Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
Czy ma ktoś na sprzedaż znaczniki życia do Hero Realms? Chodzi mi głównie o znaczniki dedykowane dla bohaterów. Ewentualnie jakieś karty promo na sprzedaż?
#grybezpradu #gryplanszowe #planszowki #karcianki #grykarciane
#grybezpradu #gryplanszowe #planszowki #karcianki #grykarciane
- 0
dlaczego dopiero dziś usłyszałem o tej #karcianki #starwars #grybezpradu?
Lubię deck buildery bardzo, ciekaw jestem czy rozgrywka będzie dobra.
edit: ok, doczytałem, premiera w marcu 2023 (╯︵╰,)
Lubię deck buildery bardzo, ciekaw jestem czy rozgrywka będzie dobra.
edit: ok, doczytałem, premiera w marcu 2023 (╯︵╰,)
źródło: comment_1667913744XLSoKcu9jF3yuomORMQKdj.jpg
Pobierz- 0
@RitmoXL: Gralnia zdecydowanie. I granie w różne formaty z ludźmi i dużo rzeczy domtg. Teraz w Łodzi to tylko tam najlepiej
- 1
@RitmoXL: Gamelord jak najbardziej działa. Są różne eventy nie tylko zwiazane z mtgami ale i inne karcianki czy figurkowe (chociaz dawno tego nie widzialem). Ba! Nawet mistrzostwa z odpowiednich gier planszowych sie u niego odbywaja. Wiec na bank nie jest zamknięty :)
/edit. Strona dziala. Tylko musicie usunać http://
/edit. Strona dziala. Tylko musicie usunać http://
- 25
- 0
Czy zasady kart #pokemon zmieniły się jakoś na przestrzeni 15 lat, czy teraz takie karty to norma i z moją talią z 2010 roku nie mam absolutnie szans startować do współczesnych? Jeszcze bym może rozumiał (ale i tak nie bardzo), gdyby to była niezwykle rzadka karta, ale to karta z McDonalds, która na allegro kosztuej 3zł...
Typek już w drugiej turze (jeśli wystawiłem na start coś z 0 retreat cost)
Typek już w drugiej turze (jeśli wystawiłem na start coś z 0 retreat cost)
źródło: comment_16667749538ONFrw2N9dh1eCdmgBWjam.jpg
Pobierz- 1
@Ranger: @KromkaMistrz: te vstar w ogóle są dopuszczone do gry, czy to osobna "liga"?
@Ranger: Oczywiście ze są. Ale to jakas tam funkcjonalność której nie znam, dodana w SWSH.
Czy wam też za szybko gra się w #herorealms. Grałem kilka partii i zwykle koło ósmej rundy jest po wszystkim, lecą combo po 20 punktów, za mało guardianów i ktoś przegrywa.
Ma się wrażenie, że te 50 punktów na start to o wiele za mało.
#grybezpradu #karcianki
Ma się wrażenie, że te 50 punktów na start to o wiele za mało.
#grybezpradu #karcianki
źródło: comment_16653807317vO93SwAiC7X89P1bb83Pu.jpg
Pobierz- 3
Czy wam też za szybko gra się w #herorealms. Grałem kilka partii i zwykle koło ósmej rundy jest po wszystkim
@Kulek1981:
Nie wiem czy to jest w ogóle teoretycznie możliwe.
1. W pierwszych dwóch rundach jesteś w stanie zadać 3 obrażenia. Do tego kupić dwie karty za max 8 złota łącznie (jeśli nic nie mylę). Czyli pewnie dwie karty, max trzy (ale wtedy słabsze)
2. Dwie kolejne rundy jesteś w
- 3
@Kulek1981: Nie, nie ma takiej opcji.
Osiem rund to trzy przetasowania talii, z czego ostatniego nawet nie rozłożysz w całości. To oznacza, że karty startowe zagrasz po 3 razy, pozostałe średnio 2 razy. Wiadomo, karty stałe będą odpalone więcej razy, jeśli przeciwnik Ci nie ubije ich. Początkowo masz bodaj 8 złota, więc trzy przetasowania to 24 złota, za to nie kupisz kart, które zadadzą tyle obrażeń.
Ewentualnie, co logiczne, część złota poświecisz
Osiem rund to trzy przetasowania talii, z czego ostatniego nawet nie rozłożysz w całości. To oznacza, że karty startowe zagrasz po 3 razy, pozostałe średnio 2 razy. Wiadomo, karty stałe będą odpalone więcej razy, jeśli przeciwnik Ci nie ubije ich. Początkowo masz bodaj 8 złota, więc trzy przetasowania to 24 złota, za to nie kupisz kart, które zadadzą tyle obrażeń.
Ewentualnie, co logiczne, część złota poświecisz
Mircy. Pytanie kieruję do fanów/kolekcjonerów tytułu.
Kupuję sobie podstawkę pic-rel. I co dalej? W jakiej kolejności kupuje się rozszerzenia te w pudełkach i te w blistrach.
Na rynku funkcjonują dwie edycje, stara i nowa. Nowa podstawka ma pionowe pudełko (stara kwadratowe).
Jak rozpoznać rozszerzenia do nowej edycji? W jakiej kolejności najlepiej je zbierać?
#gryplanszowe #grybezpradu #planszowki #karcianki #grykarciane
Kupuję sobie podstawkę pic-rel. I co dalej? W jakiej kolejności kupuje się rozszerzenia te w pudełkach i te w blistrach.
Na rynku funkcjonują dwie edycje, stara i nowa. Nowa podstawka ma pionowe pudełko (stara kwadratowe).
Jak rozpoznać rozszerzenia do nowej edycji? W jakiej kolejności najlepiej je zbierać?
#gryplanszowe #grybezpradu #planszowki #karcianki #grykarciane
źródło: comment_166497264058hIkRpcL79k7ujsEHmR1w.jpg
Pobierz- 4
@TestoSynth: w tej edycji masz karty wystarczające do rozgrywki dla czterech graczy. Jest też mini-kampania zawierająca trzy scenariusze. To na początek.
Nie interesuj się blisterami, bo to gorszy model dystrybucyjny. Szukaj tylko Rozszerzeń kampanijnych (fabuła) i rozszerzeń badaczy (postacie i karty zwiększające opcje budowy talii). Zacząć możesz od Dziedzictwa Dunwich i Szlaku do Carcossy.
Nie interesuj się blisterami, bo to gorszy model dystrybucyjny. Szukaj tylko Rozszerzeń kampanijnych (fabuła) i rozszerzeń badaczy (postacie i karty zwiększające opcje budowy talii). Zacząć możesz od Dziedzictwa Dunwich i Szlaku do Carcossy.
@TestoSynth: To ja jeszcze tylko od siebie wrzucę dyskusję, gdzie koledzy z wykopu tłumaczyli mi, jak to wygląda z "Horror Arkham" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://www.wykop.pl/wpis/67057415/ktos-gral-w-obie-i-potrafilby-uzasadnic-ktory-horr/
A ta stronka wyczerpująco tłumaczy modele wydawania dodatków:
https://boardgamegeek.com/boardgame/205637/arkham-horror-card-game/wiki
https://www.wykop.pl/wpis/67057415/ktos-gral-w-obie-i-potrafilby-uzasadnic-ktory-horr/
A ta stronka wyczerpująco tłumaczy modele wydawania dodatków:
https://boardgamegeek.com/boardgame/205637/arkham-horror-card-game/wiki
@Itslilianka: makao. Wybrałem.
- 1
#mtg #magicthegathering #karcianki
Gdybym chciał sprzedać starą kolekcję (nie mam z kim grać), to jakie miejsce polecacie?
Gdybym chciał sprzedać starą kolekcję (nie mam z kim grać), to jakie miejsce polecacie?
Ja mogę wypowiedzieć się za Kraków albo Drezno .
W Krakowie Magic Cafe. Drezno TGC portal. Możesz też na fejsie próbować na MTG Trade- polska grupa albo Magic: the Gathering Marketplace.
W Krakowie Magic Cafe. Drezno TGC portal. Możesz też na fejsie próbować na MTG Trade- polska grupa albo Magic: the Gathering Marketplace.
@The_Orz: podeslij co masz na priva
- 0
Polecicie jakąś grę karcianą dla #dzieci w wieku 6 i 8 lat, która minimalizuje (ale nie kompletnie eliminuje) czynnik losowy?
Młodzi zaczęli od grania w wojnę, ale szybko ogarnęli, że to ch*jowa gra. Wkręcili się trochę w Uno, które jest już całkiem w porządku, ale zastanawiam się czy jest coś godnego polecenia, co jeszcze bardziej przesuwa nacisk na umiejętność myślenia i strategię, a zmniejsza czynnik losowy?
Wiem, że to nie
Młodzi zaczęli od grania w wojnę, ale szybko ogarnęli, że to ch*jowa gra. Wkręcili się trochę w Uno, które jest już całkiem w porządku, ale zastanawiam się czy jest coś godnego polecenia, co jeszcze bardziej przesuwa nacisk na umiejętność myślenia i strategię, a zmniejsza czynnik losowy?
Wiem, że to nie
@Regis86: Wypróbujcie Sen (pomaga ćwiczyć pamięć) albo Dixit
- 2
Jak teraz wygląda rynek #tcg? Po 20 latach się tego dotykam, wtedy były tylko poksy i mtg. Dzisiaj na pewno jest tego więcej, ale co tak naprawdę jest warte wejścia, grania i kolekcjonowania? Fajnie by było żeby była możliwość kupowania boosterów w formie fizycznej i nie kosztowało to takiego majątku jak boostery pokemon
#grybezpradu #karcianki
#grybezpradu #karcianki
- 1
@intruzzz: MtG nadal jest grywalne, pomimo Wizardsów sprzedających coraz to dziwniejsze produkty "premium".
Widuję sporo graczy w Flesh and Blood, ale nie znam gry. Normalnie są boosterki i inne pierdoły. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poza tym jest też Keyforge, ale podupadł przez pandemię i chyba jest w trakcie zmiany wydawcy. Tam "boosterkiem" jest cała talia. Są niezłe wyprzedaże to można się zainteresować.
Widuję sporo graczy w Flesh and Blood, ale nie znam gry. Normalnie są boosterki i inne pierdoły. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poza tym jest też Keyforge, ale podupadł przez pandemię i chyba jest w trakcie zmiany wydawcy. Tam "boosterkiem" jest cała talia. Są niezłe wyprzedaże to można się zainteresować.
- 0
@Aosa: no właśnie ten flesh wygląda dość świeżo
Ależ mi się relikty udało znaleźć podczas porządków w domu. Aż się łezka w oku zakręciła. 90' vibe..
#karcianki #grybezpradu
#karcianki #grybezpradu
źródło: comment_1657215885TEg5yCDtC8DyzRJKVtSu0Y.jpg
Pobierz- 2
@AstonMilkshake widuję na allegro aukcje, czasem za absurdalne pieniądze za niektóre karty. Nie wiem jednak czy ktoś w to jeszcze gra czy raczej tylko nostalgia za tym stoi. Ja bym swoją kolekcje sprzedał ale nikt jej raczej nie kupi za tyle ile bym chciał ¯_(ツ)_/¯
- 1
@matkaPewnegoMirka: @Semigod: jest na steam
Znacie jakieś fajne planszówki/karcianki w stylu The Binding of Isaac: Four Souls do 100 zł? Spodobała mi się, a w nic takiego nigdy nie grałem
#gryplanszowe #planszowki #karcianki
#gryplanszowe #planszowki #karcianki

- 0
@Jednobrewy: Świetny jest ten Munchkin :) dzięki za pomoc
1
Filozofia w Magic: The Gathering

Rzut oka na obecność wątków filozoficznych w najsłynniejszej i najpopularniejszej kolekcjonerskiej grze karcianej, jaką jest Magic: the Gathering.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
konto usunięte via iOS
- 4
@Zgrywajac_twardziela: Nie znam, ale wszystko o kotkach jest dobre =^.^=
@Zgrywajac_twardziela:
daj znać jak wrażenia - zwłaszcza jeśli znasz eksplodujące kotki (które dla mnie były sporym rozczarowaniem)
daj znać jak wrażenia - zwłaszcza jeśli znasz eksplodujące kotki (które dla mnie były sporym rozczarowaniem)
Cześć!
Tworzę appkę do umawiania się na planszówki, karcianki, bitewniaki, RPGi i LARPy, z tej okazji zapraszamy wszystkich chętnych na granie. Niektóre wydarzenia pojawiają się z dnia na dzień.
tag do czarnolistowania #niesiedzwdomu
Chętny do grania? pisz na priv!
Tworzę appkę do umawiania się na planszówki, karcianki, bitewniaki, RPGi i LARPy, z tej okazji zapraszamy wszystkich chętnych na granie. Niektóre wydarzenia pojawiają się z dnia na dzień.
tag do czarnolistowania #niesiedzwdomu
Chętny do grania? pisz na priv!
- 1
Wołam: @Heichou @Dentka7 @Wykastro @brakloginuf @ismenka @inever @Gomusss @the_cat @Fritzowski @shonen @Serzka @MAT3R @makul @Telmeh @vateras131 @Axsoow @Znafca_tematu @Wix9k @tamlinek
- 3
Chcesz być wołany, zaplusuj
- 4
Zapraszamy do świata, w którym niebo jest zawsze szare, herbata wiecznie zimna...
W Gloomie Twój cel jest smutny, ale prosty: spraw, by Twoja dziwaczna rodzina doświadczyła największych możliwych tragedii, zanim przejdzie na zasłużony odpoczynek. Historia jej spektakularnego upadku tylko czeka, byś ją opowiedział! Zagrywaj karty pełne niefortunnych zdarzeń na swoje Postaci, by obniżyć ich Samoocenę, a przeciwników rozweselaj przyjemnymi wydarzeniami, by oddalić ich od zwycięstwa.
-> https://rgfk.pl/gloom-gra-karciana-niefortunnych-zdarzen/2390.html
#rgfk
#gry
W Gloomie Twój cel jest smutny, ale prosty: spraw, by Twoja dziwaczna rodzina doświadczyła największych możliwych tragedii, zanim przejdzie na zasłużony odpoczynek. Historia jej spektakularnego upadku tylko czeka, byś ją opowiedział! Zagrywaj karty pełne niefortunnych zdarzeń na swoje Postaci, by obniżyć ich Samoocenę, a przeciwników rozweselaj przyjemnymi wydarzeniami, by oddalić ich od zwycięstwa.
-> https://rgfk.pl/gloom-gra-karciana-niefortunnych-zdarzen/2390.html
#rgfk
#gry
źródło: comment_1652449237W8jTomG5QZate1NWVVh68V.jpg
Pobierz

























Która lepsze? Są jakieś inne wydawnictwa, lepsze?
#grybezpradu #karcianki #memy #gryplanszowe