Mirki bo się pogubiłem, dostałem od byłego pracodawcy pit 11 za tamten rok od tego czasu nie miałem zatrudnienia, czy ja muszę składać pit czy nie bo już tego nie rozumiem
#podatki #pit
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kanasta: Złożyłem 19.02 i cisza, nawet nie ma zleconego zwrotu w zakładce "Zwroty podatków" na stronie głównej.. Zawsze dostawałem w max miesiąc.
  • Odpowiedz
Jak najlepiej i najtaniej rozliczyć się z niemieckiego PITu i ubiegać się o jakiś zwrot z podatku? Pracowałem w 2020 i 2021 roku pod polską agencją pracy w Niemczech. Mam te dwa PITy niemieckie z tych lat, ale do tej pory ich nie rozliczyłem. Pomijałem temat i zwlekałem. Teraz chcę to zrobić, ale nie wiem jak. Wynalazłem jakieś dwie strony Elster i Steuer.Go, ale może ktoś potwierdzić, że są legitne do takiego
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jonki: Elster to oficjalna strona rozliczeń niemieckiego urzędu podatkowego. Taxgo, taxando to gónwno. Jeżeli znasz trochę niemiecki bądź/i wspomożesz się translatorem, dasz radę się rozliczyć za pomocą Elster.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki pomocy! Jak ja mam znalesc informacje o moich tranzakcjach na binance z całego roku? Chcę rozliczyć pit a nie wiem ile konkretnie wpłacałem i wypłacałem. Wchodzę na historie kupna/sprzadaż, historie transakcji i nic tam nie ma albl jest okres za max 3 miesiące... Nic nie rozumie #binance #pit #podatki #kryptowaluty #bitcoin
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dostałem pismo od urzędu skarbowego że w wyniku pomyłki systemu został mi naliczony za duży zwrot. Teraz ponad 2k muszę zwrócić do US. Miałem bardzo duże nadpłaty w poprzednim roku ale ogólnie to jest duża kwota. Miał ktoś z was podobnie?
Zastanawiam się czy nie iść do księgowej, ale ciśnienie z rana podniesione.

#urzadskarbowy #podatki #pit
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WykopekzDonbasu: na początku roku rząd rozporządzeniem ratował nowy wał. Jeśli masz mniej niż 12800 Brutto to pracodawca ma obowiązek pobrać zaliczkę jak w 2021 jeśli w tym roku wychodzi większa. Wypełniając wniosek anulujesz to rozporządzenie dla siebie.
To wszystko ma sens jeśli masz kilka UoP, przy jednej nie powinno być różnicy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WykopekzDonbasu: @kwas32133: wszystko i tak nie ma sensu bo w całym roku wyjdzie na to samo, a składając taki papier mniej będziemy mieli teraz. Nie składając mozemy mieć teraz więcej i dopłatę podatku na koniec roku gdy pieniądze będą mniej warte o inflację
  • Odpowiedz
@koszatnik: Może jest jakiś magiczny sposób aby wysłać to do skarbówki on-line, ale ja takiego nie znam. Do tej pory używałem e-Deklaracji, raz zatwierdziłem gotowego PIT-a na stronie urzędu. A w tym roku użyłem wcześniej wspomniane e-pity.pl bo mi nic nie działało.
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Mireczki,
Jest tutaj ktoś biegły w #zus #podatki #pit?

Jestem tym słynnym #programista15k , chociaż nie jestem programistą nie zarabiam dokładnie tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°) W każdym razie pracuje w IT z dość dobrymi zarobkami.
Obecnie jestem studentem i mam mniej niż 26 lat, więc zatrudniłem się na Umowe Zlecenie, aby do zarobionych 85k płaca netto równała się płacy brutto(brak konieczności
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

trochę za późno, rekrutację były w lutym, kiedy nie wiedziałem o tym, że uczelnia zechce mnie skreślić


@AnonimoweMirkoWyznania: niektóre szkoły policealne mają zapisy do końca marca, np cosinus (przynajmniej w moim mieście).
  • Odpowiedz
@SmugglerFan:
Ulga na internet została wprowadzona w roku 2005 po to, żeby zrekompensować podniesienie stawki podatku VAT za korzystanie z internetu z 7% do 22% (to było konieczne, bo kiedy w 2004 Polska wchodziła do UE, okazało się, że obniżona stawka nie jest zgodna z unijnymi dyrektywami).

I już z nami została. W 2013 została okrojona do dwóch następujących po sobie lat, ale jest.
  • Odpowiedz
#krew #krwiodawstwo #pit
hej ludzie, kwota którą odliczam za oddanie krwi to prawie 300zł a zwrot wychodzi 50, czy coś wpisuję źle, czy to standard? Krew oddaję od lat ale teraz się zainteresowałem, robię to po raz pierwszy i się zastanawiam.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@raxar77: powinien, nic mi się nie wyświetliło chociaż generalnie wczoraj przyszedł. A co najśmieszniejsze parę minut przed zaksięgowaniem na stronie pit gov dalej wisiała informacja że nie mam żadnych zwrotów za 2021 rok. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
Witam,
Jeśli nie mam dochodów w Polsce a jedynie 2 miesiące pracowałem w Holandii to muszę rozliczyć się z tego w Polsce czy wystarczy tylko w NL? Dodam że mam poniżej 26 lat.
#pit
#holandia
#podatki
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam. Rozliczyła mnie ksiegowa i wyszko ze urzad musi mi zwrocic ponad 900 zl. Czy to mozliwe? Pracowałem 7 miesiecy w pl i ze 3 w holandii w 2021 roku. Ona twierdzi ze sie nie pomylila. A ja sie boje ze za duzu zwrot i bede mial problemy. Ktos ogarnia?

#pit
#podatki
#holandia
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Cześć Mireczki
Miałem teraz dość niemiłe rozstanie z babeczką, od której wynajmowałem mieszkanie. Mówiąc wprost - nieuczciwie przygarnęła sobie ponad tysiaka kaucji, bo jak stwierdziła ona musi mieszkanie malować (nie jest zniszczone, ot normalna eksploatacja, było dbane i sprzątane, ale wiadomo, że po 4 latach mieszkania ściany nie wyglądają 1:1 jak w momencie wprowadzenia). Generalnie było kłócone, ale finalnie baba z 1200zł stwierdziła, że odda 300. Mój błąd był taki,
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Jeffrey_M: po co miała odkładać, skoro:

Art. 681. [Nakłady obciążające najemcę lokalu]

Do drobnych nakładów, które obciążają najemcę lokalu, należą w szczególności: drobne naprawy podłóg, drzwi i okien, malowanie ścian, podłóg oraz wewnętrznej strony drzwi wejściowych, jak również drobne naprawy instalacji i urządzeń technicznych, zapewniających korzystanie ze światła, ogrzewania lokalu, dopływu i odpływu wody.


Do tego art. 6b ust. 2 pkt 9 lit a) ustawy o
  • Odpowiedz