Wpis z mikrobloga

Miałam dziś chwilę czasu, aby napisać na bloga post na temat nurtującego wszystkich pytania: co posadzić zamiast tui? Jakie są najlepsze rośliny na żywopłot?

Wiele osób regularnie pyta mnie o to w komentarzach, dlatego zebrałam wszystkie informacje w jeden artykuł. Przy okazji dementuję plotki: z jednej strony to fakt, że tuja jest trująca, ale dla nas i naszego otoczenia jest niegroźna.

Kolejne tematy na posty można proponować w komentarzach ()

Link:
https://www.dariakostaniak.com/blog

#chwalesie #ogrodnictwo #rosliny #ogrod #budujzwykopem
kjut_dziewczynka - Miałam dziś chwilę czasu, aby napisać na bloga post na temat nurtu...

źródło: comment_1663346315xues9BaXDL0DfVsaMe66yr.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
@Dzienpachniejakpoczatek często jeżdżę do Szkocji do rodziny i jak porównam sobie jak tam rosną laurowiśnie (są potężne i są wszędzie) i jak to wygląda u nas no to po prostu widać, że nasz klimat jest jednak zbyt chłodny. Choć widziałam kilka dorodnych egzemplarzy w Poznaniu (jeden z cieplejszych punktów kraju)
  • Odpowiedz
Działka otoczona tujami świadczy często o tym, że jej właściciel nie miał żadnego pomysłu na ogród i nie przemyślał jego kompozycji. Mogę wręcz śmiało stwierdzić, że tuje i trawnik to jeszcze za mało, żeby takie zagospodarowanie nazywać ogrodem. Ogród to coś znacznie więcej.

@kjut_dziewczynka: O to to :3
  • Odpowiedz
@Fortis_ trzmieliny szczególnie niedługo będą piękne, bo jest kilka odmian które na jesień się wyjątkowo mocno na czerwono przebarwiają :3 A kłokoczki co ciekawe jeszcze na żywo nie widziałam, rzadki krzew w moich okolicach
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@kjut_dziewczynka: Hej fajny artykuł o żywopłotach, chciałbym kiedyś mieć ogród oparty na gatunkach rodzimych :)
Troszkę mi brakuje zdjęć wymienionych roślin, wiem że można znaleźć w necie ale czytam aktualnie na telefonie i nie jest to najwygodniejsze.
Możesz rozwinąć dlaczego agrowłókniny nie powinno się stosować w ogrodzie?
  • Odpowiedz
  • 15
@Gamgee zdjęć jest niedużo, bo używam tylko swoich, a nie wszystko mam sfotografowane. Ale będę nad tym pracować :3

Agrowloknina to przede wszystkim zbędny śmieć. Jej zadaniem jest ograniczyć rozwój chwastów, ale równie dobrze można to robić ściółką z kory. Do tego włóknina chroni przed chwastami tylko w początkowych latach, bo szybko zamienia się w porwaną szmatę. Po tym czasie zaczyna szkodzić roślinom, przysparza chorób systemowi korzeniowemu, ogranicza ich rozmnażanie wegetatywne. Chwasty
  • Odpowiedz