Czy ktoś mi powie jak mam wysłać ten cały s---------y PIT? W zeszłym roku prowadziłem działalność przez 2 miesiące i chcę wysłać pit zerowy ponieważ wyczytałem, że mimo braku dochodu muszę go złożyć. Na stronie podatki gov przy klikaniu w kreator PIT36 wywala brak strony, jeśli sobie go pobiorę i wypełnię to wywala 5 błędów i każe doinstalowywać nie wiadomo co, przy wypełnianiu jakimiś kreatorami online każe doinstalować 36352 rozszerzeń i 5
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W roku ubieglym mialem dochody zarówno w holandii jak i w polsce. Jestem przed 26 rokiem zycia
Jak wygląda rozliczenie za obydwa kraje?
Powinienem pierw rozliczyc sie z zarobkow w holandii a nastepnie z Polski?
Do kiedy mozna to zrobic?
W holandii bylem niecale 4 miesiace, mieszkam teraz w polsce i tutaj mam rezydencje podatkowa
#rozliczeniapodatkowe #holandia #pit #podatki
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ohjohny: ale to dziwne, mój ziomek też miał taką sytuację jak OP (też <26 r.ż.) i wszyscy księgowi mu mówią, że musi wykazać cały dochód, mimo, że nie zarobił łącznie tego 85k, a tutaj KIS im przeczy?
  • Odpowiedz
KUR#A, O CO CHODZI
w połowie lutego sprawdzałem sobie epita, było 17zł do nadpłaty, zostawiłem, co by zapłacić w kwietniu i teraz mam 349 złociszy do nadpłaty, co się stało?
Z moją dziewczyną też śmiesznie, bo miała 1400zł nadpłaty, złozyła go ładnie jak porządny obywatel i czekała na zwrocik, a po 3 tygodniach dostała korekte na 800zł nadpłaty. Wtf, co się dzieje? Od kilku lat rozliczam się online i takich cyrków nie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nights: Czy w 2021 ukończyliście 26r.ż? U mojego niebieskiego była podobna sytuacja i czytaliśmy artykuł, że coś w US nie zagrało i były masowe błędy, które potem sprostowali. Jeśli poprawnie sam wyliczyłeś PIT i kwoty się zgadzają to złóż takie rozliczenie, bo i tak jak widzisz w przypadku swojej różowej, dostała korektę, więc po co tracić czas i nerwy
  • Odpowiedz
Rozliczacie się rzetelnie z każdego dochodu z zysków kapitałowych ? Szczególnie chodzi mi o różne portale inwestycyjne zagraniczne, które nie wystawiają i nie wysyłają pitu? Ja raczej mam wylane, jeśli mam przez pół dnia wyliczyć podatek, przeliczać waluty przy 1k zysku. Przy zarobku 10k bym się nad tym zastanowił, a tak chyba nie ma sensu. Czy ewentualnie obliczacie wszystko na pałe? W sencie, dobra tam, zarobiłem +/- 1k, *19% = 190 podatek
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cieszynka: wylane na to. Raz chciałem być uczciwy i zgłosiłem 100zł zysku, czyli grosze dla eksperymentu i zabawy, z jakiegoś zagranicznego biura maklerskiego. Później miałem kontrole, wyjaśniania i telefony z urzędu co to jest. Patologia.
  • Odpowiedz
Mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sorry, jeżeli temat się przebijał, ale nie mogłem nic znaleźć.

"W przypadku kryptowalut koszt powstaje w momencie kupna kryptowaluty (czyli od razu). Dlatego też może być problem, jeśli ktoś chce krypto holdować ponad 5 lat bez sprzedaży (nie będzie mógł rozliczyć kosztów zakupu)"

1. Jeżeli w 2019, 2020 nie zgłaszałem zakupu, to czy mogę to zrobić
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam. Mam pytanie. Jesli rozliczyla mnie ksiegowa i wyslala pit poczta to bedzie on na stronie podatki.gov? Jak to jest?

#pit
#podatki
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W zeszłym roku byłem 6 miesięcy na zasiłku rehabilitacyjnym, czy dostanę z tego jakiś zwrot podatku? Mam poniżej 26 lat jeśli to istotne. Z każdej comiesięcznej wypłaty miałem potrącone kilkaset zł "zaliczki na podatek", czy jest szansa że dostanę choć część tego z powrotem?

#zus #prawo #podatki #pit
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sytuacja następująca, związana z polskim (nie)ładem i dotyczy mojej różowej która pracuje na UOP.

Wynagrodzenie netto w styczniu po wejściu nowego ładu w zaokrągleniu wyniosło 3050zł. W lutym 2950zł, w marcu 2950zł. Wg. oficjalnego kalkulatora polskiego ładu powinno być 3050zł. Kadry nie widzą problemu, mówią że system tak liczy i to jest prawidłowe. O ile w lutym by się to zgadzało, ponieważ różowa dostała 13tkę to w marcu powinno być już tak jak
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No dziwne faktycznie, bo zaliczka na podatek z 2021 jest większa więc powinni liczyć według zasad nowego ładu i to rolowanie podatku nie powinno jej dotyczyć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vel0city: oficjalny kalkulator polskiego ładu liczył rocznie to nie musi odpowiadać miesięcznym pensjom i były przełamania
jakipit.pl
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#pit
#podatki

Mam pytanie o ulgę na Internet. Kilka lat temu przeprowadziłem się i tu gdzie mieszkam od zawsze był internet. Opłacali go teściowie i myślę, że już się z tego rozliczali. Od półtora roku podpisałem umowę na siebie z zupełnie innym dostawca internetu, a z tamtego teściowie zrezygnowali jak skończyła się umowa. Mogę ten internet sobie rozliczyć? Nigdy tego jeszcze nie robiłem chociaż pod tym adresem teściowie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@desygnat: liczy sie tylko to czy ty kiedykolwiek odliczales internet. Jesli nie, to mozesz zaczac (i przez dwa lata ciurem od pierwszej faktury) odliczac
  • Odpowiedz
Mam pit 37 gdzie mam nadpłatę i pit 38, w którym muszę zapłacić podatek. Teraz czy US sprawdza oba pity i weźmie nadpłatę na poczet podatku z pitu 38 czy nadpłatę z pitu 37 zwróci, a z 38 ja płacę całość? #pit #podatki #kiciochpyta #pytanie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@arkadi2020:
Było setki razy. Nie, urząd skarbowy nic nie weźmie i nic nie zrobi sam z siebie.

Masz dwa wyjścia: albo pisemko do US z prośbą o przeksięgowanie napłaty z PIT-37 na poczet należności z PIT-38; albo wpłacasz co masz do zapłaty i czekasz na zwrot tego drugiego.
  • Odpowiedz