Mireczki, pytanko. Siostra ostatnio kupiła samochód, okazało się, że auto s---------e. Na 1-szy rzut oka wszystko grało, potem (po miesiącu) zaczęły wyskakiwać kwiatki. Babka, od której kupiła auto została postraszona rzeczoznawcą i pieniądze oddała, samochód odebrała, jednak ubezpieczenie zostało oczywiście już zakupione i teraz babka ma ubezpieczenie za darmo. PZU może rozwiązać umowę, jednak wymagają (co logiczne) podpisu nowego właściciela, czyli tej starej baby, która sprzedała i po miesiącu wzięła z powrotem
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michgur: możesz zawrzeć w naszej firmie OC wraz z ubezpieczeniem szyb pojazdu (PZU Auto Szyba) oraz dodatkowo kupić ubezpieczenie opon pojazdu (PZU Auto Opony). Z ofertą możesz zapoznać się na stronie moje.pzu.pl :)
  • Odpowiedz
Hejka mam takie pytanko czy ktoś się orientuje czy polisa OC z błędnym numerem VIN jest ważna?

Chodzi o literówkę, np. M zamiast N, U zamiast V

Mianowicie o co się rozchodzi, na kwicie od agenta ubezpieczeniowego jest wszystko OK, po numerze rejestracyjnym w UFG pokazuje mi ważne OC ale nie po VIN

Wpisał
Ksemidesdelos - Hejka mam takie pytanko czy ktoś się orientuje czy polisa OC z błędny...

źródło: comment_1629751182BdIv5v3OzLInS28BSjFn8I.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jak PZU zasądziło szkodę całkowitą (wycena z ASO mocno przekroczyła wartość auta wg nich) i chcą już mi wypłacać kasę i oddawać auto, to mogą jeszcze wziąć auto do innego warsztatu? Mam nagrany taki, gdzie zmieszczą się do 100% wartości auta. Opiekun sprawy mnie zbywa.

#pzu #ubezpieczenia #samochody #wypadek #oc
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#ubezpieczenia #oc #motoryzacja
Mireczki pytanko, dostałem z ergo Hestii sms-a o kontynuacji ubezpieczenia. Samochód sprzedałem i zgłosiłem ten fakt do ubezpieczalni jakieś 4 miesiące temu. Powinienem się przejmować tym sms-em?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nigdy wcześniej mi się nie zdarzyło żeby ubezpieczyciel wymagał wypowiedzenia skoro umowa zawierana była na rok


@Zales360: co pan plecie, Panie Zales? OC komunikacyjne jako ubezpieczenie obowiązkowe wznawia się automatycznie, jeśli go nie wypowiesz. Chyba, że co roku sprzedajesz samochód i kupujesz kolejny, to się nie wznowi.
  • Odpowiedz
Możesz kupić nowe ubezpieczenie w każdej chwili a OC poprzedniego właściciela możesz a nawet powinieneś wypowiedzieć po zawarciu nowej.
  • Odpowiedz
@orlo2299: jeśli nadal szukasz ubezpieczenia OC, zachęcam Cię do zapoznania się z ofertą na stronie: moje.pzu.pl
Tam samodzielnie i prosto wyliczysz składkę oraz będziesz mógł od razu kupić polisę przez internet, jeśli spodoba Ci się propozycja.
  • Odpowiedz
Mirki o czym może świadczyć takie uszkodzenie samochodu? Niby wycena na 2000-2500 zł więc wskazuje na jakąś szkodę parkingową ale z drugiej strony uszkodzeniu uległ lewy bok i zarazem tył... chyba że w autodna ktoś nie wpisał jednego zera :D
Raport z autodna, auto trzyletnie
Obecna jego wartość to 80 tys.

#samochody #motoryszacja #oc #ac
jajcek - Mirki o czym może świadczyć takie uszkodzenie samochodu? Niby wycena na 2000...

źródło: comment_1629358085YwZUIt1ckti6PYObsDAUEM.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, może ktoś z was będzie wiedział. Kupiłem auto w Holandii, załatwianie wszystkiego zajęło mi ponad 2 tygodnie w związku z czym skończyło mi się ubezpieczenie (to wywozowe na 2 tyg). Nie zdążyłem zarejestrować auta jeszcze. Czy jak ubezpiecze trochę pozniej, dopóki nie zarejestruje, to nie dojebią mi kary za brak ciągłości ? #ubezpieczenia #ubezpieczenie #samochody #oc #holandia
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vegonator: Jak wyżej, oczywiście że nie bo tylko zarejestrowane w Polsce pojazdy mają obowiązek mieć OC. Ubezpiecz najpóźniej w dniu rejestracji (tak stanowi prawo), może być nawet po rejestracji ale koniecznie tego samego dnia.
  • Odpowiedz
Mirki mam problem. Ok miesiąc temu gość wjechał mi w tył na ekspresówce i auto zostało konkretnie rozwalone. Zacząłem likwidować sprawę z OC sprawcy, auto poszło do ASO. Auto było nowe, kosztowało 60k 3 lata temu (jestem pierwszym właścicielem). Przyjechał rzecznoznawca PZU, wycenił szkody na 15k. Powiedziałem, że nie chcę hajsu tylko rozliczenie bezgotówkowe w ASO i likwidację szkody. ASO wystawiło rachunek na 42k (prawie 3x tyle co pzu xD), zrobili szkodę
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki będę wynajmować z dwoma kolegami 3 pokojowe mieszkanie na spółę. Tzn. umowa na czas określony (rok), wszyscy trzej solidarnie na umowie. Opłaca się wykupić OC najemcy czy to "pic na wodę"? Trochę nierealne wydaje mi się aby to ubezpieczenie pokryło jakieś szkody, bo ta składka jest śmiesznie niska rzędu 50 zł rocznie. Anyways, czy w tym przypadku powinniśmy ubezpieczyć się wszyscy trzej?
#mieszkanie #wynajem #ubezpieczenia
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Baylon: Jedno jest pewne, nie bierz w Warcie, miałem wyciek w domu, zalany korytarz i piwnica. Spuchnięte 20m2 klepki i piwnica do osuszenia, a ci stwierdzają że to nie wina zalania, mimo że ich technik likwidował wyciek.
  • Odpowiedz
#ubezpieczenia #ac #oc #samochody
Da radę załatwić gdzieś ubezpieczenie na tygodniową podróż 20 letnim autem? Wybieram się w 700 kilometrową podróż w jedną stronę i wizja płacenia za holowanie mnie przeraża, ma ktoś jakieś doświadczenia?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Parspakop: no następnym razem zacznij szukać w poniedziałek pół godziny przed wyjazdem( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) w necie możesz znaleźć,kiedyś coś takiego online ogarnąłem.ewentualnie jakiś Rankomat może pomoze
  • Odpowiedz
Mam pytanie jak dostałem propozycje wyceny uszkodzonego auta z ubezpieczalni
Pozostało mi tylko zgodzić się lub odwołać (zgadzam się z wycena)
To mogę już auto sprzedać? Ponieważ mam napalonego kupca i zastanawiam się czy będzie jeszcze potrzebne do czegoś im
#samochody #ubezpieczenia #pzu #oc
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Halo mirki, jak to wygląda z wypadkiem spowodowanym przez pracownika autem służbowym, gdy pracownik nie ma żadnej umowy i pracuje w 100% na czarno? Czy wtedy obowiązuje ubezpieczenie OC właściciela samochodu? Słyszałem pogłoski, że wtedy taki pracownik musi pokrywać wszystkie szkody z własnej kieszeni, z uwagi na to, że ubezpieczenie firmowe obejmuje jedynie wypadki spowodowane przez pracowników danej firmy. Macie jakieś doświadczenia z podobnym problemem? Pytam czysto hipotetycznie.
#pracbaza #
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sh4d0w_1938: Za szkody na drugim samochodzie pójdzie z OC z firmowego.
Za szkody w firmowym samochodzie w tej sytuacji najwyżej pracodawca może pozwać, ale jak robi na czarno to wątpię, że się odważy, bo sam by sobie grób zaczął kopać.
  • Odpowiedz
Witam. Wiadomo na młodych kierowców są wysokie stawki OC dlatego samochód będzie na rodziców, którzy mają zniżki. Zastanawia mnie tylko czy jeśli za kilka dobrych lat chciałbym ubezpieczyć samochód gdy przekroczę już wiek młodego kierowcy, to będę mieć bardziej normalne kwoty ubezpieczenia, czy jednak i tak będę musiał więcej zapłacić, ponieważ przez tyle lat nie płaciłem OC?
#oc #ubezpieczenia
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@J-B-M: Ja jestem współwłaścicielem już ponad 2 lata i mimo, że płace trochę więcej (około 350-400zł za silnik 1.2, auto z 2003 roku) to już powoli zbiera się zniżka na moje konto. Ojciec ma już chyba najwyższą możliwą zniżkę, bo ma ciągłość w OC ponad 30 lat i nigdy żadnego wypadku z jego winy.
  • Odpowiedz