Poszukuję opinii osoby która się zna na polskiej i niemieckiej falerystyce. Czy ten krzyż powstania warszawskiego może być autentyczny? Słyszałem że jest tylko 1-2 znanych oryginalnych egzemplarzy i jej historia jest niezbyt znana bo nie wiadomo który batalion ją nadawał, kiedy i w jakiej ilości. W internecie można spotkać wiele ich replik, natomiast każda z nich posiada monetę po drugiej stronie medalu EK, tak że zasłania swastykę. A tutaj jest odwrotnie tak
IbraKa - Poszukuję opinii osoby która się zna na polskiej i niemieckiej falerystyce. ...

źródło: temp_file5740332156247382850

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@IbraKa: nawet specjalista będzie mógł coś powiedzieć po obejrzeniu. Po zdjęciach może powiedzieć, że fałszywka, ale prawdziwości nie potwierdzi. Jedna z metod jest zaniesienie do desy, tam robią ekspertyzę i wycenę. Nie zgadzasz się z wycena i zabierasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@IbraKa: Pierwszy raz to widze, ale bez historii danego krzyza, nigdy nie bedzie nic warte. A skoro sam piszesz, ze nie wiadomo kto, nie wiadomo komu, nie wiadomo nawet kiedy cos takiego robil to jest jakas legenda, nic wiecej. Rownie dobrze moze to byc wspolczesny wymysl.

I monety i krzyze mozna kupic oryginalne w cenie dostepnej dla kazdego.
  • Odpowiedz