Jak ukradną ci komórkę to masz deadlocka, gdy blokujesz pesel

1. Ukradną ci komórkę
2. Masz nową, instalujesz appkę operatora
3. Chcesz wymienić kartę e-sim, więc wymieniasz
4. Aby to zrobić, musisz odblokować PESEL
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@new-object: a idąc pod starym blokiem można Tobie cegła na głowę spaść i co?

„Wytłumacz mi jak mam zalogować się przez internet, nie posiadając swojego numeru telefonu/swojego telefonu.”

Kup sobie czytnik NFC do nowego dowodu albo zainstaluj aplikację eDO na innych telefonie. Zaloguj się przez do GOV.PL przez e-dowód i tam odblokuj PESEL.

Serio pokolenie Z/Alfa już nie umie myśleć?
  • Odpowiedz
@new-object: jeszcze jedna rzecz, telefon jak zostanie zgubiony czy zniszczony to dość szybko zauważysz. Jak jakiś anon weźmie na Ciebie kredyty albo inne zobowiązania to dowiesz się dopiero od komornika na koncie.
  • Odpowiedz
fan Sony Ericssonów here, poluje na W880i srebrny ze szczotkowanego amelinium


@Dezodorant93: Sony Ericsson miał jak na swoje w pewnym momencie miał bardzo ciekawe telefony gdzie na przykład wkładali walkmana w telefon. Ogólnie to były czasy gdzie telefony były dużo ciekawsze, bo obecnie to tak naprawdę od rok może dwóch zaczynają coś tam kombinować żeby te telefony były znowu ciekawsze chociaż trochę.
  • Odpowiedz
Pochwalę się, pożalę...

Taka sytuacja, przez 12 lat osoby z rodziny (oboje już wtedy po 60-tce) miały Internet ADSL od Ne*(od mniej więcej 2010 r.) o prędkości 10Mega/1,2mega, który im starczał przez te lata, tyle co korzystali z komputera. Po latach okazało się, że Ne* nie dostarcza w tej okolicy światłowodu (XXI wiek, blisko jedna z ważniejszych ulic w tym mieście) a jak już poprawić jakość połączenia Internetowego (ta prędkość przestała już wystarczyć
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

o ile rekord czasu posiadania jednego smartfona to już pobiłem, bo mam obecnego s20fe od 3 lat i 3msc, a rekord był 2 lat i 9msc, o tyle do pobicia rekordu ogólnie jednego telefonu, a więc wliczając i klasyczne to mi trochę brakuje, 5 lat 11 miesięcy obecny rekord, z k550i@w610i

Musiałby samsung wytrzymać do czerwca 2028r
W sumie dość realne to jest, niecałe 3 lata.

Ile najdłużej mieliście telefon/smartfon?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ruswelt: Play w tym roku zakończy współpracę z Orange w ramach roamingu krajowego. Żadna inna sieć nie korzysta z innych operatorów. T-mobile i Orange mają podobny zasięg (ale nie identyczny), ponieważ dzielą dużą część infrastruktury w ramach Networks!, nie sugeruj się mapkami zasięgu, one zawsze pokażą, że masz zasięg. Jak już to zerknij na beta.btsearch.pl za najbliższą stacją bazową, a najlepiej kup startery z 5 zł i porównaj która sieć
  • Odpowiedz
@Ruswelt: Zostałi nieliczni operatorzy mogący mieć zasięg dwóch sieci ale nie jak dotąd w Play gdzie można było przełączać zasięg w dowolnym momencie a na zasadzie deklaracji na początku. Fonia, lajt mobile
  • Odpowiedz
@pearl_jamik: tak dotyczy, to jest ten sam rodzaj baterii. W wielu laptopach można ograniczyć ładowanie do 80% w oprogramowaniu producenta (widziałem ta opcję dużo wcześniej przed pojawieniem się jej w telefonach). Rób jak ci wygodnie.
  • Odpowiedz
@pearl_jamik:

a namniej się zużywa przy 50%

no nie do końca

dotyczy to każdego ogniwa litowego. telefony, latarki, elektronarzędzia, myszki. no wszędzie masz ogniwa litowo-jonowe albo litowo-polimerowe. ale patrz też na głębokość rozładowania a nie tylko do jakiego
10129 - @pearl_jamik:
 a namniej się zużywa przy 50%
no nie do końca 

 dotyczy to ka...

źródło: DST-cycles-web2

Pobierz
  • Odpowiedz
Łooo kurde. Kupiłem sobie nokię N95 8GB do kolekcji. Jak ją miałem kiedyś, wydawała się jak cegła, tak duża xD
A ekran wydawał się tak duży, że kiedyś oglądałem telewizję przez internet z komórki bez problemu za dziecka.

A teraz wielkie zdziwienie, jakie to maluśkie xD Klucz od samochodu jest tylko o 50% mniejszy xD

Dla skali iphone 14 pro max i pocophone xD
new-object - Łooo kurde. Kupiłem sobie nokię N95 8GB do kolekcji. Jak ją miałem kiedy...

źródło: image

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 13
Doszedłem do bogactwa, mam komórki, które zawsze chciałem mieć :)
Trochę czasu to zajęło, ale liczy się determinacja.
Jeszcze tylko N95 8gb i n900 i jestem spełniony.
new-object - Doszedłem do bogactwa, mam komórki, które zawsze chciałem mieć :) 
Troch...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
@pearl_jamik: nie radzę oddawać bo jak kiedykolwiek robiłeś jakieś nieprzyzwoite zdjęcia to jakiś ciul może to wyciągnąć. Schować do szafki, do końca życia uzbierasz ze 20 i jak umrzesz to ktoś wyrzuci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
mam telefon z ekranem p-OLED. Jednak ma on wady pewne, ponieważ są widoczne czarne pasy i 1 horyzontalny pas (wyglądają jakby zabrudzone były, ale nawet po wyczyszczeniu to widać). Nawet na wyłączonym telefonie. Po prostu cały ekran nie jest jednolicie czarny, a są wydoczne ta obszary tak jakby pasy grube czarno - szare - czarno -szare - itd. W związku z tym chciałbym wymienić ekran i pytanie:

Czy jak kupię digitizer sam
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach