@wjtk123: LOL. czytałem to, ale skupiłem sie na tym kolejnym akapicie o nazewnictwie :P a no na początku napisane jak byk :D

Dotychczas HSW SA udostępniała mediom tylko wybrane wizualizacje tego projektu. Każda ich prezentacja wzbudzała olbrzymie zainteresowanie, dyskusje, wywoływała setki komentarzy. Podczas MSPO to, co znane jest tylko od tej strony, ma swoją spektakularną premierę. Nie, jeszcze nie jako prototyp, demonstrator technologii czy pełnowymiarowy model. Pojazd zostanie zaprezentowany jako
  • Odpowiedz
  • 21
@Wykopek_Jeden: Nie, nie jest tak samo jak u nas, bo my nie prowadzimy wojny od 3 lat i nie spodziewamy się kolejnych ataków na rafinerie, które trwają od kilkunastu miesięcy.

Zresztą Polska nie jest tutaj przedmiotem dyskusji.
  • Odpowiedz
  • 11
@PopeLeon: A jaki strategiczny obiekt chroniony przez Pilicę został w Polsce zaatakowany, że oczekujesz reakcji ze strony tego systemu? Chyba nie wyobrażasz sobie, że OPL broni każdego metra kwadratowego państwa i każdego pola z rzepakiem?
  • Odpowiedz
  • 5
@murison: na chwile obecną na pewno nie mają ale myślę, że w przyszłym roku już będą mogli sobie pozwolić na użycie większej ilości. prędzej czy pózniej w końcu jakiś doleci na pewno, kwestia czasu ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • 8
@kossok: Tak, jest to możliwy scenariusz. Jednakże moim zdaniem jest mało prawdopodobny, bo tym samym USA bez walki dałyby Chinom potężną przestrzeń strategiczną w kierunku Indochin oraz Japonii i Korei Południowej. Tajwan pełni tutaj rolę antychińskiego bastionu, bez którego dalsza ekspansja Chin jest niemożliwa.

Zdobycie przez Chiny bazy wypadowej na Tajwanie byłoby strategiczną katastrofą dla USA i Australii.
  • Odpowiedz