Dzisiaj poczułem się jak prawdziwy nowohucki lokals :P
Wchodzę do Tesco, patrzę, a tam listonosz robi zakupy, mówię mu "Dzień dobry", a on: "Mam dla Pana przesyłkę, jakiś słoik :P"
No i odebrałem przesyłkę w Tesco xD

#krakow #nowahuta #coolstory
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nowa Huta o poranku, dawno dawno temu, na pierwszym planie: pani z mlekiem;

zdjęcie ze zbiorów MHK;
inne fotografie Henryka Hermanowicza znajdziecie w albumie "Kadrowanie PRL-u"
(do nabycia w Muzeum PRL-u i za pośrednictwem strony www.mprl.pl) i na stronie https://zbiory.mprl.pl

#nowahuta #krakow #ciekawostki #fotohistoriakrakowa
Cymerek - Nowa Huta o poranku, dawno dawno temu, na pierwszym planie: pani z mlekiem;...

źródło: comment_boVEt4dulknmRbgrrnaCvbI0Sv9oBp2c.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kadrowanie PRL-u: Gdy placem zabaw był plac budowy

Pierwsze lata Nowej Huty kojarzą mi się przede wszystkim z okropnym syfem i brudem, mieszkaliśmy przecież na olbrzymim placu budowy. Dla dzieciaków te góry, dziury, deski i rusztowania były jednak dodatkowymi atrakcjami - wspomina Stanisław Handzlik, członek Rady Muzeum w Organizacji.

W odpowiedzi na apel Muzeum PRL-u o dzielenie się fotografiami i wspomnieniami, wybrałem dwa zdjęcia, które mają wielką wartość sentymentalną, choć oba wiążą się
Cymerek - Kadrowanie PRL-u: Gdy placem zabaw był plac budowy

Pierwsze lata Nowej H...

źródło: comment_qtOjtSncPJaQ0NwTYR96m0YodfR7W6fi.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Znacie jakaś stacje diagnostyczna, która za 50zł określi mi stan techniczny samochodu? Najlepiej gdzieś w okolicach M1.

#krakow #nowahuta
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sverc: nie wiem czy za 50zł, ale stacja na Makuszyńskiego ("Autokomputer" czy jakoś tak) jest dosyć konkretna - zawsze się czegoś uczepią i poradzą co z tym zrobić :)
  • Odpowiedz
O, przy rondzie czyżyńskim mają podobno Burger Kinga stawiać. W sumie spoko, ostatnio budynki usługowe ładnie cywilizują tą okolicę (McDonalds i dwa biurowce) i ograniczają pole do popisu deweloperce. Szkoda że teren od strony os. Kolorowego się nie uratował (,)
#krakow #nowahuta #urbanistyka
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JGK7: poznymi wieczorami w------l dostaniesz w kazdym innym polskim miescie. statystyki mowia jasno: nowa huta jest jedna z najbezpieczniejszych dzielnic krakowa
  • Odpowiedz
#sdm to jednak jedna z najlepszych rzeczy jakie ostatnio się w Krakowie wydarzyły. Wystarczyły dwa dni (jeden w strasznej #nowahuta i drugi na #rynekglowny) abym zmienił zdanie o 180 stopni. Ilość osób, które przyjechały do Krakowa jest oszałamiająca jednak... są to osoby tak radosne, tak pozytywnie nastawione, że aż nie chce się żeby wyjeżdżały. Zaczynając od rodzin z dziećmi i kleru kończąc na młodych, którzy
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@simivv: Nie wiem czy była bardziej narzekająca osoba na ŚDM niż ja.... Do wczoraj. Pracuję w ścisłym centrum. Mnóstwo obcokrajowców.
Wczoraj porozmawiałam z parką z Kolumbii, laseczką z Trynidadu i dwoma chłopakami z USA. Tak mega zachwyceni, tak mega radośni. Wszyscy się do siebie uśmiechają, są życzliwi, weseli. No cudnie. Jedynie mam problem z powrotami do domu komunikacją, ale przeżyję. Tyle narodowości naraz nie widziałam nigdy wcześniej i prawdopodobnie nie
  • Odpowiedz
@Cymerek: nie mogę się doczekać aż skończą tą wschodnią obwodnicę. Później jeszcze tylko Igołomską do Janosika i wreszcie będzie normalna droga w tamtym rejonie.
  • Odpowiedz
@Cephalopoda_Ammonoidea: policja była na miejscu po minucie chyba, golf jest w takim stanie, że nie ma co spisywać bo i tak nie odjedzie. Ja tylko usłyszałam że coś się dzieje pod moim oknem i w drodze do pracy dostałam więcej informacji od sąsiada który widział całe zajście
  • Odpowiedz
Mirki gdzie pogram w przystepnej cenie w #krakow w kręgle? ? Jestem ja i brat i płacenie 70zl/h to jednak trochę sporo :) im bliżej Huty tym lepiej #nowahuta
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach