Uczę się standardowej Javy i chcę ruszyć tematy zwiazane z bazami danych. Co najlepiej i najłatwiej opanować żeby przydało się w przyszłości? JDBC, JPA, czy Hibernate?
#java
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@duzeRolo : olej JOOQla i JDBI to zwykle mappery na jdbc. naucz sie jdbc np z uzyciem springowego JdbcTemplate i TransactionTemplate. Jak juz bedziesz znał solidnie wez sie za JPA (predzej czy pozniej bedziesz mial z nim do czynienia) - podstawy nie sa trudne. EclipseLink jest imho troche fajniejszy od Hibernata i jest referencyjna implementacja. Pozniej Spring Data (spring-data-jpa i nosqle jak mongo itp).
  • Odpowiedz
https://vived.io/jvm-tuesday-vol-57-loom-coraz-blizej-jakarta-ee-w-liczbach-usprawniona-serializacja-w-kotlinie/?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_name=weekly

W dzisiejszej edycji opada już kurz po bitwie (czy raczej premierze Javy 17) i możemy zacząć patrzeć w przyszłość – a ta rysuje się bardzo interesująco. Zapraszamy do nowej edycji!

#programowanie #java #kotlin #vived #programista15k
Articles - https://vived.io/jvm-tuesday-vol-57-loom-coraz-blizej-jakarta-ee-w-liczbac...

źródło: comment_16328303893MqOkxc1BaOOInB01dDicC.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jaca_66: Ja używałem w amerykańskim startupie (takim co niedawno został unicornem). Ale to wynikało ze względu na przejęcie firmy z niemiec ;) i właśnie naszego zachodniego sąsiada bym podejrzewał
  • Odpowiedz
Macie jakiś tutorial/poradnik jak konfigurować spring security żeby logowanie działało z bazą danych? Co szukam to każdy to robi inaczej i nie mogę tego ogarnąć. #programowanie #java #spring
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nors: w większości tutoriali jest tak, że co gość na youtube to robi inaczej, najlepiej poczytać, poszperać i samemu zaimplementować, nie ma jednego rozwiązania szytego na miarę
  • Odpowiedz
@Bulldogjob: taki blog post byle cokolwiek napisać, typowe praktyki tyle że jeszcze słabo pokazane.

sbd.append(", "+i);


no super przykład używania buildera dla stringów. (,) No i jeszcze te zdania w których
  • Odpowiedz
Jak napisać testy do tej metody? Lepiej użyć TestContainers i normalnie sprawdzić jej działanie z obrazem clustra Kafki? Czy zrobić z parę mocków w Mockito?

Pierwszy sposób o wiele bardziej wiarygodny, ale wolniejszy, drugi szybszy ale za to wydmuszka na wydmuszce. Doradźcie jak Wy podchodzicie do tego typu spraw.

https://pastebin.com/zhUZj6bN

Dzięki
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jaca_66: w takim przypadku to tylko integracyjne. Unity mają sens, jak poziom logiki po mockowalnej stronie jest mały, w tym wypadku jest zupełnie na odwrót.
  • Odpowiedz
@MikelThief: po to że nie musisz dzielić świata na funkcję async i te nie async tylko masz jeden świat. I nie musisz programowac reaktywne tylko startujesz sobie nowy wątek. Nie musisz się bawić w pule wątków bo tutaj mozesz mieć kilka milionów takich wątków. To tak w skrócie. Wirtualne wątki to znany koncept od lat, a mimo to główna zaleta Go to właśnie go routines czyli wirtualne wątki. I taki
  • Odpowiedz
Dlaczego dodając encję do bazy danych, zawsze w Postmanie dostaję response 404 not found?
Przykładowo, w kontrolerze mam ustawiony request maping na "api/v2/user/save".
Jeśli w Postmanie spróbuję dodać encję pod mapping "api/user/save", to dostanę błąd 404, gdy jednak dodaję encję pod właściwą ścieżkę, tj "api/v2/user/save", również dostaję response 404, ale encja zostaje dodana do bazy danych.

#programowanie #java #naukaprogramowania
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@stanleymorison: ani kontroler, ani metoda nie są REST-owe, jeśli nie oznaczysz metody adnotacją ResponseBody przy zwracanym typie, nie owiniesz typu w ResponseEntity<> albo nie oznaczysz całego kontrolera jako RestController, metody zwracające String zwracają wygenerowany szablon, widniejący pod nazwą odpowiadającemu zwrotce. Jak zobaczysz stacktrace'a, to coś na ten temat powinno się pojawić.
  • Odpowiedz
@SmutnyKowboj: gość jest nietechniczny, ale za to taki pewny siebie, że nieraz mam mu ochotę powiedzieć żeby sam to zrobił ( ͡° ͜ʖ ͡°) najlepsze jest to że nieraz mu się faktycznie udaje "zbijać" estymaty, co skutkuje tym że programiści siedzą nadgodziny by dowieźć Sprint
  • Odpowiedz
najlepsze jest to że nieraz mu się faktycznie udaje "zbijać" estymaty, co skutkuje tym że programiści siedzą nadgodziny by dowieźć Sprint


@jaca_66: no to sami sobie winni ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Mam kolejne zadanie do rozwiązania, które podrzucił mi znajomy rekruter techniczny z jednej z warszawskich korporacji do szybkiego odsiewania ludzi na szybkim live-codingu, wykładają się na nim ludzie co mają po 3-4 lata doświadczenia oraz Spring Booty, Hibernaty, Reacty, Dockery, Kubernetesy powpisywane w cv.

Write an implementation of the Stream function map using only reduce and lambda
expressions. You can return a List instead of a Stream if you want.

Czas rozwiązania
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wykładają się na nim ludzie co mają po 3-4 lata doświadczenia oraz Spring Booty, Hibernaty, Reacty, Dockery, Kubernetesy powpisywane w cv.


@jaca_66: no tak, bo w przypadku Spring Boota 3 razy dziennie trzeba implementować własne funkcje :D

Idiotyczne zadanie, sensownym jego rozwiązaniem jest wstać i wyjść.
  • Odpowiedz
Z kalendarza świąt niecodziennych (dobór słownictwa nieprzypadkowy): dzisiaj obchodzimy Dzień Ćwiczenia Przed Lustrem Prośby o Podwyżkę Płacy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

O ile podwyżki niekoniecznie zdarzają się często, to nasze konkursy już tak! W związku z tym zadanie dla Was jest proste. Postawcie się w roli głównego bohatera grafiki: widzicie odpowiedzi, ale jakie będzie pytanie? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Do zgarnięcia
justjoinit - Z kalendarza świąt niecodziennych (dobór słownictwa nieprzypadkowy): dzi...

źródło: comment_1632311103KTHZ3L9vo4ZNCQsgB3Ah6C.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kto chce pracować ze mną w zespole? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
STACJONARNIE/ZDALNIE - JAVA DEV (regular, ew ogarnięty junior) - do 800PLN/MD

Cześć, szukam do mojego zespołu java regulara.
Branża lotnicza, czysty backend. Agregujemy komunikację z różnymi serwisami, wycinamy co niepotrzebne, ulepszamy, przyspieszamy i zwracamy po REST :) Ładnie nam się rozrasta ekosystem naszego API, więc projekt będzie długofalowy. Mamy klientów na nasz produkt, płacą i są zadowoleni (
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach