Wpis z mikrobloga

#parkiet #remontujzwykopem #podloga #podlogi

Dobry, znalazłem w domu kilka paczek parkietu dębowego i chciałbym go wykorzystać. Samego parkietu jest ok. 12m^2, a mi potrzeba około 50. Spojrzałem na etykietę, która była na opakowaniu i niestety firma, która go robiła, z tego co widziałem już nie istnieje ( ͡° ʖ̯ ͡°). Parkiet ma chyba dość nietypowy wymiar 300 mm x 40 mm x 22m. Ciężko znaleźć coś z taką szerokością (40 mm), z tego co widzę teraz klepki mają co najmniej 50 mm. Czy już się nie produkuje takich małych klepek? Ewentualnie czy poleci ktoś dobry sklep z podłogami w Krakowie, gdzie może dobrali by coś do tego? Jest w ogóle sens szukać? Czy nawet jak znajdę parkiet o podobnych wymiarach to ciężko będzie to dopasować kolorystycznie? Drewno dąb, klasa jakości według opakowania: naturalna
  • 9
via Android
  • 0
@Felonious_Gru stąd pytanie, bo jeżeli się to nie opłaca to nie będę w to szedł. Chciałem się w sumie pozbyć tego parkietu, bo trochę zajmuje miejsce, a sprzedać będzie ciężko, ale nic na siłę ( ͡º ͜ʖ͡º)
@D3xxT3r: parkiet generalnie ma stosunkowo krótką datę przydatności do spożycia. najlepiej aby 1 miesiąc po wyprodukowaniu leżał już na podłodze. dużo zależy od tego jak było sezonowane drewno i w jakich warunkach (temp i wilgotność) było przechowywane. sprawdź kilka klepek czy się nie wypaczyły. jak jest ok to sprzedaj na olx albo wykorzystaj w miejscach gdzie go nie widać ( ja np połozyłem kilka m2 pod szafami w zabudowie. nowy kup