Miałem wypadek, zatrzymałem się przed przejściem i gość z dostawczaka przywalił mi bardzo mocno w tył samochodu. Przy uderzeniu skręcił mi się cały kręgosłup oraz doszło do kompresyjnego złamania trzonu kręgu C5. I przesunięcia. Aktualnie jestem 3 msc na L4, wypadek z pracy do domu. Ubezpieczyciel sprawcy to Generali. Za samochód mi wypłacono całkowita, 3600zl za BMW E46 325i 192KM 2002. Wrak dla mnie. była karetka straż itd. mam notkę z soru
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 165
@kulukaj bierz prawnika, albo oddaj to firmie która zajmuje się takimi sprawami. Wezmą 10%, będzie im zależało żeby jak najwięcej wyciągnąć. Ważne! Musisz mieć wypis że szpitala, tzw epikryze że stwierdzeniem że było złamanie. Z własnego doświadczenia wiem że inaczej nic nie ugrasz. W Polsce ubezpieczenie jest od tego żeby płacić ale później nic ci się nie należy. Tutaj musisz włączyć kogoś kto będzie Cie reprezentował.
  • Odpowiedz
Hej, kupiłem dzisiaj auto z wykupiony "do przodu" OC.
Aktualna polisa kończy się 10 sierpnia, ale poprzedni właściciel zawarł i opłacił
nową polisę od 11 sierpnia u nowego ubezpieczyciela.

Na logikę polisa przechodzi na mnie, ale czy na pewno tak jest ?

#oc #ubezpieczenia #samochody #motoryzacja
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@t-tk: @moserusik: nie zgadzam się z tym, że polisa zawarta "na przyszłość nie przechodzi" Wynika to z ustawy.
Cytuję odpowiedź rzecznika finansowego w tej sprawie:
Art. 31 ust. 1
ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych stanowi, iż w przypadku przeniesienia prawa
własności pojazdu, na nowego posiadacza pojazdu przechodzą prawa i obowiązki wynikające
z umowy ubezpieczenia OC zawartej przez zbywcę tego pojazdu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Spadło mi drzewo na samochód i ubezpieczalnia odmawia mi wypłaty odszkodowania. Według niej drzewo, jest w stanie dobrym co jest kompletnym kłamstwem. Jak myślicie czy jest szansa wygrać sprawę?
Czy może drzewo z poniższej fotki jest naprawdę w dobrym stanie a ja się nie znam?
#ubezpieczenia #oc #ogrodnictwo #motoryzacja
Dwep - Spadło mi drzewo na samochód i ubezpieczalnia odmawia mi wypłaty odszkodowania...

źródło: comment_1659210615TT9W4W6xLWTAcxqcZ6ZWf5.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Stoją autem na światłach jakiś gość uderzył w tył mojego samochodu, oświadczenie spisane, wysłane do ubezpieczyciela i wyceni szkodę na 615zł XD Jeżdżę samochodem od 5 lat, ale nigdy nie miałem żadnej stłuczki i w tym też nie mam doświadczenia w odwoływaniu się od decyzji ubezpieczyciela, jak to wygląda? Muszę iść naprawić szkodę i wysłać im fakturę czy już teraz można się odwołać jeśli uważam, że to zbyt mała kwota?
#wypadek
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wysłane do ubezpieczyciela i wyceni szkodę na 615zł XD


@witchmat: niemieccy złodzieje, okupanci stacjonujący w polinie którzy zabierają Polakom ciężko wytyrane pieniądze. Ha tfu na korporacje stacjonujące w Polsce/ polinie
  • Odpowiedz
Czy odwołanie od proponowanego kosztorysu po stłuczce (procedura uproszczona, zdj z tel) skutkujące mailem zwrotnym "wysłano rzeczoznawcę" może być niższa niż pierwsza zaproponowana kwota? Czy można wycofać się z ewentualnej niższej opinii rzeczoznawcy i zostać przy pierwszym kosztorysie "zdalnym"? Zależy mi na czasie, nie chce bujać mi się z własnym rzeczoznawcą ani aso, auto leciwe.

#kosztorys #oc
#ubezpieczenie #ubezpieczenia
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piniondz: Nie wiem nawet :) Zadzwoń i zapytaj. Powiedz że nie pasuje Tobie termin oględzin i czy możesz się jeszcze zgodzić na ich propozycję bo coś Tobie wypadło i musisz np wyjechać na kilka dni.
  • Odpowiedz
@piniondz: procedura uproszczona często potrafi dać więcej kasy, niż przyjazd rzeczoznawcy. Firmy ubezpieczeniowe kalkulują to na przykład tak: szkoda wychodzi 800 zł, koszt przyjazdu rzeczoznawcy to 500 zł, więc dajmy mu 1000 zł i każdy będzie zadowolony. I dlatego przy małych stłuczkach, np. sam zderzak, potrafią być wyższe niż gdy przyjedzie rzeczoznawca.

Czy zgodą się, aby jednak przyjąć ich propozycję? musisz zadzwonić i zapytać, tak jak @sayanek sugeruje. Jeśli jednak
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
W skrócie UFG chcę nałożyć karę 6k zł za brak ubezpieczenia.
Zamawiałem ubezpieczenie przez mubi. Dostałem na @ nr polisy i zakres. Jednak po 2 tyg. sprawdziłem w epojazd, to okazało się, że ubezpieczenie jest nieaktywne. Zadzwoniłem do mubi i okazało się, że polisa jest nieopłacone. Sprawdziłem historię transakcji i faktycznie nie wyszedł ode mnie przelew. Prawdopodobnie robiłem go z telefonu a mam limit mobilny. Pewnie go odrzuciło, a ja
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

OP: @m1ck w epojazd może się pojawić w ciągu 14 dni.Dla spokoju zadzwoń do ubezpieczyciela i się dowiedz. Możesz to sprawdzić na https://www.ufg.pl/

No wiem, ale kara jest okrutna. Dopytywałem mubi dwukrotnie o bonus i nic mi nie powiedzieli, że ubezpieczenie jest nieopłacone. Sam to przypadkiem zauważyłem w epojazd i niezwłoczni zareagowałem tak to bym jeździł dalej myśląc, że mam ubezpieczanie.

Dla mnie to jest dziwne,że nikt mnie nie poinformował że transakcja
  • Odpowiedz
W styczniu miałem kolizję z dziurą w drodze. Wezwana policja, jest dokumentacja. Po pół roku zakończyłem naprawiać auto (oczekiwanie na części w ASO).

Poleci ktoś jakąś kancelarię, która pomogłaby mi odzyskać teraz wszystkie koszty z policy OC zarządcy drogi? Widzę, że jest ich pełno, no i nie wiem czy brać pierwszą lepszą.. No i żeby nie skasowali 50% tego odszkodowania..

#odszkodowanie #ubezpieczenia #pytanie #prawo
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@evolucja: nie mogłeś tego bezgotówkowo ogarnąć, wziąć od zarządcy drogi numer polisy i zgłosić normalnie?
Na początek nie potrzebujesz kancelarii, zarządca daje polisę, zgłaszasz do ubezpieczyciela i czekasz na opinię rzeczoznawcy... ah wait... masz opinię rzeczoznawcy?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Gdzie w internecie znajdę kalkulator zniżek OC u różnych ubezpieczycieli?

Kupuję OC od 5 lat, nie miałem żadnej szkody i się zastanawiam czy zmieniając samochód będę musiał kombinować z dopisaniem współwłaściciela z dłuższym stażem i czy cokolwiek na tym zyskam.

#samochody #ubezpieczenia #oc
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Assistance daje mi 150km holowania za free


@Daviinci: na marginesie, sprawdź warunki, bo tam może być z tym holowaniem limit minimalnej odległości od miejsca zamieszkania, tj. jeżeli samochód się popsuje 25 km od domu to nie ma holowania bo musi popsuć się przynajmniej 30 km od domu

aby tam nie pomyśleć, że skoro jeżdżę tylko po mieście to holowanie 150 km całkiem spoko opcja dla mnie
  • Odpowiedz
Hey Mirki, jest przypau. Jest w okolicy agent pzu który sprzedaje oc.
Zagadałem z nim o przedłużenie polisy (stara kończy mi się w ten piątek) przez telefon, on ją wbił w system.
Później poleciliście mi tutaj rankomat i zobaczyłem oferty tańsze o 400 zł.
Złożyłem odstąpienia/wypowiedzenia dzisiaj, a na infolinii mi mówią właśnie, że to nic nie da, bo umowa została zawarta u agenta a nie przez telefon u nich na infolinii.

Da się
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ehhhhh i znowu wina agenta

@sayanek: Wina moja, ale spadnie na agenta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na infolinii powiedzieli, że wysłał 14.07 jakieś anulowanie, ale że oni tego nie wezmą pod uwagę bo nie da się odstąpić od umowy podpisanej u agenta. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
bo nie da się odstąpić od umowy podpisanej u agenta. ¯_(ツ)_/¯


@Paranoija: No to będzie musiał napisać do nich o anulowanie ze względu na brak podpisu klienta. A brak podpisu = polisa niezawarta.
  • Odpowiedz
Warta próbuje zrobić moją różową w bambuko oferując odszkodowanie w wysokości 15.900 zł (lub 9.500 zł + wrak 6400 zł) za auto, które obecnie chodzi po 20.000-22.000 zł + instalacja LPG 3000 zł. W zeszłym roku duży remont za 3000. Odwołanie ma być wysłane do 25.07 i zastanawia mnie co lepiej zrobić, iść do jakiejś firmy która kompleksowo się tym zajmie, pytanie ile za to skasują, czy samodzielnie wynająć rzeczoznawcę i załączyć
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Instynkt auto które obecnie chodzi xDD brzmi jak "auto warte 2000, zrobiony remont za 5000 i teraz jest warte 2000 PLN" xD a co sobie tematu to odwołać się, zawsze zaniżają, ale nie myśl że ktokolwiek da ci stawkę z olx
  • Odpowiedz
W której firmie najlepiej mieć oc? Do wyboru Balcia, Benefia, Mtu24, Allianz, Trasti, Linnk 4. Różnice w koszcie przy OC, NNW, Laweta przy wypadku to 70 zł od najtańszej do najdroższej. Balcia najtańsza ale opinie ma naprawdę fatalne. Sam chyba bym wybrał Allianz bo duża firma a nawet niedrogo. Teraz mam w PZU ale tutaj z NNW i lawetą mam prawie 400 zł drożej dlatego planuję zmienić.
#oc #ubezpieczenia
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach