Witam, mam pytanie, wjechałem dziś ulicą pod prąd, zorientowałem się po dwóch sekundach od wjazdu, więc wjechałem na parking po prawej i zawróciłem- dobra, mój idiotyczny bląd, ale była zupełnie pusta droga, więc nie spowodowałem zagrożenia. Czy ktoś z Was spotkał się z mandatem z systemu monitoringu miejskiego,
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
4
Odrzucano jego projekt monitorowania internetu. Dziś brand24 zarabia miliony
Firmy odrzucały jego projekt monitorowania internetu. Dziś brand24 zarabia miliony
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- #
4
Kamera monitoringu nagrała złodziei.

Kamera monitoringu nagrała złodziei w Podgórzynie. W sobotę 10 października 2015 w Podgórzynie na terenie firmy WOSKAR doszło do kradzieży ozdobnego betonowego kwietnika. Zobacz wideo z momentu kradzieży. Sprawcy poszukiwani.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Witam, mam pytanie, wjechałem dziś ulicą pod prąd, zorientowałem się po dwóch sekundach od wjazdu, więc wjechałem na parking po prawej i zawróciłem- dobra, mój idiotyczny bląd, ale była zupełnie pusta droga, więc nie spowodowałem zagrożenia. Czy ktoś z Was spotkał się z mandatem z systemu monitoringu miejskiego,
- 0
1) Sąd Okręgowy w Poznaniu może powiedzieć jedno a Sąd Okręgowy w Pcimiu Dolnym może powiedzieć drugie..
2)
Natomiast kamery miejskiego monitoringu rejestrują obraz, a nie poszczególne zdarzenia i nie ujawniają wykroczeń, rejestrując
- 1
Mam 100m kabla i strasznie sie placze.
#cctv
#monitoring
#elektroda
#januszeelektroniki
- 1
- 3
czerwony + czarny - ogarnij jakie napiecie, pewnie 12v
reszta to chyba zwykle wejscie video na chinch, pewnie zolty i jakis jeszcze, nie wiem czy ma mikrofon
- 14
#it #siecikomputerowe #monitoring

- 2
Mam na zdjęciu opcje: Harmonogram, ręczny, zatrzymaj. Jak zaznaczę ręczny lub zatrzymaj to poniższe opcje takie jak normal oraz ruch pozostają nieaktywne. Po odznaczeniu normal a zaznaczeniu ruch video nie jest rejestrowane nawet gdy ktoś znajdzie się w polu, a więc kiedy jest ruch. Jak zostawię normal i ruch to oczywiście nagrywa się zgodnie z harmonogramem czyli cały
źródło: comment_zgz2S6vpxul4O4NmxiYegu096qLJy1K7.jpg
Pobierz6
Czekając na autobus dewastował przystanek

portal: http://iszczecinek.pl/ telewizja internetowa: https://vimeo.com/pulsregionu kontakt: tel. 781 391 604 wiadomości | ogłoszenia | reklama | multimedia
z- 2
- #
- #
- 2
- 2
- 1
- 1
Na routerze robię przekierowanie portów i konfiguruje rejestrator, aby nagrywał z tej samej kamery, ale po zewnętrznym IP.
Działa, rejestrator widzi kamere.
Teraz kamerę podłączam w innej lokalizacji, w innej sieci. Robię przekierowanie portów i konfiguruje rejestrator.
Nie działa, rejestrator nie widzi kamery mimo, że inne oprogramowanie ją widzi.
- 0
np. http://192.168.0.49:8999/onvif/events
Nie wiem czy da się to wyprostować i czyj to błąd - kamery czy nvr.
ONVIF Device Manager radzi sobie z tym prawidłowo.
- 0
16
Kamery przemysłowe - mem vs rzeczywistość

Na temat telewizji przemysłowej narosło strasznie dużo mitów. Jednym z efektów totalnego niezrozumienia jest mem, który rozszedł się po branżowych stronach. Czas więc odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego kamera w smartfonie robi tak doskonałe zdjęcia w jakości HD, a nagranie z ogromnej kamery...
z- 5
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
Mam nadzieję, że taki atom ogarnie około 2 kamer http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4918#ov
#cctv #kamery #ipcamera #monitoring
- 0
- 1
5
Niepełnosprawnemu zginął wózek warty 10 tys. zł. "Nie ukradłam, tylko...

Olsztyńscy policjanci odzyskali wózek inwalidzki, zostawiony na chwilę przez niepełnosprawnego mężczyznę. Kamery miejskiego monitoringu namierzyły 63-letnią kobietę pchającą ulicami miasta pusty wózek. Mieszkanka Olsztyna nie przyznaje się do kradzieży. Twierdzi, że znalazła wózek przy...
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 9
http://www.aliexpress.com/item/1-4-Night-Vision-HD-720P-Network-1-0MP-940nm-IR-10Pcs-Leds-Mini-IP-Camera/32421834500.html
$23 za kamerkę przewodową ethernet.
Posiada nawet diody IR - ale raczej słabe. Na tyle, by cokolwiek widzieć w niewielkim pomieszczeniu w całkowitej ciemności, ale bez rewelacji.
Zasilanie +12v, pobierany prąd ~80mA bez IR, 140-150mA z diodami IR
źródło: comment_9JXuklcbWaChL25Wig2iJHcwlq1tZOBn.jpg
Pobierz- 1
Może ktoś z was polecić jakiś monitoring na 1 czy 2 kamery koło domu?
Interesuje mnie taki system w częściach lub jako gotowy zestaw.
Osoby u których ma być docelowo instalowany nie posiadają telefonów z androidem a jedynie zwykłe pc.
Także musiałby być to zestaw kamera+ urządzenie do nagrywania monitoringu + możliwość obejrzenia tego na pc lub tv + możliwość
1. Gniazdka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2. Jedna kamerka nie dała rady w transporcie (kupiliśmy 2 szt. więcej a kosztowo jak pisałem wcześniej)
- 0
- 1
System prawidłowo rozpoznaje ruch w zaznaczonej strefie dla danej kamery, włącza nagranie (z pre-rekordingiem ustawionym, np 5s), wszystko super... ale chciałbym by wtedy równocześnie włączało się oświetlenie i sygnalizacja "osoba weszła w obszar chroniony"
Dlatego z monitoringu - a nie zwykłym czujnikiem ruchu, bo na monitoringu
- 1
źródło: comment_v67QeSPSCnYXttC0OUyr0k5PvccB60GM.jpg
Pobierz- 7
- 0
- 1
Zakupiłem kamerę Foscam FI9821P i chciałbym ją teraz zamontować w firmie i skonfigurować i nie wiem gdzie najlepiej wysyłać obraz z niej. Jak to najlepiej i w miarę tanio rozwiązać - postawić jakiegoś starego PC w domu i ściągać to jakoś? Jakiś dysk w chmurze?
#kiciochpyta | #monitoring | #serwery | #serwerownia | #hosting
- 0
Jeśli posiadasz dysk sieciowy Qnap/Synology, to masz tam oprogramowanie Surveillance - można wykorzystać jako rejestrator.
Jeśli chcesz użyć starego peceta, to na linuksie można postawić jakiś serwer obsługujący protokół onvif http://bfy.tw/1V0i
- 1
- ma być mała, tak żeby nikt jej nie widział
- kamera musi oczywiście nagrywać sama, nie może być do niej cały czas podłączony komputer
- musi nagrywać ciągle minimum 8h, jak patrze na allegro to max co znalazłem to max obsługa kart 16gb, a godzina filmu zajmuje około 3gb czyli nie pasi
- z zasilaniem jest ciężka sprawa bo
- 0




















- nagrywanie na dyski hdd [mam kilkanaście TB]
- dostęp przez internet z zarządzaniem użytkownikami i dostępem do kamer, tzn. chcę mieć zamontowanych jakieś 6 kamer, a użytkownicy mają mieć dostęp do np. 4 kamer.
- milie widziany dostęp przez smartfona
#monitoring
Hikvision w technologii TurboHD (czyli do kamer koncentryk lub skrętka i transformatorki). Dużo systemów analogowych na to teraz wymieniam.
BCS w technologii IP, najczęściej z kamerami Gemini (Delta Poznań). Głównie żeby zachować kompatybilność z systemami analogowymi które od lat robiłem w analogu na BCS-ach (Jeśli dana firma ma już kilka, kilkanaście rejestratorów to nie zaproponuję im nagle drugiego programu