Przy niedzieli trochę o #wiara #katolicyzm #kosciol
Lubię sobie oglądać konferencje prasowe przed i po meczach. W trakcie wczorajszej konferencji przed finałem #euro2024 wystąpił trener reprezentacji Hiszpanii Luis de la Fuente. Jeden z dziennikarzy zadał następujące pytanie:
My ateiści szanujemy, ale nie jesteśmy w stanie zrozumieć relacji jaką mają wierzący z Bogiem. Gdzie jest Bóg i wiara gdy jest finał i wymaga on absolutnie wszystkiego, żeby
timek1119 - Przy niedzieli trochę o #wiara #katolicyzm #kosciol
Lubię sobie oglądać k...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MistrzKowalski: o ile rozumują kierując się miłosierdziem, nie robiąc tym krzywdy, to w zasadzie jaki problem, jak rozumują.
z drugiej strony możliwości rozumowania są raczej ograniczone, znaczeń poszczególnych słów i kontekstów również.
jeśli mówisz o tym cynicznie, to oczywiście kij sam sie znajdzie, a nawet cały las.
Założenie że sam fakt bycia katolikiem czyni kogoś czystym czy świętym jest dokładnie odwrotne od założeń chrześcijaństwa.
  • Odpowiedz
Moje zwykłe świadectwo relacji z Jezusem. Od zawsze było tak, że o cokolwiek się modliłem, to dostawałem. Modliłem się o żonę - dostałem najlepszą jaka mogłem wymarzyć, modliłem się o pracę - miałem świetna pracę, czasami z opóźnieniem, czasami coś innego niż zakładałem, ale Bóg wie najlepiej i zawsze byłem wdzięczny za Jego wybór czegokolwiek dla mnie, były też uzdrowienia z różnych dolegliwości, uratowanie kogoś bliskiego w zagrożeniu życia, rozwiązanie trudnych spraw
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zawsze żal kiedy płoną zabytki. Niektórym Chrześcijanom natomiast, powinno to dać do myślenia, czego im bardziej żal i jakie są ich priorytety.
Zniszczona konstrukcja z betonu, czy Kościół. Najpiękniejszy i najstarszy gotycki budynek jest bezużyteczny, bo nie tam "mieszka" Chrystus.

#francja #chrzescijanstwo #katolicyzm
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach