Mam jakieś szajs który mi otwiera nowe okna w Google Chrome (Eset to blokuje i pokazuje czerwony ekran, ale nowe okno wyskakuje). Próbowałem według internetów sprawdzać przyczyne. Usunąłem wtyczki ktore mogly to robic, usunalem powiadomienia w ustawieniach ktore mogły na to zezwalać, jednak to dziadostwo dalej siedzi. Mam w związku z tym pytanie czym najlepiej przeskanować kompa (Windows 7 niestety, ale zbyt mocno go kocham aby odejsc od niego :D ) ?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ktoś włamał mi sie na konto steam. Co ciekawe mam steamguarda i nie otrzymywałem żadnych powiadomień na aplikację. Sprzedano moje skiny po 4zł każdy, po czym kupiono dwa przedmioty do Doty2 o wartości 4 groszy za kwotę łącznie 80zł. Wszystko zostało zrobione tak, jakbym to ja sam zrobił z własnego kompa XD. Co powinienem teraz zrobić zeby zabezpieczyć swoje dane ?
prawdopodobnie ten sam haker włamał mi się też na konto spotify
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sosinho: pewnie wszedłeś na jakąś scam stronkę, pamiętaj gdy logujesz się na jakiejś stronie przez steama, aby zawsze sprawdzać czy w momencie wpisywania hasła jesteś na autentycznej stronie steama, klikasz w kłódeczkę a potem sprawdzasz czy certyfikat jest wystawiony dla Valve Corp.
  • Odpowiedz
@kretovsky: no dobre pytanie, nie wiem jak to robią dokładnie ale skiny mojemu koledze ukradli w ten sposób. Sam też sie tam zalogowałem bo wygladało to legitnie ale ja całe szczęscie nie mam skinów xD i szybko odzyskalem konto
  • Odpowiedz
Jak usunąć high performance gate/ highperformancegatecom?
Ktoś kojarzy to dziadostwo? Objawia się tak, że w Google Chrome chce Ci wyświetlić nową zakładkę...co jakieś parę minut. Np. jak mamy zminimalizowaną przeglądarkę to po chwili się zapala ikona bo ten syf chce coś wyświetlić... Ps: Czym przeskanować najlepiej PC? Eset chyba nie da rady przy tego typu dziwnie szkodliwym wirusie bo uzna, że to zwykłe powiadomienia lub ogólnie nie jest od tego typu malware...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam problem z wyskakującym przekierowaniem na złośliwą reklamę gdy przeglądam wykop na komórce. Dzieje się tak tylko gdy wchodzę na wykop przez wifi z vectry, mobilny internet nie przekierowuje mnie na reklamę, że niby wygrałem iphona. Obstawiam, że jakiś bot mógł włamać się na mój wypożyczony z vectry router i zmienić adresy DNS na jakieś ciulstwo. Co z tym zrobić, jeśli nie mam dostępu do routera, bo nie jestem adminem? Czy może
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Treda: @Shagot: @Waleczny_Kalafior: myślałem, że winne jest połączenie, ale po jakimś czasie wyskoczyła inna reklama przy połączeniu via orange mobilny. Wyczyściłem chrome na telefonie, korzystam z opery.

Martwi mnie tylko jeszcze, że na facebooku z racji korzystania z huawei p30 mam polubiony China Xinhua News... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Jakiś skrypt który fajnie usunie cały syf szpiegowski, telemetrie, itd ze świeżej instalki windows 11 ? Jednocześnie zrobi to na tyle mądrze że nie wyłączy jakiś blueetoth itd. ?
Ktoś testował te dwa na przyklad?
https://github.com/TheWorldOfPC/Windows11-Debloat-Privacy-Guide
https://github.com/SanGraphic/QuickBoost

#windows #systemyoperacyjne #prywatnosc #windows11 #windows10 #malware #pcmasterrace #pc #komputery #serwispc
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakiś czas temu odszedłem od programu MALWAREBYTES i zostałem z defenderem, ale kiepsko sobie radzi ten windowsowy antywir. Wracać do malwara czy macie coś lepszego? Z tego co pamiętam to robił niesamowitą robotę przy skanach, nie wiem czemu się go pozbyłem XD
#antywirus #malwarebytes #malware #windows10
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pany, jakies antywirusy na androida to jest konieczność? Pobrałem sobie Malwarebytes i nie wiem czy decydować sie na roczną subskrybcje. Mam S21 Ultra i chyba szajsung daje jakieś oprogramowanie typu McAfee od razu z systemem.

#android #antywirus #malware #samsung
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Nie, Android bazuje na Linuxie co oznacza, że każda aplikacja jest w tzw. sandboxie (piaskownicy, czyli jakby na kwarantannie). Play Protect jest wystarczający. No i rozum też. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Hej, musiałem zgrać pliki z #iphone na Windowsa, a na WeTransfer/iCloud były zbyt duże. Została wiec klasyczna opcja z kablem. Niestety okazało się to bardzo trudne - o ile zdjęcia się zgrały, o tyle z filmami był duży problem, połączenie się przerywało itp. Z tego co wygooglowalem problem ten jest powszechny - są patenty jak temu zaradzić, no ale na takie zabawy i zabawy metoda prób i błędów trzeba mieć
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GoddamnElectric: no to wiesz ogólnie z telefonem nic się nie stało raczej jest to pewne, z komputerem zauwazysz jakby zaczęło kopać, spowolnienie widoczne raczej przy graniu, dziwne procesy jakies miner, zużycie procesora w menadzerze zadań. Ogólnie jak zauwazysz takie zdarzenia to obejrzysz jakis filmik jak sie pozbyć takich minerów bo nie jest łatwe sie ich pozbyc antywir usuwa koparki ale są tworzone nowe. Ale możliwe ze nic sie nie dzieję,
  • Odpowiedz
@Antyk45: przypomnialem sobie, ze raz to mialem, na dole jakies kody były co moznabyło w żabce kupic, że by wpłacic "karę na konto PAŃSTWA" xDD
blokowało cały ekran i nic nie mozna było zrobić, ale startowało tak wolno, ze od razu po zalogowaniu do systemu wystarczylo to ubić w menegerze zadań zanim się wgrało do konca xd
  • Odpowiedz