Dlaczego mając dochód 2 razy większy niż rok temu na PIT-11 wychodzi mi tylko 278 zł zwrotu, kiedy w poprzednim picie dostałem 510? pomimo tego że miałem 2 razy mniejszy dochód za 2016 niż 2017? #pit
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki mam pytanie szukam po internecie i nie znalazłem odpowiedzi. Czy mając dwa pity-11 (umowa o prace i umowa zlecenie) za rok 2017 składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne dodaje do siebie i wpisuje w odpowiednie pola czy jak?
#pit #podatki #rozliczeniapodatkowe #pytanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W styczniu zmieniono mi nazwę ulicy, a ja zapomniałem zgłosić to do pracodawcy. Otrzymałem pit 11 ze starą nazwą. Teraz jak się rozliczam wpisać nowa czy starą? W urzędzie kobita mówi że nowa ale widać sama nie była pewna tego co mówi.
#prawo #podatki #pit #rozliczeniapodatkowe #pytanie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@profuone Nowa, wpisujesz swój adres, jakbyś się przeprowadził w połowie roku i zmienił pracę, to przecież składałbyś 1 pit z jednym adresem.
  • Odpowiedz
Wyslalem pita juz dawno przez program e-pity, problem w tym ze nie podalem konta bankowego a mam zwrot. Na stronie ministerstwa finansow mozna sprawdzic status i pokazuje mi ze zwrot zosta zrealizowany. Czy to oznacza ze zrealizowali go przekazem pocztowym czy musze sie zglosic do us?
#podatki
#pit
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BIALKOF: Zadzwoń do nich lepiej. Prawdopodobnie jest tak jak mówisz - wysłali przekazem, ale oni mają tam specjalny dział od zwrotów podatku (sic!) więc najlepiej zadzwonić
  • Odpowiedz
@johnnyasdf: Po co ma dzwonić? Zwrot może być tylko na rachunek bankowy przelewem (jeśli podano numer), na adres zamieszkania przekazem pocztowym, który przyniesie listonosz (jeśli nie podano rachunku bankowego),


To jest oczywiste. Nic innego przez telefon nie powiedzą.
  • Odpowiedz
W jednym miesiącu księgowa źle wyliczyła zaliczkę na podatek dochodowy.
Znalazła błąd po 3 miesiącach i kazała dopłacić + odsetki.
Czy te odsetki, które zapłaciłem wpisuje się gdzieś w PIT? Całe 7zł...
Już z tą firmą nie współpracuje i staram się samodzielnie to ogarnąć, ale nie mogę znaleźć jakichkolwiek informacji na ten temat.

#pit #podatki
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vmastermac: za wcześnie przyjechałem, byłem o 6.50, urząd od 7.30. W kolejce drugi, jak otworzyli to kolejka na jakieś 20 osób. Jak tylko złożenie rozliczenia, to 2-3 minuty na osobę (podbicie pieczątki, etc.). Do złożenia rozliczenia rocznego przyjmowały od 7.30 dwie panie, bardzo ogarnięte i szybkie. Po lewej ze dwie osoby czekały na sprawy związane z VATem. Jak wychodziłem, to miejsc na parkingu już raczej nie było, po bokach pewnie
  • Odpowiedz
miri pierwszy raz samemu wypełniam pit za pomocą programu e deklaracje, co mam wpisac na samej gorze w rubrykę numer dokumentu (nr 2) to samo co mam na pit -11 czy zostawić pusta? #pit #ksiegowosc
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kto jeszcze w-----ł się po rozliczeniu #pit ? Bo mnie właśnie w---w złapał...trzeba bachora zrobić to by piniądz w kieszeni został zamiast robić przelew do złodziei... #pracbaza #podatki
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki mam pytanie, pracowałem (nie całe 2 miechy) w sezonie w Holandii, miałem zakladane numer Sofi, więc wszystko na legalu itp. Jednak nie dostałem tego rozliczenia rocznego Jarograf. Pracodawca twierdzi, ze wysłał, próbuje usilnie, by wysłał skan/kopię na maila, ale nie odpisuje. Co mam robić w takim układzie. Zgłosić mam takie zajście do US (być może oni zainterweniują) ?
#holandia #podatki #pit #zagranico #
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki czy to możliwe, że jeżeli zarobiłem w 2017 r w Holandii kwotę, która jest wolna od podatku (2k euro) to w picie wychodzi że muszę dopłacić? Umowa o pracę, składki odprowadzane.

#pytanie #pit
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Od sierpnia nie płaciłem podatku (tak wiem jestem debilem, nie trzeba mi tego przypominać). Jest ktoś kto wyjaśniłby mi krok po kroku co mam zrobić? Dzwoniłem na infolinie ale jestem 94 w kolejce. #pit #urzadskarbowy #niechceiscdowiezienia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania (
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach