jak to jest z tym PITem dla młodych? trzeba złożyć jakieś oświadczenie do pracodawcy, ale jak ono ma wyglądać? byłem sie zapytać w kadrach to babeczka powiedziała, ze w sierpniu dadzą nam znać ¯\_(ツ)_/¯ a z tego co rozumiem to do 1 sierpnia (jak im to oświadczenie dam przed wypłata za sierpień to też bedzie sie liczyć?) te trzeba to złożyć zeby dostawać co miesiąc do wypłaty.
#pit #pytanie
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Mirki, jak to jest z tym pitem dla młodych bo dramat znaleźć coś na tych rakowych stronach co wrzucają te same artykuły co 30min. Jak jestem studentem na umowie zlecenie to ile dostanę teraz na rękę? Całą kwotę brutto? Czy może jeszcze jest jakiś podatek o którym nie wiem?
#pit #pracbaza #podatki
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JanuszKarierowicz: Gównem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Żeby było śmieszniej ta ustawa miała sens dopóki była w wersji poprzedniej Pani Minister Finansów. Zwolnienie było tylko na uop, do niższego progu. Teraz jej sens jest mocno wypaczony. Wydaje mi się że chodzi bardziej o to, żeby zatrzymać młodych do 26 roku zycia w Polsce. Jak potem zobaczą swoją pensję, to będą już mieli głębiej zapuszczone korzenie w tym
  • Odpowiedz
Jeśli chodzi o zwolnienie z pit do 26. roku życia to będzie można złożyć wniosek o zaprzestanie pobierania zaliczki na podatek dochodowy jeśli przekracza się pierwszy próg podatkowy?
Tak, wiem że będzie niedopłata w przyszłym roku.
#pit #podatki
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Benzen z tego co wiem, to przewidzieli oświadczenie, że nie przekroczysz progu podatkowego 85k

W razie co będę w tym tygodniu dokładnie badał temat dla siebie i przygotowywał takie coś, możesz się odezwać pod koniec tygodnia na pw, to Ci podeśle ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dostaliscie już zwroty PIT? Mój złożył się automatycznie 30.04 I do tej pory nie otrzymałem zwrotu :/ W picie nie jest wypełniona rubryka z numerem konta. Status pitu na stronie e-pit to "PIT poprawnie złożony (status 200)"

#podatki #pit #zwrot #przedsiebiorczosc #us #urzadskarbowy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mircy, jak to jest z tym Pit0 dla młodych, bo nie mogę do końca zrozumieć, a od księgowej nie mogę doprosić się informacji. Na wszystko w teorii się łapię - student, 21 lat, umowa-zlecenie.
Chcę zacząć z tego korzystać od przyszłego miesiąca, więc w tym muszę złożyć oświadczenie, że nie przekroczę 35 636,67 zł przychodu brutto. To dotyczy całego roku czy miesięcy sierpień-grudzień? Jeśli całego roku i bym przekroczył, to ewentualnie będę
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chcę zacząć z tego korzystać od przyszłego miesiąca


@CinuLNS: chcieć to ty możesz, nie dziwie się że księgowa nic nie chce powiedzieć bo ustawa leży nie podpisana i nie wiadomo jak to będzie wyglądać do końca.
  • Odpowiedz
Jak to jest z tym pitem dla młodych? Słyszałam, że trzeba złożyć jakieś oświadczenie do końca lipca, ktoś wie jak ta sprawa wygląda? Czy to na razie nic pewnego? #pit #pracbaza
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki od 2015 do 2018 roku jakiś tam krótki okres czasu pracowałem w Niemczech i się z tego nie rozliczyłem, teraz do końca lipca muszę rozliczyć ten 4 letni okres w którym pracowałem bez względu na kwoty jakie tam zarobiłem? bo wyczytałem że są jakieś kwoty wolne od podatku które od 2015 roku wahają się w okolicach 8 tyś. euro, a ja w żadnym roku nie przekroczyłem tej kwoty. Więc moje pytanie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, w związku z tym nowym potem dla młodych mam kilka pytań.
1. Czy pracodawca, który ustalił mi stawkę netto, dla przykładu 15 netto, będzie mi wypłacal tyle samo co do tej pory? Nigdy nie mówił o wynagrodzeniu brutto, dlatego obawiam się, że albo obniży mi stawkę netto żeby zrownywalo się z zerowym pitem, albo nie zmieni się nic, bo miałem tylko stawkę netto.
2. Tutaj teoretycznie - mój tata ma firmę.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1. Czy pracodawca, który ustalił mi stawkę netto, dla przykładu 15 netto, będzie mi wypłacal tyle samo co do tej pory? Nigdy nie mówił o wynagrodzeniu brutto, dlatego obawiam się, że albo obniży mi stawkę netto żeby zrownywalo się z zerowym pitem, albo nie zmieni się nic, bo miałem tylko stawkę netto.


@BeDoEl: zależy od pracodawcy. Jeśli Ci obniży brutto to zwykły cieć.

2. Tutaj teoretycznie - mój tata ma
  • Odpowiedz
mam kwotę netto to mam dwie opcję:


@Repcakos: a dobra tego nie przeczytałem. To w firmie wyruchają Cie dość porządnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) A jak PIS wygra i wprowadzi mniejszy podatek dochodowy to wyrucha również starszych pracowników.
  • Odpowiedz
@kokot1: jak wnioskowałem o potwierdzenie niekaralności to wysyłałem potwierdzenie dokonania wpłaty cyknięte telefonem i przesłali bez problemu. Może tutaj też Ci podadzą gdzie ile wpłacić.
  • Odpowiedz