Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
- 1
@Narcyz_: Tak to się robi. Full kawaleria i ZSRR podbite w 2 miesiące przy stratach własnych 50 tysięcy bez szpitali. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_X5265TVr4VcTWWvNAsxArytFlepQRZR7.jpg
Pobierz- 0
@BursztynowyLubrykant: Z tego co kojarzę to miałem wtedy doktrynę przewagi ogniowej. W samej kawalerii miałem zwiad i wsparcie artylerii, wielkość dywizji 22, koniecznie tutaj marszałek z -10% do wielkości dywizji i dowódca armii zwiększający szybkość wojsk o 10%. Podbijałem jak najszybciej Bałkany, żeby mieć więcej fabryk. No i nie atakowałem całym frontem, tylko poszły 2 ataki - z Rumunii i Wileńszczyzny, tak żeby okrążyć tych co znajdują się w środku.
- 2
wydaje mi się że włosi się nie spodziewali desantu powietrznego przez alpy na południe ich państwa. Generalnie trochę nie wyszło bo armia lądowa nawet nie próbuje się tu przeprawiać z krymu. A moje bombowce nurkujące tak sobie walczą z wrogimi okrętami na adriatyku. Mogłem naspamować większą ilością spadochroniarzy to bym pewnie już wygrał.
#hoi4
#hoi4
źródło: comment_wNMb4IW0k4LLBZgkO1XjaXP8vNSYB557.jpg
Pobierz- 2
ależ AI oszukuje...
Mam dominację morską na Bałtyku (powietrzną również) i co z tego jak mi co chwila walą desanty na Szwecje w Laponii... (gram Rzeszą a Szwecję podbiłem na początku gry)
#hoi4
Mam dominację morską na Bałtyku (powietrzną również) i co z tego jak mi co chwila walą desanty na Szwecje w Laponii... (gram Rzeszą a Szwecję podbiłem na początku gry)
#hoi4
- 1
- 0
@Pituch: Przez cały czas miałeś flotę i junkersy na bałtyku? Zakładając, że spora część RN i MN była na bałtyku, cała Kriegsmarine mogła nie wystarczyć do utrzymania 50%, szczególnie bez twojego lotnictwa.
Ale generalnie coś tu śmierdzi. Inwazje powtarzają się? Może przełącz się na ENG/FRA i zobacz o co kaman?
Ale generalnie coś tu śmierdzi. Inwazje powtarzają się? Może przełącz się na ENG/FRA i zobacz o co kaman?
konto usunięte via Android
- 7
Sowieci to kolos na glinianych nogach. Gram wg schematu "jeżeli nie zabijesz tego teraz to ono zabije cię za chwilę" czyli jak najszybszy atak na Polskę, potem Niemcy, magicznie nagle do Osi w 36 przystąpiły Włochy i Japonia, następnie atak na Austrię aby mieć jak wejść do Włoch co uczyniłem, potem wojna z Belgią która dołączyła do Aliantów czyli Holandia+UK+zamorskie śmieci, do Aliantów dołączyła jeszcze Francja i w 1937 USA XD
Mam
Mam
- 1
@mgnfic: rozwal te brytanię i japonię spadochroniarzami jak najszybciej to będziesz miał stocznie.
- 1
- 2
Siema paradoxowe świry, robię #rozdajo do zgarnięcia konto #steam z grą Hearts of Iron IV Cadet Edition
Jako że jedyny znajomy który byłby chętny zagrać ma już zakupione a na allegro nikt się przez tydzień nie pokusił o kupno oddaje los konta w ręce mirko. Na konto nigdy się nie logowałem a zgodnie z opisem allegrowicza GrotaGracza konto jest nowe i nigdy nie używane. Konto mam przez własną pomyłkę,
Jako że jedyny znajomy który byłby chętny zagrać ma już zakupione a na allegro nikt się przez tydzień nie pokusił o kupno oddaje los konta w ręce mirko. Na konto nigdy się nie logowałem a zgodnie z opisem allegrowicza GrotaGracza konto jest nowe i nigdy nie używane. Konto mam przez własną pomyłkę,
- 2
@FrasierCrane Akurat ja nie posiadam. Jeszcze nie zarabiam tyle żeby ją kupić + wszystkie dlc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 2
Jakaś fajna oferta na #hoi4 żeby było jak najwięcej dodatków w przystępnej cenie?
#gry #pytanie #kiciochpyta
#gry #pytanie #kiciochpyta
@CzerstwaBulka: Nie moraliści, tylko zwolennicy wynagardzania rzemieślnika za wykonaną przez niego pracę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Aktualizacja "Totalne Skur**enie" (czyli v0.3) już jest ukończona. Pozostało jedynie poprawić drobne błędy, nagrać prezentację tego co się zmieniło i wio na warsztat.
Sześć nowych krajów, 5 drzewek, dźwięki dla Magicala (to testowo póki co, jak się spodoba to dorzucę innym). Póki co nowa piątka (bo szóstym jest Kałach) ma wyłączone nazwy, potrzymam Was w niepewności. Chociaż screen w komentarzu chyba pozwoli się domyśleć co do jednego z "nowych"... ( ͡°
Sześć nowych krajów, 5 drzewek, dźwięki dla Magicala (to testowo póki co, jak się spodoba to dorzucę innym). Póki co nowa piątka (bo szóstym jest Kałach) ma wyłączone nazwy, potrzymam Was w niepewności. Chociaż screen w komentarzu chyba pozwoli się domyśleć co do jednego z "nowych"... ( ͡°
źródło: comment_mVjJrgygUqIBJG6GJUMHUBPByrz0Gc0g.jpg
Pobierz- 2
( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_6La8HeTKXpPNgiaUd5eo3VBFqp0IrfYU.jpg
Pobierz- 1
@Kuracyja: usuń resztę krajów z gry
nie gralem nigdy w hoi4, ale duzo w EU oraz CK. mechanizm rozgrywki HoI znacznie sie rozni od EU?
#hoi4
#hoi4
@Kura_Wasylisa: trochę się różni, szczególnie prowadzenie walki
dużo grałem dużo w EU4 i w HOI4 dosyć szybko się odnalazłem
dużo grałem dużo w EU4 i w HOI4 dosyć szybko się odnalazłem
@Kura_Wasylisa: grałem w hoia i jest bardzo prosty jak grałeś w eu4 to ławo się ogarniesz niestety z hoia na eu ciężko przejść najwyżej dla mnie
- 3
Gdy w #hoi4 odwalasz jakieś ekscesy, a nie po bożemu trzy frakcje, jedna wspólna wojna światowa, to dzieją się bardzo dziwne rzeczy xD
Po kapitulacji Kominternu, w konferencji pokojowej wzięła udział Oś i ja, a Alianci którzy też toczyli walkę z Sowietami nie xDD dlaczego? a pytaj johana xD Co więcej do podziału były też Niemcy, które skapitulowały przed Aliantami, ale Oś czyli Japonia w zasadzie nie przyłączyła się do
Po kapitulacji Kominternu, w konferencji pokojowej wzięła udział Oś i ja, a Alianci którzy też toczyli walkę z Sowietami nie xDD dlaczego? a pytaj johana xD Co więcej do podziału były też Niemcy, które skapitulowały przed Aliantami, ale Oś czyli Japonia w zasadzie nie przyłączyła się do
źródło: comment_2a6abG2vQbt157H2DVwpuNhz51eQE11R.jpg
Pobierz- 5
Właśnie zrobiłem największy kocioł jaki w życiu widziałem. Zamknąłem aż 101 dywizji ZSRR na 4 prowincjach xD
#hoi4
#hoi4
@Pituch: u nas ludzi mnogo
- 1
mam nieodparte wrażenie że generałom exp wchodzi zdecydowanie szybciej niż marszałkom oraz że nowo powoływani, też mają wolniejszy exp czy to prawda?
#hoi4
#hoi4
- 0
@myzael: a, to dlatego generał z mniejszą ilością dywizji miał wolny przyrost, a jak bym zapakował generała z 2 razy ponad limit, to by miał szybszy przyrost? tak wiem o karach.
- 0
@Xardin: Kary też dotyczą zdobywania doświadczenia, wyjście ponad limit efektywnie nic nie daje w tym aspekcie (ani w sumie w żadnym innym).
- 5
Coraz bliżej Moskwy...
Pierwszy raz widzę taki opór AI, walka o każdą prowincję. Znowu musiałem zatrzymać ofensywę (brak 3k ciężarowek).
#hoi4
Pierwszy raz widzę taki opór AI, walka o każdą prowincję. Znowu musiałem zatrzymać ofensywę (brak 3k ciężarowek).
#hoi4
źródło: comment_mvnitWvivWsBvrB1ljIdSLqPgWLzTnpR.jpg
Pobierz- 5
dlaczego ta japonia jest taką k---ą? zaorałeś właśnie europejskich faszystów, aż tu w ostatniej chwili japończycy dochodzą do wojny, i albo będziesz tam leciał i organizował spadochroniarzy na te ich zasraną wyspę, albo możesz kończyć grę, bo boty tego na pewno nie ogarną.
#hoi4
#hoi4
@Xardin: Akurat na najnowszych patchach botom udaje się ogarnąć Japonię, raz nawet widziałem udaną holenderską (choć głównie przy użyciu Indonezyjczyków) inwazję. Oprócz tego parę razy zdarzyło mi się, że po pokonaniu Niemiec wyskakiwała normalnie konferencja pokojowa jak gdyby się wojna zakończyła, ale nie wiem od czego to zależy, być może od eventu o Jałcie, musiałbym sprawdzić.
- 1
@Ungern: Nie nazwał bym to ogarnięciem botów. Raczej idiotyzm AI Japoni, która nawet nie zabezpieczy głównych portów na wyspie.
z tymi żądaniami to przesadzają
#hoi4
#hoi4
źródło: comment_bZZI3RFY4qbwzw28b8M7tMHJnXxVpchU.jpg
Pobierz- 6
No w końcu się udało zdobyć achievementa "Big Entente"! No for remilitarization of Rhineland! ( ͡º ͜ʖ͡º)
#hoi4
#hoi4
źródło: comment_adZ0xhwhAEFl873tFUfd6zNDv2acPDIN.jpg
Pobierz





















Po ponownym odpaleniu gry oto rzeczy które się zdarzyły w ciągu trzech miesięcy:
1. Franco dołączył do Osi
2. Kilka dni później Republika która była w Aliantach w jednym momencie - instant - przejęła całą Hiszpanię i to bez żadnego powodu, bo przegrywali i to mocno.
3.
źródło: comment_RNAGHqcg6lN7ti8WXYxfBl8ZaK3RTWqF.jpg
Pobierzźródło: comment_KnZAaIxNiG5Nl2iUO9AztmuSQXeI8Whv.jpg
Pobierz