Czy ktoś mi powie jak mam wysłać ten cały s---------y PIT? W zeszłym roku prowadziłem działalność przez 2 miesiące i chcę wysłać pit zerowy ponieważ wyczytałem, że mimo braku dochodu muszę go złożyć. Na stronie podatki gov przy klikaniu w kreator PIT36 wywala brak strony, jeśli sobie go pobiorę i wypełnię to wywala 5 błędów i każe doinstalowywać nie wiadomo co, przy wypełnianiu jakimiś kreatorami online każe doinstalować 36352 rozszerzeń i 5
Wszystko
Najnowsze
Archiwum

Madridista98
- 1

Bryl
- 2
@Madridista98: Księgowy wie jak to zrobić, Ty nie. Klasyczna usługa za którą się płaci

ZabijamKury
- 0
@Madridista98: ściągnij sobie np program z e-pity.pl - ja tak wypełniłem pit z obrotu krypto. Program ma opcję wysyłki do urzędu.
W roku ubieglym mialem dochody zarówno w holandii jak i w polsce. Jestem przed 26 rokiem zycia
Jak wygląda rozliczenie za obydwa kraje?
Powinienem pierw rozliczyc sie z zarobkow w holandii a nastepnie z Polski?
Do kiedy mozna to zrobic?
W holandii bylem niecale 4 miesiace, mieszkam teraz w polsce i tutaj mam rezydencje podatkowa
#rozliczeniapodatkowe #holandia #pit #podatki
Jak wygląda rozliczenie za obydwa kraje?
Powinienem pierw rozliczyc sie z zarobkow w holandii a nastepnie z Polski?
Do kiedy mozna to zrobic?
W holandii bylem niecale 4 miesiace, mieszkam teraz w polsce i tutaj mam rezydencje podatkowa
#rozliczeniapodatkowe #holandia #pit #podatki
- 1
KUR#A, O CO CHODZI
w połowie lutego sprawdzałem sobie epita, było 17zł do nadpłaty, zostawiłem, co by zapłacić w kwietniu i teraz mam 349 złociszy do nadpłaty, co się stało?
Z moją dziewczyną też śmiesznie, bo miała 1400zł nadpłaty, złozyła go ładnie jak porządny obywatel i czekała na zwrocik, a po 3 tygodniach dostała korekte na 800zł nadpłaty. Wtf, co się dzieje? Od kilku lat rozliczam się online i takich cyrków nie
w połowie lutego sprawdzałem sobie epita, było 17zł do nadpłaty, zostawiłem, co by zapłacić w kwietniu i teraz mam 349 złociszy do nadpłaty, co się stało?
Z moją dziewczyną też śmiesznie, bo miała 1400zł nadpłaty, złozyła go ładnie jak porządny obywatel i czekała na zwrocik, a po 3 tygodniach dostała korekte na 800zł nadpłaty. Wtf, co się dzieje? Od kilku lat rozliczam się online i takich cyrków nie
- 0
- 0
@Nights: Czy w 2021 ukończyliście 26r.ż? U mojego niebieskiego była podobna sytuacja i czytaliśmy artykuł, że coś w US nie zagrało i były masowe błędy, które potem sprostowali. Jeśli poprawnie sam wyliczyłeś PIT i kwoty się zgadzają to złóż takie rozliczenie, bo i tak jak widzisz w przypadku swojej różowej, dostała korektę, więc po co tracić czas i nerwy
Rozliczacie się rzetelnie z każdego dochodu z zysków kapitałowych ? Szczególnie chodzi mi o różne portale inwestycyjne zagraniczne, które nie wystawiają i nie wysyłają pitu? Ja raczej mam wylane, jeśli mam przez pół dnia wyliczyć podatek, przeliczać waluty przy 1k zysku. Przy zarobku 10k bym się nad tym zastanowił, a tak chyba nie ma sensu. Czy ewentualnie obliczacie wszystko na pałe? W sencie, dobra tam, zarobiłem +/- 1k, *19% = 190 podatek
- 1
Mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sorry, jeżeli temat się przebijał, ale nie mogłem nic znaleźć.
"W przypadku kryptowalut koszt powstaje w momencie kupna kryptowaluty (czyli od razu). Dlatego też może być problem, jeśli ktoś chce krypto holdować ponad 5 lat bez sprzedaży (nie będzie mógł rozliczyć kosztów zakupu)"
1. Jeżeli w 2019, 2020 nie zgłaszałem zakupu, to czy mogę to zrobić
Sorry, jeżeli temat się przebijał, ale nie mogłem nic znaleźć.
"W przypadku kryptowalut koszt powstaje w momencie kupna kryptowaluty (czyli od razu). Dlatego też może być problem, jeśli ktoś chce krypto holdować ponad 5 lat bez sprzedaży (nie będzie mógł rozliczyć kosztów zakupu)"
1. Jeżeli w 2019, 2020 nie zgłaszałem zakupu, to czy mogę to zrobić
Jakiś poradnik w miarę do ogarnięcia, jak rozliczyć zyski z #kryptowaluty ? #pit
- 1
@Atreyu: @werter_do_jercewa: wy chyba nie widzieliście jak się politycy rozliczają. Tfu. Wróć. Jak się nie rozliczają
- 0
4
Dostałeś SMS o nadpłacie PIT? Natychmiast go skasuj!

Oszuści są w stanie wykorzystać każdą okoliczność, by uśpić czujność swoich potencjalnych ofiar. Tym razem masowo wysyłają SMS-y o nadpłacie PIT. A to przecież informacja, na którą czeka wiele osób. Jeśli dostałeś taką wiadomość, bądź pewien: nie pochodzi ona od Krajowej Administracji
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
W zeszłym roku byłem 6 miesięcy na zasiłku rehabilitacyjnym, czy dostanę z tego jakiś zwrot podatku? Mam poniżej 26 lat jeśli to istotne. Z każdej comiesięcznej wypłaty miałem potrącone kilkaset zł "zaliczki na podatek", czy jest szansa że dostanę choć część tego z powrotem?
#zus #prawo #podatki #pit
#zus #prawo #podatki #pit
konto usunięte via Android
- 0
@Best_Specjalista: Nie
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
- 0
@MarianKolasa: gratulacje
- 3
@AndrzejTrapper: Nie chyba, tylko na pewno.
- 17
@AndrzejTrapper: Przecież to tylko 60 razy więcej, nie widzę problemu.
- 0
Sytuacja następująca, związana z polskim (nie)ładem i dotyczy mojej różowej która pracuje na UOP.
Wynagrodzenie netto w styczniu po wejściu nowego ładu w zaokrągleniu wyniosło 3050zł. W lutym 2950zł, w marcu 2950zł. Wg. oficjalnego kalkulatora polskiego ładu powinno być 3050zł. Kadry nie widzą problemu, mówią że system tak liczy i to jest prawidłowe. O ile w lutym by się to zgadzało, ponieważ różowa dostała 13tkę to w marcu powinno być już tak jak
Wynagrodzenie netto w styczniu po wejściu nowego ładu w zaokrągleniu wyniosło 3050zł. W lutym 2950zł, w marcu 2950zł. Wg. oficjalnego kalkulatora polskiego ładu powinno być 3050zł. Kadry nie widzą problemu, mówią że system tak liczy i to jest prawidłowe. O ile w lutym by się to zgadzało, ponieważ różowa dostała 13tkę to w marcu powinno być już tak jak
No dziwne faktycznie, bo zaliczka na podatek z 2021 jest większa więc powinni liczyć według zasad nowego ładu i to rolowanie podatku nie powinno jej dotyczyć
@Vel0city: oficjalny kalkulator polskiego ładu liczył rocznie to nie musi odpowiadać miesięcznym pensjom i były przełamania
jakipit.pl
jakipit.pl
5
Jak rozliczyć podatek od kryptowalut za 2021 rok?

Jak poprawnie rozliczyć podatek od kryptowalut za ubiegły rok? Kto musi go zapłacić i w jakiej wysokości?
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
#pit
#podatki
Mam pytanie o ulgę na Internet. Kilka lat temu przeprowadziłem się i tu gdzie mieszkam od zawsze był internet. Opłacali go teściowie i myślę, że już się z tego rozliczali. Od półtora roku podpisałem umowę na siebie z zupełnie innym dostawca internetu, a z tamtego teściowie zrezygnowali jak skończyła się umowa. Mogę ten internet sobie rozliczyć? Nigdy tego jeszcze nie robiłem chociaż pod tym adresem teściowie
#podatki
Mam pytanie o ulgę na Internet. Kilka lat temu przeprowadziłem się i tu gdzie mieszkam od zawsze był internet. Opłacali go teściowie i myślę, że już się z tego rozliczali. Od półtora roku podpisałem umowę na siebie z zupełnie innym dostawca internetu, a z tamtego teściowie zrezygnowali jak skończyła się umowa. Mogę ten internet sobie rozliczyć? Nigdy tego jeszcze nie robiłem chociaż pod tym adresem teściowie
- 1
Mam pit 37 gdzie mam nadpłatę i pit 38, w którym muszę zapłacić podatek. Teraz czy US sprawdza oba pity i weźmie nadpłatę na poczet podatku z pitu 38 czy nadpłatę z pitu 37 zwróci, a z 38 ja płacę całość? #pit #podatki #kiciochpyta #pytanie
@arkadi2020:
Było setki razy. Nie, urząd skarbowy nic nie weźmie i nic nie zrobi sam z siebie.
Masz dwa wyjścia: albo pisemko do US z prośbą o przeksięgowanie napłaty z PIT-37 na poczet należności z PIT-38; albo wpłacasz co masz do zapłaty i czekasz na zwrot tego drugiego.
Było setki razy. Nie, urząd skarbowy nic nie weźmie i nic nie zrobi sam z siebie.
Masz dwa wyjścia: albo pisemko do US z prośbą o przeksięgowanie napłaty z PIT-37 na poczet należności z PIT-38; albo wpłacasz co masz do zapłaty i czekasz na zwrot tego drugiego.
- 0
@potrzebie: Ok, wielkie dzięki.





















