#fotografia #krakow #nowahuta #ciekawostki

Kiedy byłem mały było już po komunie, zimne noce w nowej hucie która ledwo co zawitała do lat 90 wyglądały ponuro, wysokie bezrobocie, brak perspektyw, skorumpowani politycy którzy trzymali stołki od lat 60. Każdy blok miał swoja obstawę miejscowych gangów, cała huta podzielona była na dystrykty, każdy znał na pamięć miejsca w których lepiej po zmroku się nie pojawiać (NCK,
I.....x - #fotografia #krakow #nowahuta #ciekawostki 

Kiedy byłem mały było już po...

źródło: comment_OJBun6kLA7phgey8KVES3JnjyxL63ETa.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Byłem pamiętam.
Straszny okres. Zwłoki ludzi leżały na chodnikach. Mieszkańcy, z głodu zjadali najpierw koty, a kiedy zabrakło kotów, zjadali psy. Kobiety, aby nakarmić dzieci, trudniły się prostytucją i tworzeniem memów na zamówienie. Gdy zabrakło już wszystkiego, walutom stały się ajfony.

Straszne czasy.
Ludzie ludziom ten los zgotowali
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: huta hucie nierówna, jakie osiedle, uważam że obecnie są gorsze dzielnice pod względem patologii patrz azory, prokocim, kurdwanów w hucie zostali w większości starzy ludzie bo młoda patola bez perspektyw s---------a na emigrację
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Zależy od konkretnego osiedla. I nawet jego części... Jedno osiedle zero dresów na kilkanaście bloków, ale przejdziesz się kilometr dalej na jego drugi koniec i już w parku co noc patosy drą ryje, zaczepiają, kradną. Ogólnie osiedla z "prawdziwej" Nowej Huty, tej dawnej, jej zalążka to do dziś pato... Ale te już w stronę Czyżyn to bardziej spokojne, prawie zero dresów.

A tak jeszcze ogólniej - NH od wielu,
  • Odpowiedz
@staryhaliny: Bieńczyckie już dawno obrosły legendą nostalgii. Kiedyś może były dobre, teraz to ciasto z którego wszystko odchodzi po jednym gryzie. Nic specjalnego. No ale nostalgia jest i jak na placu się jakimś cudem zjawiam to zawsze po zapieksę pędzę :D.
  • Odpowiedz
@mdmkarma jak już wcześniej pisałem motyw ze smokiem wpisanym w schody jest spoko. Prowadzę warsztaty z graffiti ale dużo trzeba poprawiać, dlatego na takie prace wolałbym profeskę
  • Odpowiedz
Z Nowej Huty znikną reklamy

Pstrokate banery, kiczowate tablice ogłoszeń, agresywne i nachalne reklamy mają być usunięte z Nowej Huty. Urzędnicy przygotowali projekt parku kulturowego dla tej części miasta. Dokument miał, być dziś przegłosowany przez radnych podczas sesji a w kolejnych dniach poddany konsultacją z mieszkańcami. Tak się jednak nie stanie. Radni z komisji kultury uznali, że mieli zbyt mało czasu na zapoznanie się z dokumentem. Dlatego projekt uchwały o podjęciu prac nad
Cymerek - Z Nowej Huty znikną reklamy


Pstrokate banery, kiczowate tablice ogłosz...

źródło: comment_pJhis9HPgEX0Ov2f7Tu0m29tPLUltYWl.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cymerek: można podobny motyw obecnie spotkać na os. piastów; za blokami 58, 57 i 37a są pola uprawne. Chociaż chwilę temu już zaczęła się tam budowa nowych bloków, więc niedługo i to zniknie.
  • Odpowiedz
Podczas gdy mieszkańcy Krakowa muszą wdychać zatrute przez niego powietrze, on lubi wypoczywać w swoim luksusowym domku w górskim kurorcie St. Moritz w Szwajcarii, oddychając krystalicznie czystym górskim powietrzem. Drugi najbogatszy człowiek w Europie i szósty najbogatszy człowiek na świecie (Forbes, 2015), z majątkiem osobistym przekraczającym 20 miliardów dolarów. Właściciel kilku posiadłości w najbogatszej dzielicy Londynu, w tym najdroższej rezydencji na świecie, na którą wydał 128 milionów dolarów, nazywając ją "Taj Mittal".
mixplus - Podczas gdy mieszkańcy Krakowa muszą wdychać zatrute przez niego powietrze,...

źródło: comment_oHQTj6SFDCY5KHBXA08m0T2bA2Itt0jk.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mixplus: Rozumiem, że wg Ciebie jedynym rozwiązaniem problemu smogu w Krakowie jest zamknięcie monitorowanego zakładu pracy i wyrzucenie na bruk ok 8 tysięcy pracowników? Brawo. Natomiast Janusze z miasta i z podkrakowskich miejscowości nadal będą palić zużyty olej, śmieci, itp. bo kto im zabroni.
  • Odpowiedz
Razem ze znajomymi w pracy biore udzial w akcji zwiaznej z malowaniem murala w Nowej Hucie. Przylecial do nas Joel Bergner, ktory podczas tygodniowej pracy z mlodzieza z Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej Typu Socjalizacyjnego w Kłaju tworzy niesamowite dzielo. W niedziele uroczyste odsloniecie pracy!

Sledzcie postepy na: https://www.facebook.com/ParkInnbyRadissonKrakow/ , jesli znajda sie chetni opowiem jak przebiega caly proces tworzenia nowego murala zlokalizowanego na scianie Klubu Jedrus Osrodka Kultury Krakow - Nowa Huta.

Wiecej o
mdmkarma - Razem ze znajomymi w pracy biore udzial w akcji zwiaznej z malowaniem mura...

źródło: comment_FhCZsp7jK7gtbaUDlchOcObbFwQoNafD.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mdmkarma Smok wawelski ze złotem. Mogliście złoty pociąg namalować albo znów przemalować pociąg na złoto ;)
Swoją drogą dobrze wpasowany w schodki
  • Odpowiedz