Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 59
- 2
@Cymerek: a tu w 2015 roku, trochę zbiedniał jeśli chodzi o ilość budynków, a przy okazji pracowników
źródło: comment_BmoRwmcwFLsCrKi1mqbhS3kPADhIcOFL.jpg
Pobierz14
Huta nie odpuści: 501 musi wrócić na dawną trasę [WIDEO

Komunikacja. Od tygodni temat zmiany trasy popularnego autobusu nie schodzi z czołówki osiedlowych rozmów. Mieszkańcy postanowili pokazać urzędnikom, że to dla
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 17
- 12
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
http://rowery.zikit.pl/audyt/przebudowa-torowiska-tramwajowego-w-al-solidarnosci/
Ooo, aleję Solidarności mają remontować (podobno w ciągu 2-3 lat) W końcu ktoś się zorientował jak wygląda stan ulic w Hucie. Ciekawe czy chodniki też zrobią bo rysunki ich nie obejmują.
#krakow #nowahuta
Ooo, aleję Solidarności mają remontować (podobno w ciągu 2-3 lat) W końcu ktoś się zorientował jak wygląda stan ulic w Hucie. Ciekawe czy chodniki też zrobią bo rysunki ich nie obejmują.
#krakow #nowahuta
- 21
Nowa Huta o poranku, dawno dawno temu, na pierwszym planie: pani z mlekiem;
zdjęcie ze zbiorów MHK;
inne fotografie Henryka Hermanowicza znajdziecie w albumie "Kadrowanie PRL-u"
(do nabycia w Muzeum PRL-u i za pośrednictwem strony www.mprl.pl) i na stronie https://zbiory.mprl.pl
#nowahuta #krakow #ciekawostki #fotohistoriakrakowa
zdjęcie ze zbiorów MHK;
inne fotografie Henryka Hermanowicza znajdziecie w albumie "Kadrowanie PRL-u"
(do nabycia w Muzeum PRL-u i za pośrednictwem strony www.mprl.pl) i na stronie https://zbiory.mprl.pl
#nowahuta #krakow #ciekawostki #fotohistoriakrakowa
źródło: comment_boVEt4dulknmRbgrrnaCvbI0Sv9oBp2c.jpg
Pobierz- 28
Kadrowanie PRL-u: Gdy placem zabaw był plac budowy
Pierwsze lata Nowej Huty kojarzą mi się przede wszystkim z okropnym syfem i brudem, mieszkaliśmy przecież na olbrzymim placu budowy. Dla dzieciaków te góry, dziury, deski i rusztowania były jednak dodatkowymi atrakcjami - wspomina Stanisław Handzlik, członek Rady Muzeum w Organizacji.
W odpowiedzi na apel Muzeum PRL-u o dzielenie się fotografiami i wspomnieniami, wybrałem dwa zdjęcia, które mają wielką wartość sentymentalną, choć oba wiążą się
Pierwsze lata Nowej Huty kojarzą mi się przede wszystkim z okropnym syfem i brudem, mieszkaliśmy przecież na olbrzymim placu budowy. Dla dzieciaków te góry, dziury, deski i rusztowania były jednak dodatkowymi atrakcjami - wspomina Stanisław Handzlik, członek Rady Muzeum w Organizacji.
W odpowiedzi na apel Muzeum PRL-u o dzielenie się fotografiami i wspomnieniami, wybrałem dwa zdjęcia, które mają wielką wartość sentymentalną, choć oba wiążą się
źródło: comment_qtOjtSncPJaQ0NwTYR96m0YodfR7W6fi.jpg
Pobierz- 2
- 1
@Cymerek: wpis, który zasługuje na otagowanie #historiajednejfotografii - ale nie został tak otagowany... :)
- 1
konto usunięte via Android
- 3
Komentarz usunięty przez moderatora
- 2
@Sverc: nie wiem czy za 50zł, ale stacja na Makuszyńskiego ("Autokomputer" czy jakoś tak) jest dosyć konkretna - zawsze się czegoś uczepią i poradzą co z tym zrobić :)
O, przy rondzie czyżyńskim mają podobno Burger Kinga stawiać. W sumie spoko, ostatnio budynki usługowe ładnie cywilizują tą okolicę (McDonalds i dwa biurowce) i ograniczają pole do popisu deweloperce. Szkoda że teren od strony os. Kolorowego się nie uratował (╯︵╰,)
#krakow #nowahuta #urbanistyka
#krakow #nowahuta #urbanistyka
- 0
@TypowyPolskiFaszysta: A skąd masz info o BG?
- 0
@Cymerek SSC, wątek o północnym wschodzie
- 58
- 6
@wolemyszki: Fakt, dziś już nikt nie oferuje ludziom tyle zieleni i publicznej przestrzeni, tylko prywatny beton i parkany :(
- 7
@JGK7: poznymi wieczorami w------l dostaniesz w kazdym innym polskim miescie. statystyki mowia jasno: nowa huta jest jedna z najbezpieczniejszych dzielnic krakowa
- 2
#sdm to jednak jedna z najlepszych rzeczy jakie ostatnio się w Krakowie wydarzyły. Wystarczyły dwa dni (jeden w strasznej #nowahuta i drugi na #rynekglowny) abym zmienił zdanie o 180 stopni. Ilość osób, które przyjechały do Krakowa jest oszałamiająca jednak... są to osoby tak radosne, tak pozytywnie nastawione, że aż nie chce się żeby wyjeżdżały. Zaczynając od rodzin z dziećmi i kleru kończąc na młodych, którzy
@simivv: jeśli nie będzie żadnego poważnego incydentu związanego z bezpieczeństwem to turystycznie i PR-owo to może być naprawdę rewelacja.
- 21
@simivv: Nie wiem czy była bardziej narzekająca osoba na ŚDM niż ja.... Do wczoraj. Pracuję w ścisłym centrum. Mnóstwo obcokrajowców.
Wczoraj porozmawiałam z parką z Kolumbii, laseczką z Trynidadu i dwoma chłopakami z USA. Tak mega zachwyceni, tak mega radośni. Wszyscy się do siebie uśmiechają, są życzliwi, weseli. No cudnie. Jedynie mam problem z powrotami do domu komunikacją, ale przeżyję. Tyle narodowości naraz nie widziałam nigdy wcześniej i prawdopodobnie nie
Wczoraj porozmawiałam z parką z Kolumbii, laseczką z Trynidadu i dwoma chłopakami z USA. Tak mega zachwyceni, tak mega radośni. Wszyscy się do siebie uśmiechają, są życzliwi, weseli. No cudnie. Jedynie mam problem z powrotami do domu komunikacją, ale przeżyję. Tyle narodowości naraz nie widziałam nigdy wcześniej i prawdopodobnie nie
- 1
Co się dzieje w NH? Wyją syreny. #nowahuta
@OSH1980: Frodo wrzucił pierścień do pieca hutniczego
- 69
Budowa Wschodniej Obwodnicy Krakowa na odcinku pomiędzy węzłami Rybitwy i Igołomska
#krakow #nowahuta #budownictwo #drogi #infrastrukturanadzis
#krakow #nowahuta #budownictwo #drogi #infrastrukturanadzis
źródło: comment_rTqP1DlI0iM0FJid0P1Xi8XUdw3xEgpA.jpg
Pobierz18
Budynki Centrum Administracyjnego Nowohuckiego Kombinatu.

Zabieramy Was na spacer do wnętrz budynków Centrum Administracyjnego Nowohuckiego Kombinatu. Dalsze losy tego niesamowitego miejsca są nieznane. Dlatego prośba do Was wykopowicze o podpisanie petycji, która pozwoli uratować budynki. Wierzymy w Was Mireczki ;) Dzięki!
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
- 1
- 0
http://www.blask.krakow.pl/ Bulwarowa.
- 11
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 12
- 0
@Cephalopoda_Ammonoidea: policja była na miejscu po minucie chyba, golf jest w takim stanie, że nie ma co spisywać bo i tak nie odjedzie. Ja tylko usłyszałam że coś się dzieje pod moim oknem i w drodze do pracy dostałam więcej informacji od sąsiada który widział całe zajście
- 2
Wołam #krakow #nowahuta #mistrzejowice
Też dolatuje do was w tej chwili ten smród palonego/plastiku/ujwieczego ? Zaczęło śmierdzieć jakieś 2 godziny temu, a sytuacja powtarza się od kilku dni.
https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/mieszkancy-nowej-huty-skarza-sie-na-uciazliwy-zapach-unoszacy-sie-nad-dzielnica/
Też dolatuje do was w tej chwili ten smród palonego/plastiku/ujwieczego ? Zaczęło śmierdzieć jakieś 2 godziny temu, a sytuacja powtarza się od kilku dni.
https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/mieszkancy-nowej-huty-skarza-sie-na-uciazliwy-zapach-unoszacy-sie-nad-dzielnica/




















#krakow #nowahuta