Po premierze RTX 3060TI kurz opadł. Karty z sklepów przeniosły się na allegro. Moim zdaniem ceny nie są aż tak wywindowane. Myślałem że karty będą się zaczynać od 2600 zł a można złapać sztuk i po 2300 zł. Jest to "tylko" 200 zł drożej niż jakby się kupowało na premierę. Dużo czy mało to zostawiam wam. Jedyne co dodam od siebie to to że GTX 1080TI obchodzi drugą młodość i za te
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 8
Wołam @Blindshot @toniaszek @algus @wiedzmikolaj @PanSpustoszenie @xcinek1337 @Ramzi96M @thewickerman88 @vwolfi @wyindualizowany @lepszylogist @Sucharmen @za57o @orany @vlave @Kris @Masato @mmaaat @Marcinox @NikczemnyJudasz @Drokz90 @Roballo @ShadyTalezz @Lepin @Marcinox @Drokz90 @wcale_mnie_tu_nie_bylo @PhoenixPneuma @sierzchula @valencianista @AlShakal @TymRazemNieBedeBordo @Nalcor @Roballo @cichaj @
- 6
Ponad 4 lata siedziałem na 1070
@Variv: ja nadal siedzę i mimo że się zastanawiam nad upgrade, to nic mnie nie ciśnie do tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 10
Taka Prawda, co zrobisz nic nie zrobisz ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jednak plotki, które pojawiły się w wakacje przed premierą nowych kart okazały się prawdą.
Więksi górnicy Kryptowalut wykupili co się dało bezpośrednio od producentów kart np. msi, palit, itp z pominięciem pośredników czyli dystrybutorów sprowadzających karty z chin do np. europy , oraz sklepów.
Bo nie wieżę w to, żeby producenci przez ostatnie kilka miesięcy ograniczyli bardzo mocno produkcję wysyłając po maksymalnie
Jednak plotki, które pojawiły się w wakacje przed premierą nowych kart okazały się prawdą.
Więksi górnicy Kryptowalut wykupili co się dało bezpośrednio od producentów kart np. msi, palit, itp z pominięciem pośredników czyli dystrybutorów sprowadzających karty z chin do np. europy , oraz sklepów.
Bo nie wieżę w to, żeby producenci przez ostatnie kilka miesięcy ograniczyli bardzo mocno produkcję wysyłając po maksymalnie
źródło: comment_16072745317dgNkDGafjNXySjnurgbwp.jpg
PobierzKupiłem rtx 3060Ti MSI Gaming X Trio. Jej maksymalne TDP sięga 259W. Mam zasilacz XFX TS 550W 80+ Gold. Ma jeden kabel PCIE daisy chain 2x 6+2 PIN. Będą cyrki, jak podłączę tego RTX-a na jednym kablu? Dla bezpieczeństwa zamówiłem adapter z EPS 12 V CPU na PCIE 8 PIN, a do czasu aż przyjdzie (aliexpress), zrobię undervolting. Widziałem zdjęcia ze stopionymi pinami przy rtx 3080 podłączonej na jednym kablu, ale wiadomo,
@Silvaren: A ten 4+4 nie przyda ci się do zasilenia procka? Lepiej chyba byłoby wziąć rozdzielacz pcie na 2x pcie i zasilić to z jednego kabla, ale tak, żeby dwa wtyki w GPU były obsadzone. W ogóle, to wydałeś 2k na trudno dostępną kartę ze średniej półki, co stawia ją w kategorii rarytasu i żałujesz 400 zł na łatwo dostępny zasilacz.
- 0
@youmimicanski: Po 3,5 roku przesiadam się z gtx 1060. Ten 4+4 jest luzem, wolny, nieeykorzystany. Nie ma sensu ładować kasy w wymianę zasilacza, bo to nie 3070 czy 3080, że 550W nie wystarczy. Jak będę składał nowego pieca za parę lat, to wtedy ogarnę wszystko według nowego standardu. Ogólnie nie mam problemu z zasileniem karty z jednego kabla, bo ma na tyle wtyczek (łącznie 16 pin) . Tylko ponoć na
źródło: comment_1607270462eQRL0oxP5RFF4clWTOTvwB.jpg
Pobierz- 5
Panie i Panowie, Morele się postarało jak nigdy dotąd (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
#rtx #nvidia #kartygraficzne #3060ti #morele
#rtx #nvidia #kartygraficzne #3060ti #morele
źródło: comment_160718084811kFO0MQGiVFMTwxVywWvG.jpg
Pobierz- 0
@Yaser: Jeszcze nie zamontowałem, będę całego kompa składał we wtorek najprawdopodobniej.
Tutaj masz test z neta
https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/gigabyte-geforce-rtx-3060-ti-eagle-oc-test.html
Tutaj masz test z neta
https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/gigabyte-geforce-rtx-3060-ti-eagle-oc-test.html
Cześć @Patrox! O, bardzo się cieszymy, że to cudo jest już u Ciebie. ;)
Za ile realnie można pogonić obecnie msi gtx 1070 armor? Gwarancja do marca. #pcmasterrace #kartygraficzne #nvidia #komputery
- 1
@LilJanusz: ~750-800 zł
@LilJanusz: 850,ale że gwarancja to może trochę więcej
https://www.wykop.pl/wpis/54000427/premiera-sie-odbyla-jak-zawsze-szybko-poszlo-%CA%96-ni/
https://www.wykop.pl/wpis/54000427/premiera-sie-odbyla-jak-zawsze-szybko-poszlo-%CA%96-ni/
- 308
- 24
@Trollwykopowy: Ja podobnie, tylko jestem bliski kupienia 1660 Super zamiast RTXa 3060 Ti ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dzionny: A to wszystko na podstawie opinii maciusiów lat 16 z grup na fb, którzy jedyne co wiedza o tych kartach to, ze większy numerek = lepsze
- 1
W ogóle to zauważyłem że #xkom wyłączył możliwość zamówienia rtx'ów 3080. Mam nadzieje że może dzięki temu ogarną kolejkę.
#rtx #nvidia #kartygraficzne #komputery #pc #pcmasterrace
#rtx #nvidia #kartygraficzne #komputery #pc #pcmasterrace
źródło: comment_1607106794Fj1KwPzlYIyA6MHIsxtRPZ.jpg
Pobierz- 0
Komentarz usunięty przez autora
- 0
Czy ktokowiek ma jakieś pojęcie, albo pisał do sklepów, kiedy ma być kolejna dostawa kart GeForce rtx 3070/3060 w polszy?
#nvidia #pc #komputery #kartygraficzne
#nvidia #pc #komputery #kartygraficzne
@loxapine: Gamerock akurat jest ok.
- 0
Komentarz usunięty przez autora
Jakby ktoś chciał upolować, to jeszcze dziś można w wawie odebrać :P:
https://foxkomputer.pl/pl/p/Karta-graficzna-MSI-RTX-3060-Ti-VENTUS-2X-OC-8G-GDDR6-NA-STANIE/15116
#rtx
#kartygraficzne
https://foxkomputer.pl/pl/p/Karta-graficzna-MSI-RTX-3060-Ti-VENTUS-2X-OC-8G-GDDR6-NA-STANIE/15116
#rtx
#kartygraficzne
- 0
@MobrayOswaldo: Dzięki - kupione :-)
- 0
@MobrayOswaldo: dzięki zamówiłem:)
- 20
Premiera sié odbyła, jak zawsze szybko poszło ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie cała godzina a sklepy już wycofały się z sprzedaży. A ci którzy kupili już kręcą biznes na allegro. Chociaż można bylo sobie popatrzeć na guzik "dodaj do koszyka" przez 10 minut.
Zmiany w formacie. Podzieliłem trochę kategorie cenowe. Od dzisiaj jest 5 wykresów z cenami, najtańsze karty są do 800 zł, a najdroższe od 2000 zł. Pomiędzy nimi 3 pułapy
Zmiany w formacie. Podzieliłem trochę kategorie cenowe. Od dzisiaj jest 5 wykresów z cenami, najtańsze karty są do 800 zł, a najdroższe od 2000 zł. Pomiędzy nimi 3 pułapy
źródło: comment_1607074501YMcdd16RRlCcplGTN3YO7K.jpg
Pobierz- 6
Wołam @Blindshot @toniaszek @algus @wiedzmikolaj @PanSpustoszenie @xcinek1337 @Ramzi96M @thewickerman88 @vwolfi @wyindualizowany @lepszylogist @Sucharmen @za57o @orany @vlave @Kris @Masato @mmaaat @Marcinox @NikczemnyJudasz @Drokz90 @Roballo @ShadyTalezz @Lepin @Marcinox @Drokz90 @wcale_mnie_tu_nie_bylo @PhoenixPneuma @sierzchula @valencianista @AlShakal @TymRazemNieBedeBordo @Nalcor @Roballo @cichaj @
@bibr: używane 2060 są droższe niż nowe 2 lata temu xD
Jak tam Mireczki wasze 3060 ti? XD Z xkom dostałem dopiero maila, że wydłużony czas oczekiwania blablabla bez nawet orientacyjnej daty (inni podawali 12, 31 grudnia, styczeń). W morele dalej jako "nowe". W media expert poustawiane powiadomienia i czekam na cynk ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wygląda to chyba za dobrze.
#nvidia #rtx3060ti #xkom #morele #kartygraficzne
#nvidia #rtx3060ti #xkom #morele #kartygraficzne
- 1
@jandiabeldrugi: xkom napisal, ze 31.12 a morele dzisiaj wyslalo.
- 0
brac GIGABYTE GeForce RTX 3070 Gaming OC, czy czekać na MSI X Trio 3070?
cena ta sama
#nvidia #kartygraficzne #rtx #pcmasterrace
cena ta sama
#nvidia #kartygraficzne #rtx #pcmasterrace
- 0
@tryno: nie wiem, ja już od paru dni non stop próbowałem ją dorwać i wiecznie jest w przesprzedaży.. kupilem na promce rtx 2080 super, ale nie wiem w sumie czy refunda nie zrobić i nie polować na te 3070, z drugiej strony te "szukanie okazji" cały czas mnie zniechęca
- 0
@loxapine: jest na stanie w mediaexprt do odebrania jutro ten Gigabyte, a MSI to hui wie....
@rudy_m----n: on w domyslnej cenie chyba 2900 kosztowal. Msi ma lepsze chlodzenie i zre mniej pradu niby
@rudy_m----n: on w domyslnej cenie chyba 2900 kosztowal. Msi ma lepsze chlodzenie i zre mniej pradu niby
#kartygraficzne #pcmasterrace Ja to nie wiem co sie odwala z cenami kart graficznych tydzien temu kupilem rx 5600 xt od msi gaming za 1414 zl a teraz najtansze sa o 150 zl drozsze
@Brainondrugs: wolny rynek
@Brainondrugs: popyt>podaż
Ladies & Gentlemen.... We Got Him xDD ale będzie ciupciane oesu
#pcmasterrace #komputery #kartygraficzne #rtx #nvidia #chwalesie
#pcmasterrace #komputery #kartygraficzne #rtx #nvidia #chwalesie
źródło: comment_16070294223afAvknXYx4FV7GdIeVPDx.jpg
Pobierz- 4
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Jeśli chciałbym w jakikolwiek sposób dostać #nvidia #geforce #rtx3060ti founders edition w Polsce, to jakie mam w ogóle opcje?
Domyślam się, że w grę wchodzi jedynie sprowadzenie zza granicy, ale gdzie dałoby radę dostać tę kartę konkretnie?
I jak to cenowo wygląda mniej-więcej?
#komputery #pcmasterrace #kartygraficzne
Domyślam się, że w grę wchodzi jedynie sprowadzenie zza granicy, ale gdzie dałoby radę dostać tę kartę konkretnie?
I jak to cenowo wygląda mniej-więcej?
#komputery #pcmasterrace #kartygraficzne
- 0
@yousouyou: Nie widzę tam u nich founders edition?
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Z 3060 Ti probowalem szczescia w morele i xkom. No i wyszlo tak:
(w obu przypadkach Gigabyte EAGLE z tym, ze w morele w sumie przez przypadek wzialem wersje OC przez co z wysylka wyszla mnie 2200 zl a zwykly EAGLE z xkom 2100 zl)
X-kom - 15:04 zamowienie i mail, ze bedzie do odebrania w salonie 31.12.2020
Morele - 15:01 zamowienie i mail, ze wysla 8.12.2020 (kurier pobranie)
Jak
(w obu przypadkach Gigabyte EAGLE z tym, ze w morele w sumie przez przypadek wzialem wersje OC przez co z wysylka wyszla mnie 2200 zl a zwykly EAGLE z xkom 2100 zl)
X-kom - 15:04 zamowienie i mail, ze bedzie do odebrania w salonie 31.12.2020
Morele - 15:01 zamowienie i mail, ze wysla 8.12.2020 (kurier pobranie)
Jak
- 1
@rock-man: płaciłem przy odbiorze, żadnego maila o ew. opóźnieniach nie dostałem. Trochę ich jednak musieli mieć, bo widziałem w szafce, z której wyciągali moją, jeszcze jakieś kilkanaście takich samych pudełek.
@woleratler: no ja trafiłem na jakiegoś pojedynczego Eagla w ME bo jak kupiłem to już był niedostępny xD
Anulowałem to zamówienie w morele bo denerwuje mnie, że sprzedają czego nie mają na stanie w danej chwili (a nawet w danym tygodniu czy dwóch..) . A pality i ganwardy w sumie też są spoko, ale no trzeba dopłacić z tą stówkę
Anulowałem to zamówienie w morele bo denerwuje mnie, że sprzedają czego nie mają na stanie w danej chwili (a nawet w danym tygodniu czy dwóch..) . A pality i ganwardy w sumie też są spoko, ale no trzeba dopłacić z tą stówkę
Sytuacja sprzętowa na miesiąc grudzień zapowiada się tragicznie. W sklepach leży po kilka sztuk grafik. Wiele modeli jest kompletnie niedostępnych.
A na zdjęciu odpowiedź gdzie są wasze karty xD.
#rtx #nvidia #kartygraficzne #komputery #pcmasterrace #z----------------a #pc #heheszki
A na zdjęciu odpowiedź gdzie są wasze karty xD.
#rtx #nvidia #kartygraficzne #komputery #pcmasterrace #z----------------a #pc #heheszki
źródło: comment_1606998139imvTOWFViqmKzjUNbgnGPF.jpg
Pobierz- 0
Mam takie info w karcie zamówienia.
To znaczy że będzie wkrótce realizowane czy... czekamy na dostawę i nic nie wiemy?
#nvidia #rtx3060 #kartygraficzne #pcmasterrace #komputery #xkom
To znaczy że będzie wkrótce realizowane czy... czekamy na dostawę i nic nie wiemy?
#nvidia #rtx3060 #kartygraficzne #pcmasterrace #komputery #xkom
źródło: comment_1606992057wHgg2Pyo6U3nFfdPUDI78V.jpg
Pobierz































Czekam na swoją Ventus 3X i się doczekać nie mogę. Jakieś info?
#nvidia #xkom #pcmasterrace