Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@valyn: dostaniesz brutto na rękę
@JanuszKarierowicz: Gównem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Żeby było śmieszniej ta ustawa miała sens dopóki była w wersji poprzedniej Pani Minister Finansów. Zwolnienie było tylko na uop, do niższego progu. Teraz jej sens jest mocno wypaczony. Wydaje mi się że chodzi bardziej o to, żeby zatrzymać młodych do 26 roku zycia w Polsce. Jak potem zobaczą swoją pensję, to będą już mieli głębiej zapuszczone korzenie w tym
Pisał już ktoś to oświadczenie o ten pit? Pochwalcie się i podajcie wzór
#pit
#pit
Miraski jak to jest z ta ustawa? To jest do 26 lat włącznie? Czy jeżeli ukończyłem 26 lat w czerwcu Br. To sie łapie? #pit
@Plonacawyplata: jak skończyłeś 26 to niby już nie
Trzymajcie #pit
źródło: comment_wSp1fNlIEUnmICXZ3mgjmj0NstBBeVRB.jpg
Pobierz- 0
@Pan_Jerzy XDD
- 0
Mirasy, jak to teraz jest? Będąc studentem, pracując na UoP i nie przekraczając 26 r.ż, to kwotę brutto którą mam na UoP będę dostawał teraz do łapy? xD
#pit
#pit
@JanuszKarierowicz tam trzeba składać oświadczenie jakieś, żeby dawali Ci co miesiąc do ręki, bo inaczej dostaniesz chyba jakoś przy rozliczaniu pita, a o i musisz mieć umowę o pracę
@FarAwayFromMyDream Ale do czego trzeba mieć UoP
Ma ktoś jakiś wzór tego papierka na zerowy pit do 26 roku życia? Będę wdzięczny dziena #podatki #pit #pytaniedoeksperta #pomocy
- 0
Dostaliscie już zwroty PIT? Mój złożył się automatycznie 30.04 I do tej pory nie otrzymałem zwrotu :/ W picie nie jest wypełniona rubryka z numerem konta. Status pitu na stronie e-pit to "PIT poprawnie złożony (status 200)"
#podatki #pit #zwrot #przedsiebiorczosc #us #urzadskarbowy
#podatki #pit #zwrot #przedsiebiorczosc #us #urzadskarbowy
#prawo#prawo #podatki #nieruchomosci #pit
Hej mirki,
Mam pytanie dt. Sprzedazy nieruchomosci przed upływem dwóch lat.
Hej mirki,
Mam pytanie dt. Sprzedazy nieruchomosci przed upływem dwóch lat.
@KrowkaAtomowka: to idź do doradcy podatkowego /notariusza /prawnika.
Serio, sprawa jest dość mocno skomplikowana i indywidualna.
Coś tam mi świtą że sprzedaz n-sci że strata można odpisywać przez 5 lat czy coś.
Serio, sprawa jest dość mocno skomplikowana i indywidualna.
Coś tam mi świtą że sprzedaz n-sci że strata można odpisywać przez 5 lat czy coś.
Wychodzi na to, że od 1 sierpnia dzięki pit 0 moje zarobki wzrosną o jakieś 200 zł z groszami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pit
#pit
- 0
Mircy, jak to jest z tym Pit0 dla młodych, bo nie mogę do końca zrozumieć, a od księgowej nie mogę doprosić się informacji. Na wszystko w teorii się łapię - student, 21 lat, umowa-zlecenie.
Chcę zacząć z tego korzystać od przyszłego miesiąca, więc w tym muszę złożyć oświadczenie, że nie przekroczę 35 636,67 zł przychodu brutto. To dotyczy całego roku czy miesięcy sierpień-grudzień? Jeśli całego roku i bym przekroczył, to ewentualnie będę
Chcę zacząć z tego korzystać od przyszłego miesiąca, więc w tym muszę złożyć oświadczenie, że nie przekroczę 35 636,67 zł przychodu brutto. To dotyczy całego roku czy miesięcy sierpień-grudzień? Jeśli całego roku i bym przekroczył, to ewentualnie będę
- 2
Chcę zacząć z tego korzystać od przyszłego miesiąca
@CinuLNS: chcieć to ty możesz, nie dziwie się że księgowa nic nie chce powiedzieć bo ustawa leży nie podpisana i nie wiadomo jak to będzie wyglądać do końca.
- 3
@Jaracz_Joint: tak się mówi co nie upoważnia księgowej do wróżenia z fusów, póki prezydent nie podpisze nie ma tej ustawy.
5% PIT dla zarabiających na prawach własności intelektualnej. Czy możemy z tego skorzystać jako graficy? ( ͡º ͜ʖ͡º) [ #zus | #pit | #wlasnafirma | #dzialalnoscgospodarcza | #firma | #grafika | #grafikakomputerowa | #prawo | #programista15k | #programowanie ]
19
Rewolucja w PIT: Nareszcie niższy podatek dla wszystkich 17%

Dodatkowo koszty uzyskania przychodu wzrosną z 111,25 zł do 250 zł. To oznacza wyższe pensje od 15 zł (przy pensji minimalnej) do 40 zł miesięcznie (przy średniej krajowej.)
z- 28
- #
- #
- #
- #
- #
- #
10
Zerowy PIT do 30 roku życia nie dla humanistów!

Senator Jan Rulewski wpadł na pomysł na poprawkę rządowego projektu: zerowy PIT do 30 roku życia, pod warunkiem wyboru właściwych studiów.
z- 18
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Mirki od 2015 do 2018 roku jakiś tam krótki okres czasu pracowałem w Niemczech i się z tego nie rozliczyłem, teraz do końca lipca muszę rozliczyć ten 4 letni okres w którym pracowałem bez względu na kwoty jakie tam zarobiłem? bo wyczytałem że są jakieś kwoty wolne od podatku które od 2015 roku wahają się w okolicach 8 tyś. euro, a ja w żadnym roku nie przekroczyłem tej kwoty. Więc moje pytanie
- 0
@sunriser90: jezeli byles na pierwszej grupie to nie musisz sie rozliczac.Mozesz to zrobic jak masz jakis zwrot
@Zerodutch: nie musi
@sunriser90: Nie musisz się rozliczać, w takiej sytuacji po prostu zwrot podatku wraca do budżetu Niemiec.
@sunriser90: Nie musisz się rozliczać, w takiej sytuacji po prostu zwrot podatku wraca do budżetu Niemiec.
Mirki, w związku z tym nowym potem dla młodych mam kilka pytań.
1. Czy pracodawca, który ustalił mi stawkę netto, dla przykładu 15 netto, będzie mi wypłacal tyle samo co do tej pory? Nigdy nie mówił o wynagrodzeniu brutto, dlatego obawiam się, że albo obniży mi stawkę netto żeby zrownywalo się z zerowym pitem, albo nie zmieni się nic, bo miałem tylko stawkę netto.
2. Tutaj teoretycznie - mój tata ma firmę.
1. Czy pracodawca, który ustalił mi stawkę netto, dla przykładu 15 netto, będzie mi wypłacal tyle samo co do tej pory? Nigdy nie mówił o wynagrodzeniu brutto, dlatego obawiam się, że albo obniży mi stawkę netto żeby zrownywalo się z zerowym pitem, albo nie zmieni się nic, bo miałem tylko stawkę netto.
2. Tutaj teoretycznie - mój tata ma firmę.
- 1
1. Czy pracodawca, który ustalił mi stawkę netto, dla przykładu 15 netto, będzie mi wypłacal tyle samo co do tej pory? Nigdy nie mówił o wynagrodzeniu brutto, dlatego obawiam się, że albo obniży mi stawkę netto żeby zrownywalo się z zerowym pitem, albo nie zmieni się nic, bo miałem tylko stawkę netto.
@BeDoEl: zależy od pracodawcy. Jeśli Ci obniży brutto to zwykły cieć.
2. Tutaj teoretycznie - mój tata ma
- 1
mam kwotę netto to mam dwie opcję:
@Repcakos: a dobra tego nie przeczytałem. To w firmie wyruchają Cie dość porządnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) A jak PIS wygra i wprowadzi mniejszy podatek dochodowy to wyrucha również starszych pracowników.
- 0
mirki mój pit moze wydać tylko urząd skarbowy w moim miejscu zameldowania czy urząd w innym województwie też? XD
#pit #podatki #urzadskarbowy
#pit #podatki #urzadskarbowy


























#pit #pytanie
A no i jeszcze prawdopodobnie jak złożysz teraz co całe 6 miesięcy będziesz miał większą pensję jak złożysz w sierpniu to ten jeden miesiąc przy rozliczeniu Ci odeślą