Stoję przed dylematem zakupu fotopułapki do montażu na działce gdzie mam trochę sprzętu i boję się, że ktoś w końcu może chcieć sobie go zabrać.

Myślałem nad fotopułapką + gprs (MMS lub email )
Macie jakieś doświadczenia ? Jak wytrzymują akumulatorki na mrozie ? (Mniej więcej to kwestia tygodnia czy może i miesiac pociągnął ) .

Z góry (Sapkowski #pdk) dziękuję za
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki potrzebuję znaleźć zestaw monitoringu (2x kamera 2 lub 4Mpx + rejestrator) z funkcją dostępu po aplikacji np: z telefonu z dowolnego miejsca.
Ważne aby kamery były zewnętrzne przewodowe PoE - warunek konieczny. Budżet do 1000zł
Szukam zestawu bez dysku. Chciałbym zakupić zestaw Orllo ale mają tylko zestawy z 4 kamerami, na allegro jakieś nołnejmy ... Ktoś toś?
#monitoring #kamery #szukam #zakupy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@klinQQ: Praktycznie każdego sklepu który sprzedaje monitoring możesz się spytać o pomoc w doborze sprzętu. Mi te abcv dobrali i wysłali oferte z rabatem. Wyszło torche taniej.
  • Odpowiedz
@klinQQ:
DS-7604NI-K1
DS-2CD1321-I 2Mpix
switch POE
powinieneś w 1000 się wyrobić
w dzień będzie wszystko widać, nocą może być gorzej jeżeli nie ma dodatkowego oświetlenia.
  • Odpowiedz
Mireczki dość nietypowe pytanie. Moja siostra od lutego wraca do pracy po urlopie macierzyńskim i musi skorzystać z usługi niani. Poza nianią szuka jakiegoś systemu monitoringu (1 kamera) z podglądem online, żeby postawić w salonie. Korzystał ktoś z takiego rozwiązania? Co polecacie? #pytaniedoeksperta #dzieci #niania #wychowanie #monitoring #kamery #warszawa
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki mam pytanie odnoście #sieci i #monitoring. Z góry mówię, że jestem laikiem, ale coś tam próbuję grzebać, do meritum.

Do głównego routera huawei, podłączyłem po wifi linksys-a w trybie repeater, a do repeatera kamerkę foscam.
Adresy to odpowiednio router główny 192.168.100.1 a repeater 192.168.1.1, kamerka 192.168.1.142

Teraz zaczyna się problem, mam komputer, którym chcę nagrywać dane z kamery, gdy komputer mam podłaczony do wifi repeatera, wszystko działa, widzę
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cysiekw: Mam jeszcze jedno nieśmiałe pytanie. Jakie szyfrowanie sieci najlepiej ustawić? Na routerze głównym mam hasło WPA/WPA2 PreSharedKey TKIP&AES a na repeatorze WPA2 Personal TKIP&AES i nie mogą się ze sobą połączyć. Jak zrobię sieć bez hasła, wtedy działa, jednak wolałbym mieć zabezpieczoną, ciężko mi pokombinować, bo za każdym nieudanym razem, muszę resetować repeater.
  • Odpowiedz
Mireczki czemu większość tutaj poleca kamery IP, a nie np. wifi? Widziałem że jest sporo kamer wifi w dość przystępnych cenach - np. Xiaomi która kosztuje około 200zł, a ludzie polecają kamery IP gdzie jedna kosztuje 600 i jeszcze trzeba ciągnąć kabel - z czym to się wiąże?
#monitoring #xiaomi
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cadoda: Generalnie zaleca się stosowanie kamer przewodowych - jest to rozwiązanie bardziej pewne i stabilne.
A kamera za 200zł z Wifi czy bez Wifi to jest jak na standardy profesjonalnego monitoringu jest słaba kamera.

Zależy co chcesz widzieć i jakie są potrzeby. Czasami faktycznie Wystarczy Xiaomi po wifi, a czasami potrzebna jest kamera za 600 zł, 1000 zł lub 3000 zł.

Często można stosować kamery AHD, są jednak też sytuacje
  • Odpowiedz
#monitoring

Mireczki, siedzi ktoś w temacie monitoringu? Potrzebnych jest kilka dobrych i niezawodnych kamer hd-cvi na plac budowy. Na co zwracać uwagę przy zakupie? Warto dopłacać do droższych kamer takich za 6 stów, czy takie za 300 spokojnie sobie poradzą?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BCS-TQ3200IR-E


@Aniczulaki: jeżeli plac budowy jest oświetlony w jakiś sposób lub obok jest oświetlenie uliczne to jakoś da rade nocą, przy braku światął kamera w nocy będzie widziała ale tak do 5-10 m
  • Odpowiedz
#cctv #kamery #monitoring
Szukam rozwiązania które pozwoli mi na monitorowanie posesji. Kamera może być pod dachem lub nie. Mam dostęp do prądu więc podłączenie kamery nie będzie problemem. Najchętniej widziałbym to jako jedno urządzenie na karty microSD i kartę sim i nagrywanie tylko w chwili wykrycia ruchu a nie non stop. Znajdę coś takiego?
Ważne jest to że nie przebywam tam na co dzień więc zależy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pytanie odnośnie #monitoring #cctv.
Znajomi mają kamerkę na swojej posesji przy płocie obok skrzyżowania. Jest tam niestety całkowicie ciemno, żadnej latarni ani nic.
Czy za pomocą kamerki która już tam jest (kamera hq-mp02812glt-ir-mz) i dodatkowych doświetlaczy IR będę w stanie oświetlić takie miejsce na tyle, żeby było widać co to za samochód (na rejestrację nie liczę, ale było by miło)
Znajomi potrzebują takiego rozwiązania, bo mają
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dziekuje: Rejestrator jest bez PoE, ale w szafie jest chyba switch PoE (jeszcze nie byłem się tam rozejrzeć, wnioskuję po tym że kamera jest PoE, a rejestrator nie) .
Chyba tak zrobię, dzięki za pomoc.
  • Odpowiedz
Mirki, prośba o radę.
Będę najmował nieużywany lokal w bloku, na ostatnim piętrze i nie podoba się to jednej starej mendzie. Generalnie jak coś jest nie po jej myśli to zalepia zamki ludziom. Już były 3 przypadki zalepień w mieszkaniach, nikt nigdy nie złapał nikogo za rękę, ale bez wnikania w szczegóły wiadomo, że to ta osoba. Lokal jest na samej górze budynku, na końcu korytarza, pewne jest że zalepi zamek, albo
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@yoger: Ja bym wieszał IP, wszędzie używam HIKa. Dla jednej kamery szkoda kasy na rejestrator. W kamerę włożysz kartę microsd ustawisz detekcję ruchu. Na telefony i PC jest dobra apka i powiadomienia. Przed blokiem mam DS-2CD2120 ale zamiast microsd mam zmapowany dysk sieciowy i tam se kamera zapisuje. Najlepiej jak byś miał zewnętrzne IP, wtedy przynajmniej pół chin nie ogląda jak używasz chmur. ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
Mirki, mam pewne pytanie. Od dłuższego czasu przymierzam się do montażu kamery monitoringu. Potrzebna jest mi tylko jedna, przed wejściem do domu. Czy taka kamera będzie działać z takim rejestratorem? Czy coś oprócz kabli będzie do tego potrzebne? Czy rejestrator musi być na stałe podpięty do internetu? Ktoś z Was może korzysta/ł z takiej samej kamery albo nagrywarki? Będę wdzięczny za wszelką pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W jaki najtańszy sposób można zrobić stacjonarny dostęp do internetu w miejscu gdzie jest dostęp tylko do elektryczności i jest w miarę dobry zasięg? Chodzi o zamontowanie kamerki internetowej.

Kupić modem GSM i wsadzić kartę SIM?
Użyć starego smartfona, dołożyć jakąś przejściówkę i oprogramowanie żeby działał jako modem?
Kupić jakieś osobne podzespoły i samemu poskładać?

#pytanie #pytaniedoeksperta #internet #elektronika #modem #monitoring
Gumaa - W jaki najtańszy sposób można zrobić stacjonarny dostęp do internetu w miejsc...

źródło: comment_mvKOpkKLm8BKh6IeyWMyV7FCkvuqyoZg.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gumaa: Robiliśmy takie zestawy do monitoringu na budowy. Kawałek rury, 2 anteny z dipola, 3 kamery HIKa, na dole spora puszka a w niej rejestrator, router tplink mr6400, switch PoE. Do tego karta sim z zewnętrznym IP, a jak bez zewnętrznego IP to zestawiony VPN tam gdzie jest zewnętrzny IP i dopiero tam wystawione na świat.
dktr - @Gumaa: Robiliśmy takie zestawy do monitoringu na budowy. Kawałek rury, 2 ante...

źródło: comment_nAGGztpO4y8a4HnmyGkhW5S167qmHyp8.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Gumaa: Jeśli kamera ma ethernet to masz 2 opcje. Telefon + accesspoint w trybie klienta na telefonie uruchomiony hotspot albo router 3g/lte z ethernetem na jakiś OLXach.
  • Odpowiedz