Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Kolekcjonuje stare gry na płytach cd / dvd. Kupuje je na różnych aukcjach, są to zwykle wydania premierowe lecz również trafiają się tytuły z tańszych serii, przykładowo niezapomniana Kolekcja Klasyki bądź Extra Klasyka. Często przy starych grach antywirusy mi się wysypują - najczęściej Windows Defender, a potem jeszcze sprawdzam innymi programami.

Zastanawia mnie z czego to dokładnie wynika, że oryginalne tytuły są wykrywane przez wyżej wspomniane oprogramowania. Czy to wynika z podobnych funkcjonalności, kawałków kodu, rozszerzonego dostępu czy starych DRM, wydawca no cd patcha ładuje? Najczęściej pojawiają mi się komunikaty w stylu:

Defender: Trojan:Win32/Wacatac.[jakaś literka B,C itd.]!ml - pliki exe
Pozostałe programy, VirusTotal: PUP, PUA, Malware32 itp.


Nie ukrywam, że bardzo zainteresował mnie ten temat.

Dla typowego zjadacza chleba: Jeżeli chcesz pograć sobie w starą gierkę, to kup ją na GOG, oszczędzisz sobie mnóstwo nerwów i czasu z naprawą czy uruchomieniem gry. Może trochę złościć fakt płacenia podwójnie lecz często oprócz gry producent dorzuca liczne bonusy jak inny język, tapety, soundtract itp.

#security #gry #pc #komputer #komputery #steam #pcmasterrace #pytanie #kiciochpyta #grykomputerowe #nostalgia #gamedev #retrogaming #staregry #malware #antywirus #pytanie #komputery #pytaniedoeksperta #wirus #windows #windows11 #windows10 #windowsdefender #microsoft #internet #informatyka #it



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): OP ale bez klucza Tak, @programista3k @mirko_anonim Starforce niestety jest mi znany i gry z tym zabezpieczeniem omijam po prostu szerokim łukiem... Nie wiem po co takie coś człowiek stworzył.

Dziękuję za komentarz, nie ukrywam temat mocno ciekawy


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował:
  • Odpowiedz