Kolejny raz już utwierdzam się w przekonaniu, że ta gra jest niegrywalna gdy się nie gra po bożemu: nie idziesz według skryptu/drzewka - gra nie wie co się dzieje.

Po ponownym odpaleniu gry oto rzeczy które się zdarzyły w ciągu trzech miesięcy:
1. Franco dołączył do Osi
2. Kilka dni później Republika która była w Aliantach w jednym momencie - instant - przejęła całą Hiszpanię i to bez żadnego powodu, bo przegrywali i to mocno.
3.
m.....c - Kolejny raz już utwierdzam się w przekonaniu, że ta gra jest niegrywalna gd...

źródło: comment_RNAGHqcg6lN7ti8WXYxfBl8ZaK3RTWqF.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BursztynowyLubrykant: Z tego co kojarzę to miałem wtedy doktrynę przewagi ogniowej. W samej kawalerii miałem zwiad i wsparcie artylerii, wielkość dywizji 22, koniecznie tutaj marszałek z -10% do wielkości dywizji i dowódca armii zwiększający szybkość wojsk o 10%. Podbijałem jak najszybciej Bałkany, żeby mieć więcej fabryk. No i nie atakowałem całym frontem, tylko poszły 2 ataki - z Rumunii i Wileńszczyzny, tak żeby okrążyć tych co znajdują się w środku.
  • Odpowiedz
wydaje mi się że włosi się nie spodziewali desantu powietrznego przez alpy na południe ich państwa. Generalnie trochę nie wyszło bo armia lądowa nawet nie próbuje się tu przeprawiać z krymu. A moje bombowce nurkujące tak sobie walczą z wrogimi okrętami na adriatyku. Mogłem naspamować większą ilością spadochroniarzy to bym pewnie już wygrał.
#hoi4
Xardin - wydaje mi się że włosi się nie spodziewali desantu powietrznego przez alpy n...

źródło: comment_wNMb4IW0k4LLBZgkO1XjaXP8vNSYB557.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ależ AI oszukuje...

Mam dominację morską na Bałtyku (powietrzną również) i co z tego jak mi co chwila walą desanty na Szwecje w Laponii... (gram Rzeszą a Szwecję podbiłem na początku gry)
#hoi4
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pituch: Przez cały czas miałeś flotę i junkersy na bałtyku? Zakładając, że spora część RN i MN była na bałtyku, cała Kriegsmarine mogła nie wystarczyć do utrzymania 50%, szczególnie bez twojego lotnictwa.

Ale generalnie coś tu śmierdzi. Inwazje powtarzają się? Może przełącz się na ENG/FRA i zobacz o co kaman?
  • Odpowiedz
Sowieci to kolos na glinianych nogach. Gram wg schematu "jeżeli nie zabijesz tego teraz to ono zabije cię za chwilę" czyli jak najszybszy atak na Polskę, potem Niemcy, magicznie nagle do Osi w 36 przystąpiły Włochy i Japonia, następnie atak na Austrię aby mieć jak wejść do Włoch co uczyniłem, potem wojna z Belgią która dołączyła do Aliantów czyli Holandia+UK+zamorskie śmieci, do Aliantów dołączyła jeszcze Francja i w 1937 USA XD
Mam
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema paradoxowe świry, robię #rozdajo do zgarnięcia konto #steam z grą Hearts of Iron IV Cadet Edition

Jako że jedyny znajomy który byłby chętny zagrać ma już zakupione a na allegro nikt się przez tydzień nie pokusił o kupno oddaje los konta w ręce mirko. Na konto nigdy się nie logowałem a zgodnie z opisem allegrowicza GrotaGracza konto jest nowe i nigdy nie używane. Konto mam przez własną pomyłkę,
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Aktualizacja "Totalne Skur**enie" (czyli v0.3) już jest ukończona. Pozostało jedynie poprawić drobne błędy, nagrać prezentację tego co się zmieniło i wio na warsztat.

Sześć nowych krajów, 5 drzewek, dźwięki dla Magicala (to testowo póki co, jak się spodoba to dorzucę innym). Póki co nowa piątka (bo szóstym jest Kałach) ma wyłączone nazwy, potrzymam Was w niepewności. Chociaż screen w komentarzu chyba pozwoli się domyśleć co do jednego z "nowych"... ( ͡°
K.....a - Aktualizacja "Totalne Skur**enie" (czyli v0.3) już jest ukończona. Pozostał...

źródło: comment_mVjJrgygUqIBJG6GJUMHUBPByrz0Gc0g.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

też tak macie, że po wygraniu Rzesza wojny z Aliantami i ZSRR nie chce wam się dalej grać?

#hoi4
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pituch: Dokładnie tak. Potem zazwyczaj zostają do podbicia tylko kraje Ameryki Południowej i trzeba budować flotę przez kilka godzin, więc często całego świata nie podbijam.
  • Odpowiedz
Gdy w #hoi4 odwalasz jakieś ekscesy, a nie po bożemu trzy frakcje, jedna wspólna wojna światowa, to dzieją się bardzo dziwne rzeczy xD

Po kapitulacji Kominternu, w konferencji pokojowej wzięła udział Oś i ja, a Alianci którzy też toczyli walkę z Sowietami nie xDD dlaczego? a pytaj johana xD Co więcej do podziału były też Niemcy, które skapitulowały przed Aliantami, ale Oś czyli Japonia w zasadzie nie przyłączyła się do
m.....c - Gdy w #hoi4 odwalasz jakieś ekscesy, a nie po bożemu trzy frakcje, jedna ws...

źródło: comment_2a6abG2vQbt157H2DVwpuNhz51eQE11R.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Właśnie zrobiłem największy kocioł jaki w życiu widziałem. Zamknąłem aż 101 dywizji ZSRR na 4 prowincjach xD

#hoi4
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mam nieodparte wrażenie że generałom exp wchodzi zdecydowanie szybciej niż marszałkom oraz że nowo powoływani, też mają wolniejszy exp czy to prawda?
#hoi4
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@myzael: a, to dlatego generał z mniejszą ilością dywizji miał wolny przyrost, a jak bym zapakował generała z 2 razy ponad limit, to by miał szybszy przyrost? tak wiem o karach.
  • Odpowiedz
dlaczego ta japonia jest taką k---ą? zaorałeś właśnie europejskich faszystów, aż tu w ostatniej chwili japończycy dochodzą do wojny, i albo będziesz tam leciał i organizował spadochroniarzy na te ich zasraną wyspę, albo możesz kończyć grę, bo boty tego na pewno nie ogarną.
#hoi4
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Xardin: Akurat na najnowszych patchach botom udaje się ogarnąć Japonię, raz nawet widziałem udaną holenderską (choć głównie przy użyciu Indonezyjczyków) inwazję. Oprócz tego parę razy zdarzyło mi się, że po pokonaniu Niemiec wyskakiwała normalnie konferencja pokojowa jak gdyby się wojna zakończyła, ale nie wiem od czego to zależy, być może od eventu o Jałcie, musiałbym sprawdzić.
  • Odpowiedz