Siemandero, zastanawiam się nad wyborem okularów. Interesuje mnie model Justin. Jaki kolor szkieł będzie jak najmniej przepuszczał? Chodzi o to, żeby dla osoby patrzącej na mnie szkła były całkowicie czarne. Ktoś coś pomoże?

#rayban #okulary #pytanie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Orientuje się ktoś ile kosztuje zrobienie okularów korekcyjnych przeciwsłonecznych? Coś kojarzę że kiedyś szafa z #mocnyvlog takie coś robił stąd wiem, że się da. Mam wadę po +1,5 na lewe i prawe oko.
#okulary #pytanie
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

chce kupic #okulary polaryzacyjne z neta bo w sklepach sa 10x wyzsze ceny tylko nie wiem jak obliczyc zeby byla dobra szerokosc. jest jakis wyznacznik?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#optyka #optyk #okulary #okulista

Witam szanownych wykopowiczów. Mam pytanie z kategorii #januszebiznesu - posiadam w pracy prywatny program medyczny na który przysługuje mi £105 na zakupy u optyka. Nie mam żadnej stwierdzonej wady wzroku, ale w bardzo jasnych warunkach strasznie męczą mnie męty (bad pixele na oczach). W związku z tym przy jeździe autem muszę mieć okulary z wysoką polaryzacją. Moje pytanie:
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@trayman: jeśli chodzi o Polskę, to receptę (a w zasadzie po prostu informację o mocach i ewentualnie zaświadczenie o potrzebie korzystania z okularów) otrzymasz tylko w przypadku pojawienia się potrzeby korekcji wzroku. Jest duża szansa, że nawet jeśli czujesz że "widzisz dobrze", to pojawi się jakaś wada i potrzeba noszenia okularów. Rzecz w tym, że zazwyczaj refundacje czy zwroty kosztów okularów bazują nie na samej recepcie a na fakturze /
  • Odpowiedz
  • 0
#okulary ktoś poleca jakiś sklep gdzie kupie w miarę tanio? Idzie to zrobić przez internet czy raczej ciężko trafić w dobre oprawki
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@odczepciesie
Żeby to zrobić tak na zawołanie to spróbuj połączyć palming + mrugnięcie + oddech. Łatwo się tego nauczyć przy dziennym świetle.
Czyli zamknąć mocniej oczy, wsiąść głęboki oddech, przypomnieć sobie czerń i otworzyć oczy. Wszystko w maks trzy sekundy
  • Odpowiedz
kurde mirki czy to już starość i muszę kupić sobie winokle bo jak patrzę w kąkuter to łapię się na tym że mrużę oczy cały czas ( ͡° ʖ̯ ͡°)
czy to te takie antyrefleksy se muszę ogarnąć czy antyniebieskie światło, weźcie mnie poradźcie bo skończę ze skośnymi oczami przed 30stką

#corobic #pytanie #kiciochpyta #okulary tak trochę #komputery
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach