Dlaczego mając dochód 2 razy większy niż rok temu na PIT-11 wychodzi mi tylko 278 zł zwrotu, kiedy w poprzednim picie dostałem 510? pomimo tego że miałem 2 razy mniejszy dochód za 2016 niż 2017? #pit
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
@Tomek1902: normalnie o pracę za 2016 i jedna o dzieło
- 0
@terror_blade: dzieki
- 2
Mirki mam pytanie szukam po internecie i nie znalazłem odpowiedzi. Czy mając dwa pity-11 (umowa o prace i umowa zlecenie) za rok 2017 składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne dodaje do siebie i wpisuje w odpowiednie pola czy jak?
#pit #podatki #rozliczeniapodatkowe #pytanie
#pit #podatki #rozliczeniapodatkowe #pytanie
W styczniu zmieniono mi nazwę ulicy, a ja zapomniałem zgłosić to do pracodawcy. Otrzymałem pit 11 ze starą nazwą. Teraz jak się rozliczam wpisać nowa czy starą? W urzędzie kobita mówi że nowa ale widać sama nie była pewna tego co mówi.
#prawo #podatki #pit #rozliczeniapodatkowe #pytanie
#prawo #podatki #pit #rozliczeniapodatkowe #pytanie
- 2
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
@BIALKOF: Zadzwoń do nich lepiej. Prawdopodobnie jest tak jak mówisz - wysłali przekazem, ale oni mają tam specjalny dział od zwrotów podatku (sic!) więc najlepiej zadzwonić
@johnnyasdf: Po co ma dzwonić? Zwrot może być tylko na rachunek bankowy przelewem (jeśli podano numer), na adres zamieszkania przekazem pocztowym, który przyniesie listonosz (jeśli nie podano rachunku bankowego),
To jest oczywiste. Nic innego przez telefon nie powiedzą.
To jest oczywiste. Nic innego przez telefon nie powiedzą.
- 1
W jednym miesiącu księgowa źle wyliczyła zaliczkę na podatek dochodowy.
Znalazła błąd po 3 miesiącach i kazała dopłacić + odsetki.
Czy te odsetki, które zapłaciłem wpisuje się gdzieś w PIT? Całe 7zł...
Już z tą firmą nie współpracuje i staram się samodzielnie to ogarnąć, ale nie mogę znaleźć jakichkolwiek informacji na ten temat.
#pit #podatki
Znalazła błąd po 3 miesiącach i kazała dopłacić + odsetki.
Czy te odsetki, które zapłaciłem wpisuje się gdzieś w PIT? Całe 7zł...
Już z tą firmą nie współpracuje i staram się samodzielnie to ogarnąć, ale nie mogę znaleźć jakichkolwiek informacji na ten temat.
#pit #podatki
Mirki, można gdzieś sprawdzić na kiedy był planowany zwrot podatku z pitu? Pamiętam, że jaj wysyłałem na początku marca to był napisany konkretny dzień. Wysyłane przez e-pity.pl ktoś coś? #pit #urzadskarbowy #podatki #pytanie #pytaniedoeksperta
@mlodybog_11: zaokrąglić?
- 0
@maciejc czyli jeszcze z miesiąc poczekam
@vmastermac: Wjedź w podwórko pomiędzy budynki Grabiszyńska/Fiołkowa/Nasturcjowa/Ostrowskiego. Wjazd masz na przeciwko przychodni Pulsantis. Miejsce jest zawsze, a do US dwa kroki.
- 2
@vmastermac: za wcześnie przyjechałem, byłem o 6.50, urząd od 7.30. W kolejce drugi, jak otworzyli to kolejka na jakieś 20 osób. Jak tylko złożenie rozliczenia, to 2-3 minuty na osobę (podbicie pieczątki, etc.). Do złożenia rozliczenia rocznego przyjmowały od 7.30 dwie panie, bardzo ogarnięte i szybkie. Po lewej ze dwie osoby czekały na sprawy związane z VATem. Jak wychodziłem, to miejsc na parkingu już raczej nie było, po bokach pewnie
Jestem zaskoczony tym jak sprawnie działają E-deklaracje. #pit #urzadskarbowy
@CichyGlosZTyluGlowy: nie ma wstydu
#urzadskarbowy #pit wypelniam w programie epity, ze rozliczam sie sam, to program mi wypełnia pita 36, mogę takiego złożyć?
umowa o prace w zeszlym roku
umowa o prace w zeszlym roku
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
miri pierwszy raz samemu wypełniam pit za pomocą programu e deklaracje, co mam wpisac na samej gorze w rubrykę numer dokumentu (nr 2) to samo co mam na pit -11 czy zostawić pusta? #pit #ksiegowosc
@tetris795: Numer dokumentu uzupełni się sam, jak wyślesz deklaracje i dostaniesz UPO
konto usunięte via Android
- 2
@bezrobotny_programista nie, jak bedzie potrzeba przedstawienia to wezwą do weryfikacji
- 0
@Przecietny_zjadacz_bobu Dziękuję. Tak też słyszałem, ale rok temu zalaczalem i babka w okienku powiedziała że spoko.
- 1
konto usunięte via iOS
- 1
@Marcinowy: niee
Powiedzmy ze zdalnie na budowie pracuje ;v
Powiedzmy ze zdalnie na budowie pracuje ;v
- 2
Mirki mam pytanie, pracowałem (nie całe 2 miechy) w sezonie w Holandii, miałem zakladane numer Sofi, więc wszystko na legalu itp. Jednak nie dostałem tego rozliczenia rocznego Jarograf. Pracodawca twierdzi, ze wysłał, próbuje usilnie, by wysłał skan/kopię na maila, ale nie odpisuje. Co mam robić w takim układzie. Zgłosić mam takie zajście do US (być może oni zainterweniują) ?
#holandia #podatki #pit #zagranico #
#holandia #podatki #pit #zagranico #
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
#ksiegowosc #pit #podatki
W generatorze zaznaczyłem że skorzystałem z 50% kosztów uzyskania przychodów ( fotograf) i potem wpisałem 15zł zaliczki. Dobrze tak jest?
W generatorze zaznaczyłem że skorzystałem z 50% kosztów uzyskania przychodów ( fotograf) i potem wpisałem 15zł zaliczki. Dobrze tak jest?
źródło: comment_4uY353engmicQG50qHCZGZRWNxsiYPHo.jpg
Pobierz- 2
#ksiegowosc #pit Jak rozliczyć kasę - 200zł od tv która podlega zryczałtowanemu podatkowi i nie wysłali mi PIT11 za "sprzedanie" dzieła?
źródło: comment_9Gd0ne2W6K7cR1AMaLbB2yMkk0TitaI4.jpg
Pobierz@borrow: Dochód z "umowy zryczałtowanej" nie jest uwzględniany do PIT-37.
- 1
@borrow: wybacz, zmyliło mnie, że chyba pisałeś sporo razy na #programowanie.
#anonimowemirkowyznania
Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Od sierpnia nie płaciłem podatku (tak wiem jestem debilem, nie trzeba mi tego przypominać). Jest ktoś kto wyjaśniłby mi krok po kroku co mam zrobić? Dzwoniłem na infolinie ale jestem 94 w kolejce. #pit #urzadskarbowy #niechceiscdowiezienia
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania (
Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Od sierpnia nie płaciłem podatku (tak wiem jestem debilem, nie trzeba mi tego przypominać). Jest ktoś kto wyjaśniłby mi krok po kroku co mam zrobić? Dzwoniłem na infolinie ale jestem 94 w kolejce. #pit #urzadskarbowy #niechceiscdowiezienia
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania (
@AnonimoweMirkoWyznania: @Tomek1902: i zlozyc pismo wyrażające czynny żal
@jepanseque: byłem przekonany, że wpisałem to razem z złożyć deklaracje podatkową, ale widocznie zrobiłem to w myślach tylko ¯\_(ツ)_/¯





















#pit #urzadskarbowy