Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam do wykonania prosty komunikator internetowy w Adobe AIR, JavaScript. Logowanie, wyszukiwanie użytkowników, archiwizacja wiadomości (lokalnie). Ktoś może podrzucić jakieś tutoriale do połączenia się? Nie wiem zupełnie jak tu zaimplementować obsługę sieci, architektura na 100% klient-serwer będzie.

Thank you from the mountain ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pdk
#programowanie #javascript #studbaza
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Arveit: Ja się zastanawiam, czy was nie uczą samodzielnego rozwiązywania problemów. Do tak wysokopoziomowego środowiska jest pełno serwerów działających out of the box.
AIR ma chyba nawet w bibliotece standardowej serwer i klienta na socketach.
  • Odpowiedz
@Ginden: aby samodzielnie rozwiązać problem, trzeba znać narzędzie/środowisko/język, w którym się pracuje. Nie znam ani tego, ani tego, ani tego. Mam napisać i już. Co z tego, że wykład i laboratoria były o czymś zupełnie innym :P

Rozejrzałem się za WebSocketami oraz prostym serverem w PHP. Jak dorobię do tego aplikację w AdobeAIR, która z tym serwerm się łączy, wysyła wiadomość z texfielda, odbiera od serwera inne wiadomości i wyświetla
  • Odpowiedz
@t3rmi: przeczytane :) racja, The Giant to te testy :D dodanie opisów kroków jeszcze zmieści się w czasie, co ponadto pomoże mi określać szybciej, który step failuje :)
  • Odpowiedz
Eggy dzięki, przeanalizuje i wyciągnę wnioski bo na razie api zblokowali :) dzięki wam mireczki idę się uczyć JS'a :)
  • Odpowiedz
Mirki, potrzebna mi biblioteka, tutorial albo hack, dzięki któremu formularz
- przyjmie plik(i) za pomocą drag&drop lub normalnego pola FileUpload
- wyświetli miniaturki lub ikony plików
- wyśle pliki jako część normalnego formularza, tak, żeby na serwerze znajdowały się w $_FILES

Póki co znajduję rozwiązania które albo wysyłają pliki na serwer przez AJAX - a ja bym chciał to wysłać jednym formularzem, albo mają problem z obsługą drag&drop.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W jaki sposób reddit czy wypok robią tak, że cała strona jest serwowana przez http, a sam formularz logowania jest przez https? Kiedy próbuję robić coś takiego, to dostaję jebitny error, że z http nie mogę rzucać requestów na https.

Rzucanie całej strony przez https nie wchodzi w grę, bo używam iframe, więc jak serwuję coś z http to też dostaję error. Osobnego widoku logowania nie mam, z całego serwisu da się
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#react #javascript macie jakies fajne szkielety aplikacji?

Najlepiej byłoby: react, es6, bourbon + neat

Nie mogę znaleźć, jak trzba to sobie ustawię, nie jest to problem, ale ktoś akurat może widział taki szkielet?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sarveniusz: Obecnie również jestem na etapie uczenia się JS. Przerabiam książkę Jon'a Duckett'a JavaScript and JQuery: Interactive Front-End Web Development. Jestem mniej więcej w 1/3 i póki co jest świetnie. Z resztą możesz poczytać komentarze na Amazonie. Tu masz link do strony autora.

Jego poprzednia książka dot. HTML'a i CSS'a bardzo pomogła mi ogarnąć temat (szczególnie na początku nauki).

Inną, bardzo polecaną na forach opcją, jest strona.
  • Odpowiedz
@sarveniusz: Tak w ogóle z literatury polecam:
http://helion.pl/ksiazki/javascript-dla-programistow-php-stoyan-stefanov,javphp.htm - szybkie konkretne podstawy
http://helion.pl/ksiazki/javascript-wzorce-stoyan-stefanov,jascwz.htm - dla średnio-zaawansowanych, świetne - wbrew nazwie książka zawiera tylko jeden rozdział o wzorcach
(jak jesteś z #krakow to mogę Ci obie książki pożyczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°))

Z takich innych książek na internecie które
  • Odpowiedz