• 4
Mireczki siedzące w #ubezpieczenia #oc #ac mam starego lanosa 1.5 z 2000r, kupiony w zeszłym roku, pierwszy samochód. Miałem OC w you can drive, bo najtańsze, ale od tego roku myślałem nad dokupieniem ac żeby zniżki leciały. Są jakieś towarzystwa które ubezpieczaja takie stare auta w cenie nie z kosmosu?

#motoryzacja #samochody
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pytanie #motoryzacja #oc
Jak to jest gdy samochód stoi nieużywany? Trzeba płacić oc? Czy jest jakiś sposób na obejście tego złodziejskiego przepisu? I co się dzieje gdy ktoś nie opłaca oc przez wiele lat?
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MaNiEk1: Jak masz umowę do dzisiaj to wypowiedz na podstawie art. 28a ust. 1 w/w ustawy – w przypadku posiadania umowy ubezpieczenia OC w dwóch lub więcej zakładach ubezpieczeń.
Do wypowiedzenia należy dołączyć kopię obowiązującej polisy zawartej w innym zakładzie ubezpieczeń.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kiedyś widziałem tutaj wpisy specjalisty od ubezpieczeń. Mam stary motocykl, którym i tak nie jeżdzę, a i tak muszę mieć jakieś OC zeby ten moto czekał na lepsze czasy. #ubezpieczenia #oc
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@absoladoo: możesz przecież sprzedać koledze, który będzie trzymał moto u Ciebie. Miejsce zawarcia umowy poza krajem. Jak przyjdzie pora, to odkupisz. Wszystko elegancko i jak należy.
  • Odpowiedz
Mirki które trochę się znają na podkręcaniu kart graficznych itd. Mam pytanie do was, czy takie kilkukrotne żonglowanie między profilami oc np. w programie do podkręcania sapphire strixx, jest szkodliwe w jakis sposób dla gpu? Dla przykładu przy necie albo idle odpalam profil z mniejszymi zegarami, napięciem i prędkością wiatraków a przed zagraniem w grę, odpalam profil z odpowiednio wyższymi wartościami, i tak parę razy w ciągu dnia.
#pc #
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dostałem dokument z ubezpieczalni ,gdzie napisano mi ,że szkoda całkowita i kwota jaką mi wypłacają wynosi 2900 zł ,wartość auta ustalono na podstawie jakiejś smiesznej aukcji. Nie przedstawiono mi żadnego kosztorysu naprawy, tylko naprawa ekonomicznie nie uzasadniona i mam im wierzyć na gębe że tak jest. Sama wartość auta też zaniżona bo za taką kwote na jaką wycenili sprawne auto przed wypadkiem to ja moge szukać rozbitka ,albo golasa w najgorszej wersji
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siemka
Gdzie najtaniej jest ubezpieczyć auto?
Chodzi o Volvo v40 z 1998 roku 1.9T w dieslu
Jestem z Siedlec, więc nie powinno być najdrożej
Porównywałem już oferty na stronie mfind i wyszło mi 2 razy taniej, czy to możliwe czy wkradł się jakiś błąd?
W tej porównywarce wyszło mi, że najtaniej jest w You Can Drive i wyniosło tylko 565zł, gdyż na stronie You Can Drive pokazało 2 razy tyle.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki mam pytanie, moja ciocia płaci jakąś chorą składkę OC, AC i wszystkie inne bajery itd... a autem praktycznie nie jeździ.
Ma do zapłaty drugą ratę. Czy można nie zapłacić, wypowiedzieć umowę i zawrzeć w ten sam dzień umowę z innym ubezpieczycielem?
Dzięki.
#oc #ubezpieczenia #prawo
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pepperek: nie sluchaj tych bzdrur. Za brak OC sa kary od UFG, za brak wplaty raty bedzie miala na karku ubezpieczyciela, bo ochrona bedzie trwala. Musi zagryzc zeby i oplacic druga rate, a za pol roku poszukac lepszej oferty. samochod musi miec Oac chocby nigdy z farazu go nie ruszali.
  • Odpowiedz
@Pepperek: z OC to nie ma problemu, opłaca należną ratę, wykupuje nowe OC gdzie indziej, wypowiada to pierwsze.. Z AC jest trochę gorzej (chyba, że ciotka sprzeda np. Tobie auto)
  • Odpowiedz
  • 3
@kalboy92: Po kasacji zabierasz papiery i tablice od złomiarzy, wyrejestrowujesz za ich pomocą auto w WK, a następnie udajesz się do ubezpieczyciela aby wypowiedzieć OC :)
@Desperated thx za info :)
  • Odpowiedz
@Ralfralf: dowiadywałem sie w wydziale komunikacji, bo odbierałem dzis twardy dowód.

Polisa jest przypisana do samochodu/numeru nadwozia, numer rejestracyjny niema znaczenia. W przypadku kontroli w razie takiej sytuacji policjant MA BEZWZGLĘDNY obowiązek sprawdzić numer VIN i niema prawa dać mandatu (do ubezpieczalni oczywiscie trzeba to zgłosić kupno pojazdu i uregulować ew. różnice w OC.) Jeśli będzie chciał dać mandat to mam nie przyjmować. Zresztą to samo powiedziała mi agenta ubezpieczeniowa
  • Odpowiedz
Jeżeli ubezpieczyciel policzył mi szkode całkowitą bo cena naprawy wynosi 10 tysięcy ,a auto wycenilł na 9800 ,ale musi zrobić nowa wycenę ponieważ nie uwzględnił nowej instalacji LPG to mam szanse dostać te 10 tysięcy cebulionów na naprawę? Bo teoretycznie wtedy nie przekroczy wartości auta ,a chyba od nowa kosztorysu naprawy napisać nie mogą.
#oc #prawo #motoryzacja
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rokoko87: powinieneś zgłosić. TU przyśle ci nową polisę na kolejny rok jeśli nie będzie wiedziało że już nie jesteś właścicielem. Dodatkowo, jeśli wydarzy się wypadek nowemu właścicielowi, to szkoda moźe być przypisana tobie. Można to odkręcić ale po co się stresować?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@mfind: Po przeanalizowaniu wielu kalkulatorów tak. A Co radzisz dla kierowcy od 2009r w wieku 24 lat ? W tym czasie pełna bezszkodowosc.
  • Odpowiedz
@lesniok: Poradzić Ci nic konkretnie nie mogę, bo od wielu danych zależy wysokość składki dlatego w każdej firmie może Ci wyjść co innego :) Wejdź na nasz kalkulator na http://mfind.pl przelicz składkę i wyślij link do wyników kalkulacji (sprawdzimy czy dobrze uzuepełnione i ile można urwać :) ) A sam będziesz wiedział w jakich Towarzystwach wychodzą spoko stawki.
  • Odpowiedz
#pytanie dla znających prawo, zwłaszcza jeśli chodzi o ubezpieczenia pojazdów. Chcę wstawić samochód do garażu, żeby po 1 naprawiać, po 2 by nabierał wartości (marka nieistotna) Jak obejść przymus obowiązkowego ubezpieczenia OC? #kiciochpyta #motoryzacja #oc
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach