Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
Chciało by się komuś wyliczyć mi ubezpieczenie OC i AC na samochód?
Musi być z firmy akceptowanej przez leasingodawcę:
STU Ergo Hestia S.A., PZU S.A., TU Allianz Polska S.A, TUiR WARTA SA., TU COMPENSA S.A., GeneraliTU S.A., UNIQA TU S.A.
#ubezpieczenia #ubezpieczenie #oc #ac #samochody
Musi być z firmy akceptowanej przez leasingodawcę:
STU Ergo Hestia S.A., PZU S.A., TU Allianz Polska S.A, TUiR WARTA SA., TU COMPENSA S.A., GeneraliTU S.A., UNIQA TU S.A.
#ubezpieczenia #ubezpieczenie #oc #ac #samochody
@Eustachy_goli_pachy: jasne, podbij na pw.
- 0
@OrzechowyDzem: jak wrócę wieczorem do domu!
@giorgioborgio skoro masz auto to cię na niego stać, jakby cię nie było stać to byś sprzedał ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@jadalny_kasztan kary były wcześniej, ale nie szło ściągać przy ówczesnej ewidencji pojazdów
Poszukuje ubezpieczenia na:
-samochód -> oc/ac full risk pod leasing, za miesiąc kończy mi sie polisa
-iphone -> kupiony kilka miesięcu temu
-rower elektryczny kupiony miesiąc temu
#ubezpieczenia #ac #oc #ubezpieczenie
-samochód -> oc/ac full risk pod leasing, za miesiąc kończy mi sie polisa
-iphone -> kupiony kilka miesięcu temu
-rower elektryczny kupiony miesiąc temu
#ubezpieczenia #ac #oc #ubezpieczenie
Cześć Mirki. Złożyłem sobie PCta do gierek i mam problem z temperaturami CPU. Mam i5-11400 ze stockowym chłodzeniem, obudowę Zalman S2 ATX MID, płytę MSI B560M-A PRO. W idle temp CPU to 50 C, w grach nawet ponad 90 C. Chłodzenie założone jest poprawnie, pasta dobrze rozprowadzona. Wiatrak działa z szybkością 100%, ponad 3k RPM. Co ciekawe w userbenchmark wychodzi, że mój CPU znacznie przewyższa oczekiwania. Trochę jakby jakieś OC było robione?
źródło: comment_1656678249GRY7w5aScyzklEORootbLG.jpg
Pobierz- 2
@humbleham: masz zapewne 'podkręcony'. tzn, masz zdjęte power limity albo ustawione powyżej tych przewidywanych przez intela, a do tego już ich chłodzenie nie było projektowane.
ale domyślne ustawienia często są niedomyślne, bo tak robią. wtedy ich płyta wypada lepiej w testach, a intel w przeciwieństwie do amd ma na to wywalone. u intela możesz mieć płytę która przestrzega wytycznych intela, która daje więcej i taką na której procesor działa wolniej
ale domyślne ustawienia często są niedomyślne, bo tak robią. wtedy ich płyta wypada lepiej w testach, a intel w przeciwieństwie do amd ma na to wywalone. u intela możesz mieć płytę która przestrzega wytycznych intela, która daje więcej i taką na której procesor działa wolniej
@humbleham: możliwy zły docisk coolera do CPU, ja bym jeszcze otworzyła budę i spojrzała dwa razy, ew. nawet zdjęła i poprawiła. Mam ten procesor na drugim komputerze ze Spartanem 5 Max i wszystko hula bardzo dobrze
- 0
W necie są promo na ubezpieczenie np od #mubi, zastanawiam się żeby korzystać. Czy agenci są w stanie oferować konkurencyjną cenę oc+nww+assistance?
#ubezpieczenia #ubezpieczenieoc #oc #samochody #motoryzacja #agent
#ubezpieczenia #ubezpieczenieoc #oc #samochody #motoryzacja #agent
6
Inflacja nie dotyczy ubezpieczeń komunikacyjnych – są najtańsze od 6 lat

Pierwsze półrocze 2022 r. przyniosło największą obniżkę cen OC od 2018 roku. Średnia składka spadła aż o 14,8% w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego i wyniosła 524 zł. Przeciętna cena o…
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Opel Astra Cabrio 1,6B 1996r OC z jakimś tam bajerem na opony za 420PLN. Samochód w tym roku zrobił 7km, w zeszłym może z 1000. Jest ktoś w stanie zejść niżej? Teraz jest w link4. Tylko bez śpiewek o odbiorach kasy z jakichś szemranych portali co reklamuje #buddatv bo tu nie chodzi o handel danymi a o tanie OC.
#oc #ubezpieczenia #ubezpieczenie #motoryzacja
#oc #ubezpieczenia #ubezpieczenie #motoryzacja
#oc #polisa #likwidacjaszkody #ubezpieczenie
jak ubezpieczalnia policzy mi naprawę podłogi, gdy w środku salonu zostały uszkodzone 2 panele? bo przecież przy demontażu nie ma gwarancji że wszystkie panele się odzyska, a swoją drogą paneli już nie ma w markecie więc nie idzie kupic? ubezpieczalnia nie pójdzie na wymianę całej podłogi na nową mimo że nie da się dokupić paneli?
jak ubezpieczalnia policzy mi naprawę podłogi, gdy w środku salonu zostały uszkodzone 2 panele? bo przecież przy demontażu nie ma gwarancji że wszystkie panele się odzyska, a swoją drogą paneli już nie ma w markecie więc nie idzie kupic? ubezpieczalnia nie pójdzie na wymianę całej podłogi na nową mimo że nie da się dokupić paneli?
- 1
@KobyleCaco: Mireczku małe sprostowanie. Z ciekawości sprawdziłem rano temat i widzę, że firma która to ofertowała już nie ma takiej opcji. Generalnie na rynku nikt nie daje zapisów, że wymienią całą podłogę. Polisa to nie fundusz remontowy (każdy by sobie zalewał podłogę lub niszczył ścianę i dostawałby kasę na całe mieszkanie).
Jak to jest zalanie z winy osoby trzeciej to zgłaszaj z OC sprawcy ale napisz, że już tego panelu
Jak to jest zalanie z winy osoby trzeciej to zgłaszaj z OC sprawcy ale napisz, że już tego panelu
- 0
@KobyleCaco: Zgłoś z OC sprawcy i wtedy będziesz się zastanawiać co dalej. Być może od ręki wypłaca na całą podłogę.
Jak co roku, szukam najtańszej możliwej oferty na OC dla #motocykl. Moto stoi w garażu nie jest jeżdżone, no ale OC trzeba płacić w tym złodziejskim kraju. Może macie kogoś do polecenia? Albo ktoś z Was ubezpiecza? CBR 600F4, moto z 1999. #oc #ubezpieczenia
Kupiłem niedawno auto i za 2 miechy będę mieć do zapłaty ratę za OC poprzedniego właściciela i teraz nie wiem czy musze do nich dzwonić, że się właściciel zmienił czy oni już to wszystko wiedzą.
#oc
#oc
- 1
@SkromnyNick: zglosilem na tej ich stronie link4, kupno pojazdu jakims formularzem, pewnie zadzwonia to sie wiecej dowiem.
@Faners2001: w link4 harmonogram płatności nie przechodzi na nabywcę, albo opłacasz od razu i wyjeżdżasz do końca albo rezygnujesz i bierzesz nową roczną polisę na siebie
- 0
Jeśli już dwukrotnie skorzystałem z bonusu 150zł od #mubi to mogę trzeci raz? Bo coś czytam, że tylko niby dwa można. Napisałem formularz, ale dziś tam pewnie odpowiedzi nie otrzymam. Ktoś ma pewne info?
#ubezpieczenia #ubezpieczenieoc #oc #samochody #motoryzacja
#ubezpieczenia #ubezpieczenieoc #oc #samochody #motoryzacja
#oc #ubezpieczenia #wypadek
Czy mogę naprawić samochód po zgłoszeniu szkody ale przed wyceną z ubezpieczalni? Mam umówionego lakiernika i dodatkowo ktoś mi zarysował zderzak więc odrazu bym u niego i to polakierował ale nie wiem czy zdążę dostać wycenę z ubezpieczalni (PZU)
Czy mogę naprawić samochód po zgłoszeniu szkody ale przed wyceną z ubezpieczalni? Mam umówionego lakiernika i dodatkowo ktoś mi zarysował zderzak więc odrazu bym u niego i to polakierował ale nie wiem czy zdążę dostać wycenę z ubezpieczalni (PZU)
- 0
@TurekD: A jak już były oględziny i likwidator zaakceptował wszystkie uszkodzenia to pewnie, że możesz. Najlepiej jeszcze weź faktury za naprawę i po otrzymaniu śmiesznej wyceny z PZU wyślesz im tą fakturę, żeby dopłacili.
@TurekD: jeżeli były już oględziny pojazdu i masz pewność, że PZU Ci wszystko zakwalifikowało to można naprawiać. Najlepiej porobić dokładne zdjęcia uszkodzeń przed naprawą. Jakbyś dostał za niski kosztorys z PZU to zapraszam.
- 5
- 3
@Afropolon: już bez przesady, w starym 6 letnim lapku co leży na szafie od roku mam jeszcze cd z możliwością nagrywania :)
AAAa fakt, większość małolatów nie ogarnia, że kiedyś żeby nagrywać i odtwarzać takie płyty, potrzeba było 2 osobnych urządzeń :D
AAAa fakt, większość małolatów nie ogarnia, że kiedyś żeby nagrywać i odtwarzać takie płyty, potrzeba było 2 osobnych urządzeń :D
- 3
@Trelik: no bo podałeś swój email i wyraziłeś na to zgodę. Ale bez tego muszą wysłał papierem lub CD :)
Hej Mirki,
Pomóżcie zaspokoić wątpliwości. Miałem zdarzenie drogowe gdzie gość wyrzucił butelke jadąc przede mna. Najechalem na nia i zauważyłem uszkodzenie opony pęknięcie na boku. Wezwana policja i zgłoszone do oc sprawcy. Otrzymałem auto zastępcze z PZU ale mam wątpliwości czy nie będzie problemów ze te pęknięcie nie jest z winy butelki albo ze nie należy mi sie auto zastępcze. Czy jak ubezpieczyciel daje auto to zdarza sie ze żąda zwrotu kosztów.
Pomóżcie zaspokoić wątpliwości. Miałem zdarzenie drogowe gdzie gość wyrzucił butelke jadąc przede mna. Najechalem na nia i zauważyłem uszkodzenie opony pęknięcie na boku. Wezwana policja i zgłoszone do oc sprawcy. Otrzymałem auto zastępcze z PZU ale mam wątpliwości czy nie będzie problemów ze te pęknięcie nie jest z winy butelki albo ze nie należy mi sie auto zastępcze. Czy jak ubezpieczyciel daje auto to zdarza sie ze żąda zwrotu kosztów.
@doremiro: tak
Mirki, jak długo czekaliście na naprawę z OC (od momentu kolizji do odebrania auta) i jak długo smigaliście autem zastępczym?
Jestem ciekaw, bo sam już jeżdżę ponad 2 miesiące zastępczym (bo ubezpieczyciel sprawcy ma w dupie akceptowanie wyceny) i zanosi się, że jeszcze trochę pojeżdżę
#oc #ubezpieczenieoc #samochody #kiciochpyta
Jestem ciekaw, bo sam już jeżdżę ponad 2 miesiące zastępczym (bo ubezpieczyciel sprawcy ma w dupie akceptowanie wyceny) i zanosi się, że jeszcze trochę pojeżdżę
#oc #ubezpieczenieoc #samochody #kiciochpyta
- 0
@dragon123: ~2 tygodnie. Twoje auto jest niesprawne i stoi w ASO? Jeśli tak to ok, jeśli to tylko kwestia estetyczna to uważaj, bo ubezpieczyciel raczej nie będzie chciał tego pokryć. Sam robiłem naprawę w ASO które było pośrednikiem w negocjacjach i auto zastępcze miałem tylko po zaakceptowaniu wyceny i na okres samej naprawy.
5
Łapiesz mandaty i punkty karne? Zapłacisz wyższe OC

Składki OC mogą wzrosnąć dwukrotnie. Od dziś zakłady ubezpieczeniowe mają dostęp do danych o mandatach i punktach karnych kierowców. Osoby ukarane za najpoważniejsze wykroczenia drogowe mogą płacić za OC nawet dwukrotnie więcej niż dotąd.
z- 10
- #
- #
- #
- #
#ubezpieczenia #oc #ubezpieczenie
Hej, który Mirek zajmował się sprzedażą ubezpieczeń? Agent mi rzuciła 1600zl i nie pasuje mi coś, bo tyle to ja płaciłem dwa lata temu, a nawet mniej xD
Ma pv proszę od razu, mam odblokowane (✌ ゚ ∀ ゚)☞
Hej, który Mirek zajmował się sprzedażą ubezpieczeń? Agent mi rzuciła 1600zl i nie pasuje mi coś, bo tyle to ja płaciłem dwa lata temu, a nawet mniej xD
Ma pv proszę od razu, mam odblokowane (✌ ゚ ∀ ゚)☞
@Kasia123456789: chono na PW ogarniem
@Kasia123456789: możesz szybko sprawdzić, ile wyniesie ubezpieczenie w PZU. Zajrzyj na moje.pzu.pl :) - obliczysz składkę samodzielnie.
6
Od jutra nowe przepisy. Za niebezpieczna jazdę zapłacimy wyższe OC

Od 17 czerwca ubezpieczyciele będą mieć wgląd w nasze punkty karne!
z- 13
- #
- #
- #
- #
- #
- #




















Natomiast w międzyczasie przerejestrowywałem, a w uvezpieczalni mają stare numery. Poprzednia skladka byla wyliczona juz dla nowego miejsca rejestracji.
Kontunuować polisę ze starą rejestracją (tylko opłacam i gotowe) czy powinienem się bujać i składać wyjaśnienia o zmianie blach?
#
@poji Polisa ma być zgodna z DR, więc zgłoś się do swojego pośrednika o zmianę nr rej.