@myzael: wiem ;p mi chodziło o to, że najbardziej będę czekał w nowym dlc/patchu na ten łańcuch niż na zmianę NU ale ta zmiana też jest fajna.

Ja bym jeszcze zmienił "rysowanie" linii ataku, dodałbym jakąś linią ograniczenie rozciągania frontu dla danej armii.
  • Odpowiedz
szkoda, że nie można zmieniać nazw miast :( Leningrad nazwałbym Kasztankograd a Stalingrad na Piłsudsk :)
#hoi4
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#hoi4

Czy ktoś może wyjaśnić o co chodzi? Dlaczego dywizja po prawej nie siedzi na dupie i nie nabija bonusu do okopania i planowania ataku? Dlaczego ta po lewej nie pójdzie zamiast tej po prawej?
Dlaczego jest tak, że najpierw jedna dywizja wychodzi, a potem przychodzi inna na jej miejsce? Jest jakieś wyjaśnienie albo cel, który przyświeca takim akcjom?
Jako Chiny wysłałem 4 dywizje ochotników do zaatakowanej Polski. Dywizje biegały
Yelonek - #hoi4 

Czy ktoś może wyjaśnić o co chodzi? Dlaczego dywizja po prawej ni...

źródło: comment_DMJCBIn45MHozleTGyLXOGuaifwOcKaI.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Yelonek: ai ustawia je optymalnie rozważając jakie masz zapasy, jak przeciwnik ustawił ( jeśli w danym miejscu będzie więcej przeciwnika to ai tam dośle trochę żołnierzy z innego miejsca itp itd )
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pituch: Da się bez problemu, kwestia ogrania i zrozumienia gry.

Nie buduj fabryk cywilnych, buduj tylko te wojskowe. Lotnictwo olej, marynarkę też i skup się na doktrynie tak żeby rozwinąć Ją +/- do połowy i ogólnie staraj się nie być zacofanym w technologii wojskowej bo będzie boleć.

Szablon wypadałoby zmienić na 6/2 albo
  • Odpowiedz
Mirki, sprawa wyglada tak, ze gram 3 Rzesza i Europa podbita, Afryka podbita, w Azji cos tam sie jeszcze miesza i teraz staram sie ugryzc Kanade/USA. Zajalem Nowa Funlandie ale nie moge dobrac sie do kontynetu, bo za kazdym razem dostaje stack-wipe, probuje zaatakowac od polnocy w okolicach Charlotte Town/Muddy Bay. Ma ktos jakis patent na desant w tamtych rejonach?
#hoi4
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#hoi4
chyba tego adolfa p------o, na front wschodni wysłał mi 5 dywizji, zaraz mi się polacy skończą ( ͡° ʖ̯ ͡°)
ehhhh, a myślałem że po tylu updejtach ogarneli AI w końcu.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RPG-7: ja jak walczyłem z sajuzem wraz z polską w osi to polacy zebrali w jednej małej prownicji przy granicy z estonią 28 dywizji i sobie tak stali do końca xD nieważne zaopatrzenie, nieważne że jakby niemiec nie przyszedł to stalin byłby w miesiąc w warszawie, ja straciłem 4 miliony ludzi a oni prawie nic, ai zrobiło z polaków czechów xD
  • Odpowiedz
Czy da się obronić Polską przed Niemcami bez sojuszy? Albo z Aliantami? Nie wiem co robię źle, nie mogę na easy wjechać w szkopów i ich zająć nim ZSRR się mną zainteresuje. Jaki template dywizji, ile ich robić, jaka doktryna? Jak atakować? Próbuję robić kotły kawalerią ale się nie przebijam.
#hoi4
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@epll: @OjciecBonifacy: grałem w większość ich gier od czasu EU1.

Dlaczego nie hejtuję tego modelu? Bo DLC są absolutnie nieobowiązkowe by cieszyć się z gry. Pdox wydaje patche do wersji podstawowej przez cały okres żywotności gry. Nie musisz kupować DLC żeby zapewnić sobie nowe ficzery czy bugfixy - masz to absolutnie za darmo. Ponadto w przypadku gry multiplayer DLC hosta są dostępne dla wszystkich graczy.

Inne kompanie wydają
  • Odpowiedz
  • 3
od czego zależy to że Hindenburg się rozbije czy nie? (chodzi mi o te wycinki z gazet)
#hoi4
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PakoThugLife: no niby racja ale mody do hoi4 daja wiecej niz dlc, a w eu4 modow chyba za duzo nie ma. A DLC to pare jest dobrych(tez zalezy czym chcesz grac), a tak to strasznie dużo tego i dużo jakiś gówien(typu content packi). Ogólnie Paradox i te ich dlc to jakas porażka.
  • Odpowiedz
@Guzkow: nie grałem w DH, ale w obecnej wersji jest zacny. Mankamentami jest niestety wykrzaczanie się ( spowodowane jakimiś decyzjami AI, często wystarczy załadować sejwa i nie wywali znowu) i jeszcze rzeczy niezrobione
  • Odpowiedz