Potrzebuję zregenerować stawy i kolana po 12 dniach kręcenia tras z dużą ilością przewyższeń. Czy możecie polecić konkretne leki? Trzeba coś wziąć, bo nie chcę doprowadzić się do stanu, że potrzebna będzie operacja (tak jak u wielu znanych mi osób).

Mocno przeginałem np. 3 razy wjeżdżałem na Coll de Rates, a mogłem pokręcić po płaskim np. Calpe - Alicante.

No i jazdy były codziennie z dużą liczbą przewyższeń.

Nie
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SendMeAnAngel: Mieszanka kolagenu hydrolizowanego wołowego i rybiego + wit C i cynk. Np. PharmoVit Kolagen, Natu.Care Premium Collagen, Health Labs GlowMe Pro-Age.
Do tego MSM + siarczan chondroityny + omega-3.
Do tego czas i cierpliwość.

Do tego ruch na niskiej intensywności, więc
  • Odpowiedz
@SendMeAnAngel: praktycznie wszystkie suple na stawy działają przeciwzapalnie:

Zwykła suplementacja:
- Boswellia Serrata +200mg dziennie
- Kolagen typ I i III (hydrolizat) +10g dziennie
- Kolagen typ II (kolagen UC-II)
  • Odpowiedz
#rower #kolarstwo

Hej, moja żona jeździ obecnie na Scott Speedsterze z osprzętem Shimano Claris. Narzeka, że ciężko jej się hamuje, bo nie dosięga do klamek hamulcowych. Z tego co patrzyłem, ten model nie ma regulacji odległości klamek.

Myślałem, żeby wymienić klamkomanetki na inne, ale z przodu są 3 tarcze, więc jest problem — mało modeli klamkomanetek to obsługuje (większość teraz pod 2x).

I teraz pytanie: warto się w
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

R2000 śrubka po zdjęciu gumy na górze, minuta kręcenia i po sprawie.

ST-2400, czyli te stare to niestety była do tego dedykowana gumowa podkładka.
Do wyboru były podkładki 4o (stopnie) i 8o (stopni), zwykle domyślnie założone były te mniejsze 4o.
Te 8 stopniowe raczej ciężko będzie w PL internecie dostać, a potrzebne są 2 różne prawa i lewa pewnie.
Jak jesteś zupełnie przypadkowo modelarz-cyrkowiec-akrobata to możesz próbować zrobić jakieś DIY ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@Icouldbeyourmom jak Europa zacznie sprzedawać w normalnych cenach, albo nawet te kilka czy kilkanaście % drożej, a nie 100% drożej, to będę u niej kupował. Nie będę płacił drugie tyle (tak zapłaciłem za koła do mtb 1900 zł) dla idei i ku pokrzepieniu serc, ty oczywiście możesz. Koła od DT generalnie wszystkie są spoko, ale jak już to popatrz model wyżej xm albo xr 1700 na promo czasem się trafiają za
  • Odpowiedz
@KhalTanio: jeżdże czysto amatorsko i od święta ale patrząc jak wyznaczane są drogi rowerowe wcale się nie dziwię komuś kto jedzie dłuższą trasę że nawet na nie nie wjeżdża bo ciągle wpadam w jakąś pułapkę jak sobie pojadę w nieznanym kierunku. Pierwszy przykład, jest ciąg pieszo-rowerowy i nie ma na nim przejazdów tylko przejścia dla pieszych to musiałbym za każdym razem rower przeprowadzać...
  • Odpowiedz
  • 69
@KhalTanio
Jak się nie da na to wjechać, to nie będę skakał po krawężniku, albo przez rów.
Raz jeden DDR był takim gównem że wolałem tym nie jechać.
Ale ogólnie korzystam.
  • Odpowiedz
#rower #kolarstwo
Zima na trenażerze i wzrost FTP z 225W w październiku do 243W teraz, przy 73kg 😎 biorąc pod uwagę, że była pauza 2 miesiące przez złamaną nogę, to jestem z siebie zadolowony. Swój pierwszy sezon jako "kolarz" zakończony :)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach