Wpis z mikrobloga

#monitoring #smarthome #bezpieczenstwowprzemysle Mirki, jesteście w stanie polecić jakiś zestaw do monitoringu dużego podwórza? Potrzebne są max 4 kamerki, które będą działać cały rok na dworzu i najlepiej żeby był do tego podgląd z telefonu (działka na której nie zawsze jestem). Z góry dzięki za jakieś rekomendacje! (Na allegro jest np taki zestaw za 1800zl - https://allegro.pl/kompletny-monitoring-bezprzewodowe-4-kamer-wifi-ip-i7051779643.html )
  • 5
@Stopowicz: o wifi zapomnij, zresztą prąd skąd będziesz brał do zasilania kamer, ze słońca? Tak jak koledzy pisali, coś z hikvision, dahua i za tą cenę to raczej nie ip... Możesz sobie poszukać pod hasłami ahd, hdcvi, tvi. Ja mam na ten przykład merxa(też sobie możesz wrzucić w wyszukiwarkę, jak będziesz dzwonił to pytaj o rabat, czasami można utargować do 50%)), teraz wyszly 8mpix rejestratory. Ważne abyś kupił coś markowego, ze
@Bomboniusz1986: Centralka ma być w budynku a kamery na zewnatrz, maja patrzec na wszystkie strony podworza, wiec kabel zasilajacy bede w stanie do nich dociagnac. 'W jakich pieniądzach' mozna to minimalnie zrobic? Zalezalo mi na wifi, zeby uniknac chociaz polowy okablowania (tylko kable zasilajace). Wszystko bedzie raczej w zasiegu wifi, zadnych ekstremalnych odleglosci. Dzieki za odpowiedzi Panowie
@Stopowicz: powiem tak, że jeżeli ma być najtaniej jak się da i w miarę ok to ip odrzuć(chociaż są rejestratory hybrydowe i tu mozba też ip dokładać) , druga sprawa, stare powiedzenie mówi, że co po kablu to po kablu... Chodzi o stabilność transmisji(sam napisałeś,, raczej będzie w zasięgu"), każdy instalator powie Tobie, że raczej kabel, wifi to j ostateczność. Coś takiego - https://www.merx.pl/rejestratory-ahd-8-0mp/735-dvrmx-8004-1-rejestrator-hybrydowy-xvr-4x-8mp-ahd-hd-tvi-hd-cvi-30-2xip-6xip-ip-8mp-h264ahd-h265ip-wyjscie-hdmi.html?ps_full_site=1 i jakieś kamery do tego(ja mam taki
Zalezalo mi na wifi, zeby uniknac chociaz polowy okablowania (tylko kable zasilajace).


@Stopowicz: Do takich rzeczy to sie stosuje PoE. Zasilanie i dane masz wtedy po jednym kablu.
Poszukaj jakichś kamerek zasilanych przez PoE.