• 22
Po premierze RTX 3060TI kurz opadł. Karty z sklepów przeniosły się na allegro. Moim zdaniem ceny nie są aż tak wywindowane. Myślałem że karty będą się zaczynać od 2600 zł a można złapać sztuk i po 2300 zł. Jest to "tylko" 200 zł drożej niż jakby się kupowało na premierę. Dużo czy mało to zostawiam wam. Jedyne co dodam od siebie to to że GTX 1080TI obchodzi drugą młodość i za te
bibr - Po premierze RTX 3060TI kurz opadł. Karty z sklepów przeniosły się na allegro....

źródło: comment_1607347246qxbxIFmtR9ZmszEigr8c5r.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Taka Prawda, co zrobisz nic nie zrobisz ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jednak plotki, które pojawiły się w wakacje przed premierą nowych kart okazały się prawdą.
Więksi górnicy Kryptowalut wykupili co się dało bezpośrednio od producentów kart np. msi, palit, itp z pominięciem pośredników czyli dystrybutorów sprowadzających karty z chin do np. europy , oraz sklepów.
Bo nie wieżę w to, żeby producenci przez ostatnie kilka miesięcy ograniczyli bardzo mocno produkcję wysyłając po maksymalnie
Pawci0o - Taka Prawda, co zrobisz nic nie zrobisz ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jednak plotki, które po...

źródło: comment_16072745317dgNkDGafjNXySjnurgbwp.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kupiłem rtx 3060Ti MSI Gaming X Trio. Jej maksymalne TDP sięga 259W. Mam zasilacz XFX TS 550W 80+ Gold. Ma jeden kabel PCIE daisy chain 2x 6+2 PIN. Będą cyrki, jak podłączę tego RTX-a na jednym kablu? Dla bezpieczeństwa zamówiłem adapter z EPS 12 V CPU na PCIE 8 PIN, a do czasu aż przyjdzie (aliexpress), zrobię undervolting. Widziałem zdjęcia ze stopionymi pinami przy rtx 3080 podłączonej na jednym kablu, ale wiadomo,
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Silvaren: A ten 4+4 nie przyda ci się do zasilenia procka? Lepiej chyba byłoby wziąć rozdzielacz pcie na 2x pcie i zasilić to z jednego kabla, ale tak, żeby dwa wtyki w GPU były obsadzone. W ogóle, to wydałeś 2k na trudno dostępną kartę ze średniej półki, co stawia ją w kategorii rarytasu i żałujesz 400 zł na łatwo dostępny zasilacz.
  • Odpowiedz
@youmimicanski: Po 3,5 roku przesiadam się z gtx 1060. Ten 4+4 jest luzem, wolny, nieeykorzystany. Nie ma sensu ładować kasy w wymianę zasilacza, bo to nie 3070 czy 3080, że 550W nie wystarczy. Jak będę składał nowego pieca za parę lat, to wtedy ogarnę wszystko według nowego standardu. Ogólnie nie mam problemu z zasileniem karty z jednego kabla, bo ma na tyle wtyczek (łącznie 16 pin) . Tylko ponoć na
S.....n - @youmimicanski: Po 3,5 roku przesiadam się z gtx 1060. Ten 4+4 jest luzem, ...

źródło: comment_1607270462eQRL0oxP5RFF4clWTOTvwB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Premiera sié odbyła, jak zawsze szybko poszło ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie cała godzina a sklepy już wycofały się z sprzedaży. A ci którzy kupili już kręcą biznes na allegro. Chociaż można bylo sobie popatrzeć na guzik "dodaj do koszyka" przez 10 minut.

Zmiany w formacie. Podzieliłem trochę kategorie cenowe. Od dzisiaj jest 5 wykresów z cenami, najtańsze karty są do 800 zł, a najdroższe od 2000 zł. Pomiędzy nimi 3 pułapy
bibr - Premiera sié odbyła, jak zawsze szybko poszło ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie cała godzina a ...

źródło: comment_1607074501YMcdd16RRlCcplGTN3YO7K.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Jak tam Mireczki wasze 3060 ti? XD Z xkom dostałem dopiero maila, że wydłużony czas oczekiwania blablabla bez nawet orientacyjnej daty (inni podawali 12, 31 grudnia, styczeń). W morele dalej jako "nowe". W media expert poustawiane powiadomienia i czekam na cynk ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wygląda to chyba za dobrze.
#nvidia #rtx3060ti #xkom #morele #kartygraficzne
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tryno: nie wiem, ja już od paru dni non stop próbowałem ją dorwać i wiecznie jest w przesprzedaży.. kupilem na promce rtx 2080 super, ale nie wiem w sumie czy refunda nie zrobić i nie polować na te 3070, z drugiej strony te "szukanie okazji" cały czas mnie zniechęca
  • Odpowiedz
Z 3060 Ti probowalem szczescia w morele i xkom. No i wyszlo tak:
(w obu przypadkach Gigabyte EAGLE z tym, ze w morele w sumie przez przypadek wzialem wersje OC przez co z wysylka wyszla mnie 2200 zl a zwykly EAGLE z xkom 2100 zl)

X-kom - 15:04 zamowienie i mail, ze bedzie do odebrania w salonie 31.12.2020
Morele - 15:01 zamowienie i mail, ze wysla 8.12.2020 (kurier pobranie)

Jak
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rock-man: płaciłem przy odbiorze, żadnego maila o ew. opóźnieniach nie dostałem. Trochę ich jednak musieli mieć, bo widziałem w szafce, z której wyciągali moją, jeszcze jakieś kilkanaście takich samych pudełek.
  • Odpowiedz
@woleratler: no ja trafiłem na jakiegoś pojedynczego Eagla w ME bo jak kupiłem to już był niedostępny xD
Anulowałem to zamówienie w morele bo denerwuje mnie, że sprzedają czego nie mają na stanie w danej chwili (a nawet w danym tygodniu czy dwóch..) . A pality i ganwardy w sumie też są spoko, ale no trzeba dopłacić z tą stówkę
  • Odpowiedz