Siemano, mam Radeona RX 480 8gb i z nim mam problem. Grzeje się w każdej bardziej "wymagającej" grze. Jak dochodzi do 90 stopni wywala sterownik, zmniejszylem mu napięcie i zrobiłem podstawowe czynności czyszczące i nic nie pomogło. I tu moje pytanko, czytałem na necie o firmach/ludziach, którzy naprawiają karty, warto spróbować czy nie zawracać sobie głowy i kupić nową?
#komputery #kartygraficzne
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie ogarniam co się dzieje na rynku kart. GTX 1660, dość często polacana karta z ekonomicznej półki, kosztuje ~1300zł. Za dwa miesiące wychodzą RTX 3060 i pewnie 3050, w tym samym przedziale cenowym (jedno trochę droższe, drugie trochę tańsze), które będą biły tą kartę na głowe osiągami, już nie wspominając o wsparciu raytracingu. GTX 1660 spadnie wtedy do 500zł czy co?
#kartygraficzne #komputery
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Goryptic: Chodzi mi o to że msrp wynosi 2359zł według sklepu nvidii, a najtańsze sztuki jakie dało się dorwać niereferentów po 2700zł, a 99% ludzi nadal czeka, albo kupuje od scalperów za 3-3,5k+
  • Odpowiedz
@Szczebaks: W przyszłym roku to na pewno ;) Uważaj tylko gdzie zamawiasz. Im bardziej popularny sklep tym większa kolejka zamówień. No i jak już zamawiasz na "za rok" to zamawiaj w normalnej cenie bo jak masz zamiar wydać 4-4.5K to w takim Media Expert co kilka dni karty są dostępne od ręki.
  • Odpowiedz
Pytanie o #kartygraficzne konkretnie #nvidia gtx, dlaczego grafika z pół pasywnym chłodzeniem na jednym kompie ( i5 4 generacji ) działa normalnie, czyli wentylatory działają jak się karta rozgrzeje, po spadku obciążenia i schłodzeniu wentylatory się wyłączają, a na nowszym sprzęcie ( i5 6generacji ) ta sama karta graficzna po rozkręceniu wentylatorów ich obroty nie spadają, wyją na max. mimo spadku temperatury GPU do około 30stopni i spadku
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fot-x: No ma do rzeczy, ale patrzę, że dopiero 7 generacja niby została u-----a na Win 7. Moim zdaniem to Ci swiruje przez system. Jaka to karta w ogóle?
  • Odpowiedz
Kończą się tanie karty graficzne. Niby wychodzą nowe, ale widać że ceny na allegro tylko idą w górę. Niech grudzień będzie dla nas dobry.

Link do wykresów:
https://imgur.com/a/G9Bk8ir
Link do arkusza w wersji online:
https://drive.google.com/file/d/18rIx1fq8eqDWfoQORBszp3t24yUrMILs/view?usp=sharing
#gpuacl #komputery #pcmasterrace #kartygraficzne #nvidia #amd
bibr - Kończą się tanie karty graficzne. Niby wychodzą nowe, ale widać że ceny na all...

źródło: comment_1605362565iDPNIV9Cj1BQRiSvv1dWT7.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Proszę nie regulować odbiorników. Naprawdę RX 580 8 GB jest tańszy od RX 580 4 GB XD
Oraz RTX 2080ti wrócił na pułap 4 tysięcy. Ciekawe jak boli to osoby które tak panicznie sprzedawały i teraz nie mają karty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Link do wykresów:
https://imgur.com/a/31EKyne
Link do
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mireczki mam problem, mam laptopa i 2 karty graficzne, zintegrowana i intel gt650m, zauważyłem że gra chodzi mi na integrze, zmiany w panelu nvidi nic nie dawały, więc wyłączyłem karte zintegrowaną w menedżerze urządzeń, zresetowałem komputer i wywala mi błąd jak na zdj, w ustawieniach sa sterowniki gt650m a ekran tak jakby jej nie widział... ktoś coś?
#komputery #kartygraficzne
siodemkaxx - mireczki mam problem, mam laptopa i 2 karty graficzne, zintegrowana i in...

źródło: comment_1605040838iMgnoEhAdl7BX8SnzmjzN1.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ademu: Z tym najbardziej zgodzę się. Chciałem zwrócić tylko, że pieczenie kart nie sprawdza się od czasu zakazania ołowiu w stopach lutowniczych (dyrektywa wyszła w 2006 roku ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
  • Odpowiedz
@Ichi: złóż sobie taki sam zestaw na morele/xkom/proline/komputronik i weź tam gdzie taniej, na xkom jak założysz konto np. na forum pc lab i napiszesz w ich wątku w dziale zestawy komputerowe o rabat to mogą jeszcze 1-2 stówki spuścić.
Z morele opłaca się pojedyncze części jak są powyżej 200zł bo mają darmową dostawę od tej kwoty.
  • Odpowiedz
  • 0
Witajcie Mireczki , mam budżet 4500zł i chcę żebyście mi złożyli jakiś dobry zestaw do grania za tą cenę. Kartę już mam (rtx 3070) więc prosił bym o resztę.
Wymagania:
-musi być aio
-muszą być jakieś dyski ssd
-procek będzie podkręcany.

#pcmasterrace #komputery #informatyka #procesory #kartygraficzne
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach