Taka sobie moja #rozkmina o różnych #sztukiwalki itp, w jakim kraju powstały, lub gdzie są bardzo popularne. I kilka moich spostrzeżeń:

Anglia- Boks: nie trzeba tłumaczyć co to jest, sport jeszcze z czasów starożytnych, ale bardzo w Anglii popularny.
Brazylia- BJJ: sztuka walki w parterze oparta w dużej mierze na dzwigniach. Capoeira: Powstała z formy tańca Brazylijskich niewolników, polega głównie na kopnięciach. Valetudo: Takie Brazylijskie MMA
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tak czytam te artykuły odnośnie oleju palmowego czy innych wątpliwej jakości produktów używanych do produkcji jedzenia i dziwi mnie jedno- wszystkie artykuły spożywcze w których to jest są z góry niezdrowe - jakieś dorritos, laysy, ciastka jakieś albo jakaś tłusta śmietaną najtańsza z biedronki. Serio aż tak się trujemy? Nie trzeba wydawać dużo na zakupy jedzenia żeby zjeść tanio a zdrowo no ludzie! Poza tym kto każe nam jeść czipsy, niezdrowe słodycze
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dzieju41: No w zasadzie to tak. Oni dają olej słonecznikowy. Ma on niski punkt dymienia i zawiera bardzo dużo kwasów tłuszczowych omega, które podczas smażenia ulegają utlenieniu. Utlenione kwasy tłuszczowe omega wchodzą w skład blaszki miażdżycowej. Dla porównania olej palmowy rafinowany ma wysoki punkt dymienia i bardzo mało kwasów omega.
  • Odpowiedz
@Psychodelik: nie nie trzeba, te wszystkie "pride'y" są robione przez mniejszości, które w jakiś sposób były/są upodlone, biały człowiek zawsze dominował na świecie i podkreślanie tego faktu, podkreśla nadużycia, których się przy tej dominacji dopuścił.
  • Odpowiedz
Męczy mnie ostatnio jedna myśl. Jeśli światło ma maksymalną prędkość to lecąc statkiem z duża prędkością i świecąc przed siebie powinnismy obserwować przesunięcie fali w stronę promieniowania UV. Wnioskując, możemy wyliczyć z jaka prędkością porusza się ziemia względem jakiegoś bezwzględnego środka wszechswiata czy coś w tym stylu badając przesunięcie fali rozchodzących się w różnych kierunkach na ziemi. Ofc wiem ze tak się nie da ale chce się dowiedzieć dlaczego. Ktoś wie?
#
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bobberowiec: Dobra po ostatnim pytaniu zrozumiałem o co Ci chodzi i nie, nie da się tak. Nie istnieje "środek" wszechświata, ani bezwzględny układ odniesienia, ani bezwzględna prędkość - słynny eksperyment michelsona-morleya obalił teorię stacjonarnego eteru.

Wszystko jest względne, stąd teoria względności. Doppler shift występuje między źródłem a obserwatorem, jeśli żródło i obserwator względem siebie są statyczni to nie wystąpi, nawet jeśli w jakimś układzie odniesienia będą się poruszać z ogromną prędkością.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lipathor: nie dobra rozkmina tylko przeszkoda przed zostaniem na powrót katolikiem. Jak byłem jeszcze ignorantem to nie obchodziło mnie nawet jak to się nazywa. Modliłem się do Boga i dziwiło mnie, że zwierzęta się nie modlą:)
  • Odpowiedz
@Lipathor: nie. Bo nie pasuję, ale widzę w tym jakąś obietnicę dołączenia do społeczeństwa. Inna opcja to emigrować w rejon LaPlaty lub do Portugalii i otworzyć jakąś knajpę i grać na swoją egzotykę.
  • Odpowiedz
@sublingual: nie do końca bo parówka ma stały skład a bajaderka ma skład tego co zostało nie kupione :) Z drugiej strony ciacho wielkości pieści za 1,20 tak sycące że ciężko zjeść połowę to dla wielu rarytas...
  • Odpowiedz
Stoję przed przejściem dla pieszych i słucham tego pikania z sygnalizatora i tak się zastanawiam czy niewidomym nie jest czasem trudno rozróżnić z którego przejścia właśnie dochodzi ten dźwięk (gdy jest akurat kilka niedaleko siebie) nie w---------ą się wtedy pod auta? #rozkmina
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach