Hejka
znajomy miał wypadek, tzn. jechał drogą główną i kobieta wyjechała z podporządkowanej wymuszając pierwszeństwo. Oczywiście orzeczono jej wine i chcialbym wiedzieć jak to teraz wygląda. Samochód jest dość poważnie uszkodzony, wygieta belka, peknieta chlodnica, strzaskana lampa, do wymiany wachacz i do tego blacharz oraz lakiernik. Koszt napraw to jakieś 5000zł. Pani szkodnik ma ubezpieczenie w Proama, znajomy mówi że od nich nigdy pieniedzy nie zobaczy i zamiast remontu woli kupić inne
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TheArt coś strasznie nieogarnięci jesteście z tym znajomym. Zgłosił już szkodę do ubezpieczyciela sprawcy? Jak zgłosi to dostanie papiery do wypełnienia i tam wybiera sposób realizacji szkody. Skoro to auto jest warte 7k a naprawa 5k to pewnie uznają szkodę całkowitą i dostanie jakąś tam kasę- nie pytaj jaką bo nie wiem. Szkodę można naprawić na dwa sposoby. Można bezgotówkowo i wtedy wstawiasz do ASO. Lub można wziąć kasę na naprawę
  • Odpowiedz
@Wrzoskoowna: trzymam kciuki ;) widziałem na wykopie, ze zainteresowani oc handlują kontami yanosika, ale nie polecam tej metody, myślę, że yanosik jakoś się zabezpiecza przed takimi numerami ( ͜͡ʖ ͡€)
  • Odpowiedz
Mirki kończy mi się dziś OC na motocykl. To żaden potwór, zwykła miejska 250. Dwa lata temu płaciłem 80zł, rok temu 100zł a wczoraj najtaniej wyliczyli mi 170zł. Mamy na sali kogoś w temacie? To serio teraz normalna cena za moto (procentowo poszło w górę bardziej niż za samochód)?

#oc #ubezpieczenia
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Seeker: przerejestruj go na bacię ciotkę, kogoś starego kto miał ma prwo jazdy stare i "jeździł" bezwypadkowo- poszukaj starszych kobiet w rodzinie- zniżka 80%
  • Odpowiedz
rozpoczalem nowa polise OC, i zapomnialem oplacic pierwsza rate. Termin jest do dzisiaj i dzisiaj zrobilem przelew, ale zostanie zaksiegowany jutro. Czy w takim przypadku jestem chroniony ubezpieczeniem?
#oc #prawo
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KornixPL przesadzić z kilometrami też chyba nie można, żadna ubezpieczalnia nie lubi kierowcow, ktorzy jezdza za duzo ;p ale liczy się głównie to JAK jeździsz a nie ILE albo CZYM ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Mirki jest afera. W poniedziałek kupiłem w salonie auto. Na fakturze która jest podpisana itp mam wydzieloną kwotę ubezpieczenia, rozmawiałem o tym z pracownikiem salonu wielokrotnie. W poniedziałek udałem się do urzędu komunikacji aby zarejestrować auto a handlowiec miał się zająć ubezpieczeniem. Auto odebrałem w pt a dziś się zorientowałem że nie mam dokumentów od ubezpieczyciela (oczywiście moje niedopatrzenie) okazało się dziś ze samochód od tygodnia nie jest ubezpieczony. Teraz grozi mi
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mesosfet: najlepiej było by się skontaktować z salonem i wyjaśnić o co chodzi. Jeśli wezmą na siebie winę za niedopatrzenie powinni opłacić karę. Jeśli nie da się z nimi dogadać, będziesz musiał zapłacić karę ze swojej kieszeni i wystąpić z wezwaniem do zapłaty do salonu o zwrot poniesionych kosztów. Salon miał Ci zapewnić usługę w postaci zakupienia ubezpieczenia, z której się nie wywiązał a w konsekwencji Ty poniosłeś stratę finansową.
  • Odpowiedz
  • 0
@marciin88
@frems
@fromasz56

Menager powiedział że był świadkiem naszej rozmowy i to ja mam rację tj. poruszane temat ubezpieczenia i pracownik powiedział że oni się tym zajmą. Salon ma pokryć koszty dodatkowe ubezpieczenia. Boję się tylko o tę karę. Chociaż i tu jest iskierka nadzieji. Zapłata za ubezpieczenie była wysłana znacznie wcześniej i wg innego ubezpieczyciela to wina salonu że go nie ma.
  • Odpowiedz
#oc #motoryzacja

Załóżmy, że stoję na światłach i dobił do mnie gość, mówi że polisę zostawił w 2 spodniach, a ja wchodzę na UFG, wyszukuje jego numery rejestracyjne i bach: brak OC.

Jakbyście to rozegrali, poważnie
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

a w scenariuszu gdzie to normalny człowiek, skasował sobie auto, nie chcesz żeby miał potrójnie p--------e


@kmds: Po pierwsze to nie martw się o innych. Jak ktoś jest na tyle nieodpowiedzialny, że nie ma OC to niech ginie.
  • Odpowiedz
To co przeszedłem dnia 26.07.2016 roku nie śniło mi się nawet w najgorszym horrorze.Wszystko zaczęło się o godzinie 17:12 kiedy razem z kuzynem przemierzaliśmy ulice Słupska.

Nagle trzask, auto ściąga na bok.
Okazało się, że złapaliśmy kolokwialną "gumę". Temperatura na zewnętrz 35 stopni. Dzwonimy niezwłocznie do Liberty Direct, ponieważ mam wykupiony pełny pakiet OC, AC, NW, Assistance PREMIUM, Szyby oraz Opony - wydawać by się mogło, że problem zostanie rozwiązany.

Dzwonimy pod numer
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rybsonk: To jakaś nowa pasta? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A jeśli nie trollujesz to jeśli kupujesz cos (w tym przypadku assistance) nie czytając nawet pobieznie ogolnych warunkow ubezpieczenia to pretensje mozesz miec akurat tylko do siebie. Nazwanie czegoś PREMIUM/SUPER/MAX to nie jest od razu gwarancja cudów na patyku.

Nie mamy wody. Tracimy siły - XDDDD
  • Odpowiedz