Cześć mireczki, zakupiłem procka od intela i dostałem kod na:
7 dni premium, Niszczyciel Premium 8,8cm Pak 43 Jagdtiger, 1250 złota, miejsce w garażu
i 3 zaproszenia

Pisze, że wszystko warte 108$, w co niezbyt wierzę. Zaproszeniowe daję kumplom, ale ten kod z czołgiem, premką, goldem i garażem chcę sprzedać. Kody takie były rozdawane już w grudniu, ale ten jest z nowego "rzutu". Wiecie może ile jest warty, bo chcę sprzedać, a nie gram
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@saimonm: Jest na pewno z kolejnej puli, bo nawet kody na inne gry dorzucili, których wcześniej nie było. Co więcej reszta kodów mi działa, no i dostałem dopiero wczoraj te kody.

@el_flaco @komeniusz @konradzicho
Wobec tego, że w grudniu-lutym sprzedawano sporo takich kodów po 90zł, a obecnie ich brak to i tak dobry chyba biznes jak za 70zł bym sprzedał, bo jakbym mniej zarządał to ktoś by
  • Odpowiedz
Opłaca się dokładać ~200 zł do NVIDIA GTX 960 z GTX 660? Niby na benchmarkach np. przy Crysis 3 to jest z 3-4 FPS różnicy.

I to samo pytanie odnośnie procesora Intel i5 4460 vs i5 4690. Różnica też prawie 200 zł, a różnica wydajnościowa nie wydaje się aż tak duża, ale nie wiem.

Z góry dzięki za pomoc.
#nvidia #intel #pytanie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co za czasy nastały, że wstyd się przyznać do posiadania platformy #amd ;( Freesync się okazał kolejnym strzałem w stopę. Procesory FX i podstawka AM3+ najwyraźniej są już martwe. 2 dni temu jeszcze wyszedł artykuł jak to #samsung chce wykupić czerwonych. A ja nie zrobiłem odpowiedniego researchu i jakieś pół roku temu zmodernizowałem platformę. Teraz bym najchętniej to wszystko sprzedał w cholerę i złożył nową na #intel
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ncpnc: no ta athlony xp były tańsze od odpowiedników intela ale nie mówmy że zawsze były one bardziej opłacalne, bo jak się chciało kupić bardzo szybki procesor no to opłacalność amd to była jakaś padaka
  • Odpowiedz
@Jurigag: Jak się kupuje coś o maksymalnej wydajności, to nie porównujesz value for money, tylko po prostu performance, Twój argument jest inwalidą.
  • Odpowiedz
Mireczki pomocy!

Mam okazje zakupić płytę Asus Maximus VI Formuła, i teraz moje pytanie ..

Czy warto wymienić i7 950 , Asus Rampage III Gene na ta płytę i dorzucić na nią i5 4690K lub i7 4790K i pamięci na 2400ghz ( teraz mam 1066) ?? Zastanawiam sie czy szyna na mojej aktualnej płycie nie spowalnia mojej grafiki GTX 970 ?

#intel #plytaglowna #mobo #procesor
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KeBe1988: Twój ma 8 wątków, generalnie od jakiegoś czasu intel dubluje niektóre jednostki w procesorach i możliwe jest posiadanie 2 * ilość rdzeni wątków.
Generalnie w desktopach w i7 masz więcej wątków (można to wyłączyć w biosie).
Przy SLI potrzebny ci mocniejszy zasilacz no i procesor, mogą występować też mikroprzycięcia.
Myślę, że przy streamingu szybki pc + dysk i oczywiście łącze, czytałem coś też o zewnętrznych kartach, ale to moim
  • Odpowiedz
Na pjurze pojawiło się konkretniejsze info odnośnie Broadwelli, jednym słowem żenada. Jakkolwiek moge sobie racjonalizować niskie takty, tak obcięcie nowych chipów z jednej trzeciu keszu względem Haswella to jakieś nieporozumienie. Bo super-mocna-integra to mnie jakoś średnio przekonuje, a potencjał do OC widzę raczej marnie, nawet pomimo unlocka.
http://www.purepc.pl/procesory/intel_broadwell_specyfikacja_techniczna_procesorow_dla_desktopow

A 4690K dalej >1k #bktop

#intel #komputery #hardware
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

AMD musi wrócić do gry, żeby Intel się ogarnął

To jest niestety na chwilę obecną fantastyka pokroju smoków, pierścieni mocy, ludzi-myszy czy ogarniętej moderacji na wykopie. Pojawiają się co prawda pierwsze przecieki odnośnie Zen - to akurat na propsie, bo zmniejszają poziom skomplikowania rdzenia poprzez rezygnacje z instrukcji , których i tak nikt nie używał.
@wielooczek:
  • Odpowiedz
Nie koniecznie, jeśli dx12 rzeczywiście przyniesie tak duże zmiany to odświeżone FX z 3 i 4 modułami mogły by rywalizować z i5.

DX 12 choćby na głowie stanął nie naprawi żenującej wydajności pojedynczego wątku. Zresztą, skoro teraz nie są w stanie nadążyć to co rozumiesz poprzez odświeżenie? Die shrink? Nie ma bata by to w jakikolwiek sposób pomogło. Trzeba by było drastycznie przemodelować całą architekturą, właściwie to najprościej ją zezłomować, co zrobili.
  • Odpowiedz
@KeBe1988: Zwiększasz mnożnik, dobierasz napięcie, kontrolujesz temperatury. To nic trudnego, a zaoszczędzisz sporo kasy bo najwyżej będzie trzeba kupić cooler. Chyba że chcesz już się przesiąśc na nowszy sprzęt i mieć spokój na następne kilka lat, wtedy możesz wziąć 4790k i szybszy RAM, ale to koszt minimum ~1800zł+ płyta jakieś 400zł (chyba że weźmiesz jakąś budżetową). Niegłupim wyjściem byłby i5 4690k który kosztuje 500zł mniej.
  • Odpowiedz
  • 1
@Murzinio: do jakiej temperatury maksymalnie przy stresie powinien skakać ? Kręcić przez bios ?

Wole i7 i jakaś płytę pokroju Asus VII maximus hero bo znów mi starczy ma 4 lata na luzie :)

Ale po naszej rozmowie to chyba poczekam na nowsze procki
  • Odpowiedz
Co to sie porobiłi, zatrzymalem sie w czasach kiedy AMD konkurowalo z INTELEM i mialo jakies modele o podobnej klasie mocy, czesto tansze etc. Teraz widze ze AMD robi jakies dziwadła typu APU a na ta nowa podstawke fm2 nic innego nie ma.
Jest jakis model amd pod socket fm2 odpowiadajacy core i3/i5 ?

#komputery #amd #intel
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam problem. W laptopie(Sony Vaio VPCSE1E1E) posiadam dwie karty graficzne. Intel HD Graphics 3000 oraz AMD Radeon HD 6630M. W Windowsie 8.1 mam problem z przełączaniem grafiki. Zrobiłem już wszystko co wyczytałem na różnych forach. Odinstalowałem wszystkie karty, pousuwałem stare sterownika wrzuciłem najnowsze i nic. W AMD Catalyst Control Center brak opcji przełączania grafiki.
Miał ktoś podobny problem i w jakiś sposób go rozwiązał?

#komputery #windows #pytanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wandsbeker:
Niskonapięciowe i5 to coś jak i3. Osobiście bym się w to nie pchał bo jak dziś wystarczy to za dwa lata nic się z tego nie wykrzesa. Lepiej coś wymiennego z "M" na końcu póki da się takie kupić bo intel napiera na lutowanie.
Niemniej jednak do normalnego użytkowania powinien wystarczyć pod warunkiem, że będziesz oglądał niskoskompresowane filmy i nie wykonywał zbyt dużo czynności na raz.
  • Odpowiedz
Jak często wymienia się pastę? Nigdy nie zaglądałem do środka, jedynie dmuchałem sprężonym powietrzem. Laptopa mam z 2.5 lata
  • Odpowiedz