@Straszy: a jak chcesz to pogodzić z zapisami prawa o OC? Masz obowiązek przekazać auto z ubezpieczeniem na 30 dni a ubezpieczenie OC przechodzi wraz z pojazdem na nowego właściciela.

Możecie zawrzeć zapis że nowy właściciel wypowie ubezpieczenie w ciągu 30 dni od zakupu auta, wiem tyle że nie jest to klauzula niedozwolona i może być zapisana w umowie ale jak jest z respektowaniem takich zapisów to nie wiem, tu
  • Odpowiedz
@Straszy: Na umowie nie powinno być umieszczonej takiej informacji. Ty musisz przekazać do PZU umowę potwierdzającą sprzedaż w ciągu 14 dni. Wówczas polisa przechodzi automatycznie na nowego właściciela i to on sam może wypowiedzieć umowę, jeśli nie chce jej kontynuować.
  • Odpowiedz
co jeśli mam OC na 12 rat, tzn płace co miesiąc i sprzedam auto? Wtedy kupujący musi przejąć raty czy ja je nadal spłacam? Bo OC przechodzi wraz z zakupem auta na nowego właściciela, prawda? Czy on może zerwać umowę o OC i ja wtedy przestaję płacić a on nic nie zyskuje na tym?

#oc #ubezpieczenia
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miałem stłuczkę, nie z mojej winy. Kilka elementów uszkodzonych takich jak oba lewe drzwi(wgniecione, porysowane), wgnieciony błotnik przedni, rysy na zderzaku z przodu i z tyłu plus podarte plastikowe osłony progu i innego elementu. Zgłosiłem szkodę, wybrałem sposób przez aplikację (wysłanie zdjęć szkody), gdyż zostałem zapewniony, że będę mógł później zmienić sposób na rzeczoznawcę jeśli zechcę. Przyszła wycena ze zdjęć opiewająca na 4k. Tutaj mam pytanie opłaca się zmienić sposób wyceny na
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pozdro6oo jak chcesz żeby było zrobione to oddawaj na bezgotówkowe i w ogóle nie patrz na wyceny, jak chcesz kasę bo i tak nie zrobisz to najpierw wizyta u lakiernika to ci wyceni, a potem będziesz mieć porównanie czy dają dużo czy mogą wiecej
  • Odpowiedz
Kupiłem właśnie samochód, prawo jazdy mam od 1,5 roku, więc OC jest wysokie, aktualne jest ważne do grudnia. Chciałbym dopisać różową do dowodu, żeby nam obojgu naliczały się zniżki. Ma to sens? Jak bardzo zwiększy to cenę OC i AC?
#ubezpieczenie #ubezpieczenia #motoryzacja #oc
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zgłosiłem się z szkoda do ubezpieczyciela. Wysłałem zdj opisałem sytuacje i zaproponowali psie pieniądze, nie zgodziłem się na ich wycenę, a oni dziś dzwonią i proszą o nr konta bo musza wypłacić ta kwotę…
Wtf tak powinno byc? #oc #ubezpieczenia #samochody
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miałem kolizję z nie swojej winy i dostałem auto zastępcze. 2 tygodnie minęły i ubezpieczyciel mówi, że na dłużej nie ma obowiązku udostępnić auta a decyzji o przyznaniu odszkodowania jak nie było tak nie ma. Da się coś w tej sytuacji zrobić czy po prostu zostaje bez auta i muszę czekać na decyzję?
#samochody #oc #ubezpieczenia #pytanie #motoryzacja #hestia
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej Mirki,
Mam taki problem : w tamtym tygodniu jakiś patus dość solidnie porysował mi prawe tylne drzwi mojego auta. Na szczęście w nieszczęściu część rysy zeszła po umyciu samochodu (ktoś porysował go tworzywem sztucznym, które zeszło pod wpływem gorącej wody) natomiast pozostała jedna długa rysa i trzy wgniotki. Po zgłoszeniu szkody na ubezpieczalnie #allianz dokonano wyceny szkody bez oględzin na jakieś 500 zł a zdecydowanie wydaje mi się, że
Polygon_window - Hej Mirki, 
Mam taki problem : w tamtym tygodniu jakiś patus dość so...

źródło: comment_16353156073cbLb2wPacnWc9bTfG7jzm.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Polygon_window: kwota zdecydowanie zaniżona, tyle to kosztuje samo lakierowanie jednego elementu w niedrogim serwisie. Masz dwie opcje, albo walczysz o wyższą kwotę, albo oddajesz auto do serwisu który naprawi to bezgotówkowo i to on będzie bezpośrednio ściągać kasę od ubezpieczalni.
Tak w ogóle, z czego to naprawiasz? Z OC patusa?
  • Odpowiedz
Panowie, korzystał ktoś z was z tego całego MUBI i keszbeku 150 zł?

Mam w Polsce auta które tylko stoją i przydałoby się płacić za nie jak najmniej, wiadomo #cebula.

Za Volvo 850 wychodzi mi teraz 440 zł u agenta, na #mubi najtańsza oferta jest za ... 365 zł i 150 keszbeku.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

keszbek 150 ziko masz na kolejne ubezpieczenie


@PrenATAl: Zmieniło się coś? Mi ze trzy razy wracali za wykupione tj. kupuję za 500, w ciągu 30 dni za ten zakup wraca 150zł, a nie na kolejne ubezpieczenie.

Mogę to sam ogarnąć po prostu zgadzając się na ofertę i po zakończeniu starego ubezpieczenia nowe ruszy z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@open_or_die: ja na moje volvo 850 z tego korzystalem. Normalnir to dziala i pp jakims miesiacu hajs przychodzi na konto. Aby trzeba sie na stronie zglosic po ten cashback bodajze po zakupie ubezpieczenia
  • Odpowiedz
@Gawol_1 Tak - OC zarówno krotkoterminowe jak i zwykłe nie ma nic do przerejestrowania, jest dalej ważne, tylko warto dla porządku zaktualizować dane u ubezpieczyciela. Tak w ogóle jakbyś nie mógł to znaczyłoby że miałbyś przerwę która może być wykryta przez system i jest słono płatna, także nie ma czegoś takiego że można posiadać pojazd zarejestrowany i trochę mieć OC a trochę nie mieć - jest obowiązek miec OC bez przerwy
  • Odpowiedz