Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
Czy na umówie sprzedaży samochodu (ja sprzedaję) można napisać, że nowy właściciel zrzeka się obecnego ubezpieczenia?
#samochody #ubezpieczenia #oc #pzu #kiciochpyta
#samochody #ubezpieczenia #oc #pzu #kiciochpyta
@Straszy: a jak chcesz to pogodzić z zapisami prawa o OC? Masz obowiązek przekazać auto z ubezpieczeniem na 30 dni a ubezpieczenie OC przechodzi wraz z pojazdem na nowego właściciela.
Możecie zawrzeć zapis że nowy właściciel wypowie ubezpieczenie w ciągu 30 dni od zakupu auta, wiem tyle że nie jest to klauzula niedozwolona i może być zapisana w umowie ale jak jest z respektowaniem takich zapisów to nie wiem, tu
Możecie zawrzeć zapis że nowy właściciel wypowie ubezpieczenie w ciągu 30 dni od zakupu auta, wiem tyle że nie jest to klauzula niedozwolona i może być zapisana w umowie ale jak jest z respektowaniem takich zapisów to nie wiem, tu
@Straszy: Na umowie nie powinno być umieszczonej takiej informacji. Ty musisz przekazać do PZU umowę potwierdzającą sprzedaż w ciągu 14 dni. Wówczas polisa przechodzi automatycznie na nowego właściciela i to on sam może wypowiedzieć umowę, jeśli nie chce jej kontynuować.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@AutoelektronikaGorzow: hej, też zaczynam się bawić z TUW z naprawą auta z OC. Jak u Ciebie się toczy sprawa z sądem?
- 0
ciagnie sie
1
Ceny polis OC spadły. Są najnowsze dane na temat wysokości składek na...

Średnia wysokość składki na ubezpieczenie komunikacyjne OC po trzecim kwartale 2021 r. spadła średnio o 12 zł, w stosunku do kwartału poprzedniego, i wyniosła 587 złotych – tak wynika z raportu "Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych".
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
Kto z Mireczków chce dostać kasę za polecenie wykupienia OC w #rankomat ? Oczywiście chodzi mi o link w którym ja dostanę 120zł zwrotu( ͡° ͜ʖ ͡°)
#oc #ubezpieczenia
#oc #ubezpieczenia
@turok2016: priv ;)
- 0
co jeśli mam OC na 12 rat, tzn płace co miesiąc i sprzedam auto? Wtedy kupujący musi przejąć raty czy ja je nadal spłacam? Bo OC przechodzi wraz z zakupem auta na nowego właściciela, prawda? Czy on może zerwać umowę o OC i ja wtedy przestaję płacić a on nic nie zyskuje na tym?
#oc #ubezpieczenia
#oc #ubezpieczenia
- 3
@LuxEtClamabunt: jeśli zgłosisz że sprzedałeś to on odpowiada za opłacenie od chwili zgłoszenia
- 0
@djdaniel: bezpośrednio u ubezpieczyciela
Miałem stłuczkę, nie z mojej winy. Kilka elementów uszkodzonych takich jak oba lewe drzwi(wgniecione, porysowane), wgnieciony błotnik przedni, rysy na zderzaku z przodu i z tyłu plus podarte plastikowe osłony progu i innego elementu. Zgłosiłem szkodę, wybrałem sposób przez aplikację (wysłanie zdjęć szkody), gdyż zostałem zapewniony, że będę mógł później zmienić sposób na rzeczoznawcę jeśli zechcę. Przyszła wycena ze zdjęć opiewająca na 4k. Tutaj mam pytanie opłaca się zmienić sposób wyceny na
@pozdro6oo jak chcesz żeby było zrobione to oddawaj na bezgotówkowe i w ogóle nie patrz na wyceny, jak chcesz kasę bo i tak nie zrobisz to najpierw wizyta u lakiernika to ci wyceni, a potem będziesz mieć porównanie czy dają dużo czy mogą wiecej
- 3
@pozdro6oo: Ja zawsze robiłem przez rzeczoznawcę. Wyceniał tragicznie, np. za szkodę oferował 600zł a jak naprawiłem bezgotówkowo to wyszło prawie 2k.
Kupiłem właśnie samochód, prawo jazdy mam od 1,5 roku, więc OC jest wysokie, aktualne jest ważne do grudnia. Chciałbym dopisać różową do dowodu, żeby nam obojgu naliczały się zniżki. Ma to sens? Jak bardzo zwiększy to cenę OC i AC?
#ubezpieczenie #ubezpieczenia #motoryzacja #oc
#ubezpieczenie #ubezpieczenia #motoryzacja #oc
- 0
@marco15673: poszło ma Priv
@Mirek2137: możesz obliczyć, ile wyniosłaby składka w PZU po takiej zmianie w dowodzie :) Zajrzyj na moje.pzu.pl - zajmie Ci to tylko chwilę ;)
Zgłosiłem się z szkoda do ubezpieczyciela. Wysłałem zdj opisałem sytuacje i zaproponowali psie pieniądze, nie zgodziłem się na ich wycenę, a oni dziś dzwonią i proszą o nr konta bo musza wypłacić ta kwotę…
Wtf tak powinno byc? #oc #ubezpieczenia #samochody
Wtf tak powinno byc? #oc #ubezpieczenia #samochody
@Kanye__West: elegancko, postoi w kolejce, może nawet kalendarz z dudą kupi
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Miałem kolizję z nie swojej winy i dostałem auto zastępcze. 2 tygodnie minęły i ubezpieczyciel mówi, że na dłużej nie ma obowiązku udostępnić auta a decyzji o przyznaniu odszkodowania jak nie było tak nie ma. Da się coś w tej sytuacji zrobić czy po prostu zostaje bez auta i muszę czekać na decyzję?
#samochody #oc #ubezpieczenia #pytanie #motoryzacja #hestia
#samochody #oc #ubezpieczenia #pytanie #motoryzacja #hestia
@janusz-cebula: znajdź firmę która zapewnia auto zastępcze w takiej sytuacji - Oni będą się kłócić o hajs za zastępcze auto;)
@Odzyskamy_odszkodowanie1 tak, oznacza, bo auto zastępcze należy się do odzyskania mobilności, czyt. Odbioru swojego auta?
Mirki, ma ktoś kod polecający do #mubi i chce podzielić bonus 50zł za polecenie na pół? Chętnych zapraszam z linkami/kodami na priv. #ubezpieczenia #samochody #oc
Hej Mirki,
Mam taki problem : w tamtym tygodniu jakiś patus dość solidnie porysował mi prawe tylne drzwi mojego auta. Na szczęście w nieszczęściu część rysy zeszła po umyciu samochodu (ktoś porysował go tworzywem sztucznym, które zeszło pod wpływem gorącej wody) natomiast pozostała jedna długa rysa i trzy wgniotki. Po zgłoszeniu szkody na ubezpieczalnie #allianz dokonano wyceny szkody bez oględzin na jakieś 500 zł a zdecydowanie wydaje mi się, że
Mam taki problem : w tamtym tygodniu jakiś patus dość solidnie porysował mi prawe tylne drzwi mojego auta. Na szczęście w nieszczęściu część rysy zeszła po umyciu samochodu (ktoś porysował go tworzywem sztucznym, które zeszło pod wpływem gorącej wody) natomiast pozostała jedna długa rysa i trzy wgniotki. Po zgłoszeniu szkody na ubezpieczalnie #allianz dokonano wyceny szkody bez oględzin na jakieś 500 zł a zdecydowanie wydaje mi się, że
źródło: comment_16353156073cbLb2wPacnWc9bTfG7jzm.jpg
Pobierz- 2
@Polygon_window: kwota zdecydowanie zaniżona, tyle to kosztuje samo lakierowanie jednego elementu w niedrogim serwisie. Masz dwie opcje, albo walczysz o wyższą kwotę, albo oddajesz auto do serwisu który naprawi to bezgotówkowo i to on będzie bezpośrednio ściągać kasę od ubezpieczalni.
Tak w ogóle, z czego to naprawiasz? Z OC patusa?
Tak w ogóle, z czego to naprawiasz? Z OC patusa?
- 2
@Polygon_window: czyli szkoda z AC a nie OC? Bo otagowałeś OC.
W takiej sytuacji szedłbym w naprawę bezgotówkową w ASO.
W takiej sytuacji szedłbym w naprawę bezgotówkową w ASO.
- 0
gdzie można sprawdzić czy samochód posiada oc po nr rejestracji?
#oc #ubezpieczenie #samochody #polskiedrogi
#oc #ubezpieczenie #samochody #polskiedrogi
@Jumper: Na stronie UFG.
- 0
- 0
@binO: @Odzyskamy_odszkodowanie1 pomoże jak coś
- 0
Mirki, są obecnie jakieś ciekawe promocje na OC? Niestety Mubi odpada, bo było brane w tamtym roku. Wiem, że jest jeszcze BeeSafe z jakimś słabym zestawem narzędzi. Coś więcej?
#samochody #motoryzacja #oc #ubezpieczenia
#samochody #motoryzacja #oc #ubezpieczenia
konto usunięte via Android
- 0
keszbek 150 ziko masz na kolejne ubezpieczenie
@PrenATAl: Zmieniło się coś? Mi ze trzy razy wracali za wykupione tj. kupuję za 500, w ciągu 30 dni za ten zakup wraca 150zł, a nie na kolejne ubezpieczenie.
Mogę to sam ogarnąć po prostu zgadzając się na ofertę i po zakończeniu starego ubezpieczenia nowe ruszy z
@open_or_die: ja na moje volvo 850 z tego korzystalem. Normalnir to dziala i pp jakims miesiacu hajs przychodzi na konto. Aby trzeba sie na stronie zglosic po ten cashback bodajze po zakupie ubezpieczenia
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
#oc #ubezpieczenia #motoryzacja
Mirki jeśli kupiłem auto w komisie i dostalem oc na 30 dni to mogę na nim jeździć po przerejestrowaniu pojazdu ?
Mirki jeśli kupiłem auto w komisie i dostalem oc na 30 dni to mogę na nim jeździć po przerejestrowaniu pojazdu ?
@Gawol_1 Tak - OC zarówno krotkoterminowe jak i zwykłe nie ma nic do przerejestrowania, jest dalej ważne, tylko warto dla porządku zaktualizować dane u ubezpieczyciela. Tak w ogóle jakbyś nie mógł to znaczyłoby że miałbyś przerwę która może być wykryta przez system i jest słono płatna, także nie ma czegoś takiego że można posiadać pojazd zarejestrowany i trochę mieć OC a trochę nie mieć - jest obowiązek miec OC bez przerwy
- 1
@vertical: dzięki mireczku
cześć Mirki chcę kupić pierwsze ubezpieczenie na auto, gdzie znajdę najtaniej?
#auto #oc #ubezpieczenia
#auto #oc #ubezpieczenia
Komentarz usunięty przez moderatora
























#ubezpieczenia #oc