowy #smog #pytanie #kiciochpyta #badania #nauka
Szukam naukowych opracowań na temat smogu. Głównie chodzi mi o badania świadomości istnienia problemu wśród Polaków na przestrzeni ostatnich 10-15 lat. Przypuszczam, że dużo więcej osób wie o smogu teraz niż 10 lat temu ale potrzebuję dowodów. Będę wdzięczny za linki :)
Szukam naukowych opracowań na temat smogu. Głównie chodzi mi o badania świadomości istnienia problemu wśród Polaków na przestrzeni ostatnich 10-15 lat. Przypuszczam, że dużo więcej osób wie o smogu teraz niż 10 lat temu ale potrzebuję dowodów. Będę wdzięczny za linki :)
- 2
@JanSkrzetuski: Blade runner
5
Głupota ludzka nie zna granic.
- 2
- #
- #
3
Kowalczyk zapowiedział nowy program antysmogowy: Dopłaty i podatkowa ulga...

- Dodaj Komentarz
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 4
#samochod #ruchdrogowy #smog
Nowy znak drogowy "Strefa czystego transportu" pojawił się w projekcie nowelizacji rozporządzenia ws. znaków i sygnałów drogowych. To kolejny dowód na rychłe ograniczenie wjazdu do centrów miast.
Konieczność wprowadzenia nowych znaków, określających granice Strefy Czystego Transportu, wynika z uchwalonej w tym roku ustawy o elektromobilności. Art. 39 ustawy pozwala samorządom na ustanowienie w centrach miast strefy, do której swobodnie mogłyby wjechać tylko pojazdy napędzane energią elektryczną, wodorem lub gazem
Nowy znak drogowy "Strefa czystego transportu" pojawił się w projekcie nowelizacji rozporządzenia ws. znaków i sygnałów drogowych. To kolejny dowód na rychłe ograniczenie wjazdu do centrów miast.
Konieczność wprowadzenia nowych znaków, określających granice Strefy Czystego Transportu, wynika z uchwalonej w tym roku ustawy o elektromobilności. Art. 39 ustawy pozwala samorządom na ustanowienie w centrach miast strefy, do której swobodnie mogłyby wjechać tylko pojazdy napędzane energią elektryczną, wodorem lub gazem
- 0
@SpalonyHeretyk: a nie wiem.
@sargento lpg a cng mają prawie identyczne emisje, nie ogarniam tego xD
#smog #xiaomi #kiciochpyta #airpurifier2 #xiaomiair
Mam air purifier 2 i dział elegancko do momentu od kiedy uruchomiłem na noc nawilżacz powietrza.
Od tamtej pory ciągle jest na appce "zielono" i nic się nie zmienia, nawet jak otworzę okno.
Miał ktoś taki problem? W sensie filtr być może pochłonął za dużo wilgoci i umarł?
Mam air purifier 2 i dział elegancko do momentu od kiedy uruchomiłem na noc nawilżacz powietrza.
Od tamtej pory ciągle jest na appce "zielono" i nic się nie zmienia, nawet jak otworzę okno.
Miał ktoś taki problem? W sensie filtr być może pochłonął za dużo wilgoci i umarł?
@kiedys-bylem-mlodszy jaką masz wartość PM 2,5? 600?
@kumpel_: 9... albo 10
Wcześniej jak paliło się papierosa w odległości 4-5m było moment 400, teraz palę i dmucham w filtr i max 20...
Wcześniej jak paliło się papierosa w odległości 4-5m było moment 400, teraz palę i dmucham w filtr i max 20...
612
Handel podkładami kolejowymi na opał kwitnie. “Są toksyczne, rakotwórcze i...

- 208
- #
- #
- #
- #
- #
- #
3
Naukowcy z UK: diesle mogą przestać emitować tlenki azotu. Mamy taką technologię

- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 4
@Rafikov: Jesteś z #kedzierzynkozle czy jak?
- 0
@xxx12321_new: tak xd
Widze tefauen24 a tam jebitny kwadracik z jakoscia powietrza: zła, średnia, dobra itd.
Czy skoro mamy taka technologie do pomiaru smogu to oddziela nas to od krajow 3-swiata czy jednak w druga strone i skoro mamy taki problem i tyle smogu to jestesmy 3-swiatem?
#gownowpis #kiciochpyta #smog
Czy skoro mamy taka technologie do pomiaru smogu to oddziela nas to od krajow 3-swiata czy jednak w druga strone i skoro mamy taki problem i tyle smogu to jestesmy 3-swiatem?
#gownowpis #kiciochpyta #smog
@rafgg: nie kocham tego kraju ale jednak mówienie o Polsce że to kraj 3 świata jest sporym brakiem szacunku dla rzeczywistych krajów 3 świata bo nasze problemy przy ich to nic
- 0
@Nastruj: @rafgg: Niby 3-cim światem nie jesteśmy, ale serio ta nasza miłość do węgla jest zgubna. Byłem w tym roku w Alpach - pomimo że dolina, powietrze czyste, zero dymu z kominów. Poza tym Niemcy pełne wiatraków i pól z bateriami słonecznymi.
Pod tym względem jesteśmy do tyłu mocno, nie wspominając jaki ból dupy i strach generują podejścia do budowy elektrowni atomowej...
Pod tym względem jesteśmy do tyłu mocno, nie wspominając jaki ból dupy i strach generują podejścia do budowy elektrowni atomowej...
Magistrat nie dokonał w tym roku pomiarów zanieczyszczenia powietrza. Przy rozdzielaniu dotacji na wymianę źródeł ogrzewania podeprze się więc innymi danymi.
Pod koniec ubiegłego roku magistrat zapowiedział przeprowadzenie badań mających pomóc w ustaleniu najbardziej narażonych na smog części miasta. Pomiary miały być wykonane w 56 miejscach Łodzi – w każdym z nich po cztery razy. Dzięki temu magistrat wiedziałby lepiej, czy realizowane działania przynoszą oczekiwany efekt, a jakość powietrza poprawia się. Dane
Pod koniec ubiegłego roku magistrat zapowiedział przeprowadzenie badań mających pomóc w ustaleniu najbardziej narażonych na smog części miasta. Pomiary miały być wykonane w 56 miejscach Łodzi – w każdym z nich po cztery razy. Dzięki temu magistrat wiedziałby lepiej, czy realizowane działania przynoszą oczekiwany efekt, a jakość powietrza poprawia się. Dane
@zlota_owca Jeśli p.Krzysztoft się za coś bierze, to musi wyjść.
- 95
konto usunięte via Android
- 145
@komakow X #!$%@? D filtry w tej masce są w głównie z węgla ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)))¯_(ツ)_/¯( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡°
- Dolan
- chrystusie
- konto usunięte
- dotted
- Kashankovsky
- +140 innych
















Czy dzisiejsze zajebiste stężenie cząsteczek pm10 w warszawskim powietrzu to też przez kominy?