@TomTanTen:
- T-Mobile 300 Mb/s za 30 zł/mies. przy umowie na 2 lata (jest oferta na pepperze, która już wygasła, ale w rzeczywistości jest przedłużona do końca marca),
- nju 200 Mb/s za 39 zł/mies. bezterminowo.
  • Odpowiedz
Odkąd mam #iphone zasięg to jest jakiś koszmar, mam #orange najbardziej odczuwam to w pracy, muszę wychodzić z biura by zadzwonić. Jską sieć polecacie? #telefony
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szef-admina: @okfmale Można, ale nie jest to zgodne z umową. Bierzesz normalnie od nich neta 2Gb/s tym ichniejszym funboxem. Kupujesz odpowiednie ont, kopiujesz dane z funboxa do konfiguracji ont. Funboxa chowasz do oryginalnego pudła i jedziesz w 100% na własnym sprzęcie. w googlach można znaleźć wątki w necie jakie ont i jak skonfigurować.
  • Odpowiedz
@new-object: @new-object Orange ma zewnętrzny IPv4, zmienny. Do niższych wariantów prędkości mogą dać zewnętrzny Ont ale nie jest regułą. Latam od roku na wlanym, jakby się coś działo to darłbym jape na internecie;) Wyższe plany tylko funbox10 i musisz postawić swój ont zakombinować;)
  • Odpowiedz
#plus #orange #internet #swiatlowod #kiciochpyta

Pod moim adresem Orange nie oferuje światłowodu. Dowiedziałem się, że w tym roku będzie to możliwe, bo firma inwestycyjna położy światłowód i udostępni go operatorom. Ponoć jeszcze nie skończyli.

Z kolei Plus oferuje światłowód pod moim adresem i to na najwyższej możliwej prędkości. Konsultant powiedział, że jest położony przez inwestora. Czyli to samo co w Orange, tylko tutaj już
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maniok: Masz napisane online. Chyba ten, patrz po opisie. Zobacz sobie ile koszt dostawy karty na przykładzie tej dostępnej, droższej. Co chwilę masz jakieś promocje i didają darmowe GB. Ostatnio na ferie dali 10GB w zagranicznym roamingu.
  • Odpowiedz
Rodzice maja w domu po remoncie zostawione gniazdko ethernetowe na korytarzu i od niego pusty peszel na strych. Jak obecnie wyglada instalacja swiatlowodu? Czy swiatlowod moze byc doprowadzony na strych, tam umieszczone jakas puszka z zakonczeniem swiatlowodu a potem kolejny odcinek swiatlowodu wprowadzony tym peszlem przez to gniazko z ktorego nalezaloby wymontowac to zlacze etherent i wpiety do routera umieszczonego przy tym gniazdku? Fajnie bylo aby w domu nie bylo juz innych
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nieznamniepamietam: chyba da się ogarnąć. Tzn nie wiem czy będą chcieli ci pociągnąć ich światło na strych ale gdzie by ci go nie pociągnęli to światłowód zakończony będzie taką puszką jak na zdjęciu. To nie potrzebuje żadnego zasilania itd. Do tego podpinasz sobie 50m patchcord światłowodowy (ten kabelek co go widać w na miniaturce z filmiku wyżej, tylko dłuższy) i ciągniesz go sobie po chacie gdzie chcesz. Tam gdzie go
trycatchfinnaly - @nieznamniepamietam: chyba da się ogarnąć. Tzn nie wiem czy będą ch...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
@nieznamniepamietam No wszytko zależy od montera i właściciela światłowodu. Będziesz musiał dogadać te kwestie z operatorem/monterem jakie mają możliwości. U mnie Orange i lokalny operator mają swoje osobne kable wkopane w ziemie więc po prostu w ziemi poszły do budynku a później wwiercili się do piwnicy i tam zostały zamontowane. Później wpadli typy ze sprzętem i wszystko podłączyli. Typ z Orange przyjechał z mini koparką, bo myślał, że ogródek większy ale
  • Odpowiedz
W Orange na kartę jest promocja w aplikacji Lidla w ramach której dostaje się 1000GB / mc przez 12 miesięcy do pakietu za 35zł. Pytanie czy te skumulowanej gigabajty zostają do wykorzystania jeśli nie będzie się zasilać konta i używać tego pakietu no limit 35zł a jedynie wydłużać konto o rok za 30zł/rok?

#orange #telefony #internet #pytanie #pytaniedoeksperta
#gsm
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#orange #podwyzkacen #inflacja

widzę, że orange podwyższa ceny wszystkim na umowie na czas nieokreślony o 3.6%. Czy mam szansę coś ugrać, jeśli w warunkach umowy światłowodu nie ma o tym ani słowa (umowa z 2020r)? Czy trzeba się pogodzić z podwyżką albo zmienić operatora?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zmieniłam numer telefonu we wrześniu 2025 i tak się zastanawiam po jakim czasie ten numer trafia do puli wolnych numerów? Bo ogólnie nadal mam włożoną kartę do drugiego telefonu na ten numer i dostaje sms z jakichś stron na których miałam subskrypcję, a nawet zdarzyło się że dzwonił jakiś znajomy któremu nie dałam nowego numeru.
I tak się zastanawiam (może głupie pytanie może nie) ale jeśli ktoś dostanie ten numer to już
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gdzie się przenieść (a może się nie przenosić) z telefonami komórkowymi i jaką usługę wybrać?

Mam trzy numery w Orange, z czego dwa w miarę używane, jeden sporadycznie.
Zużywam miesięcznie kilkadziesiąt GB internetu, w sumie na trzech numerach do 50Gb.
Potrzebuję dzwonić, potrzebuję 5G, potrzebuję kart SIM.

Nie
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hellfirehe: Stawke bazową gołą, zawsze podają to jest cennik.
W ramach nju abo wybierasz jeden z 4 planów i co zawierają plany jest w ich regulaminie czyli nolimit i data.

Jak będziesz w abo to przeskocz do subskrypcji, abonament nie jest terminowy, a zaleta subskrypcji to nic ci się nie nabije poza kwote planu + masz aplikacje (w nju abo brak) + kontrolujesz płatności w aplikacji.
  • Odpowiedz
@hellfirehe: w mobile Vikings masz subskrypcję, samo ściąga z karty. Z miłą chęcią udostępnię Ci swój link - ty dostaniesz 1000 GB miesięcznie w promocji, a mi zabiorą z rachunku ze 3 złote xd

Internet się kumulje (nie ten z promocji) i można wymieniać na fanty fizyczne, ja mam jakieś kubki, bluzę itd.
  • Odpowiedz
#orange #canalplus Jest tu jakiś cwaniak sprzedający canal plusa z orangem i by chciał staremu pomóc ogarnąć dla siorki tv - net - abo na tel?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, mój router ZTE G50 5G nie obsługuje VLAN, więc nie mogę bezpośrednio się podpiąć do ONT nju i aktualnie pomiędzy muszę mieć switcha, który mi odtaguje internet. Czy jest jakaś opcja by "zhakować" router ZTE, by jednak obsłużył VLAN?

#internet #swiatlowod #siecikomputerowe #router #informatyka #swiatlowody #komputer #komputery #nju #orange #play
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Padł mi internet z orange adsl. Pokazuje się komunikat o błędnym loginie. Przepisałem wszystko z umowy i dalej to samo.

#orange
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach