@Terki: Z nagrzewaniem nie ma problemu ponieważ oprawka jest wystarczająco wysoko. Co do światła to zależy od żarówki i abażuru który się montuje. Wiec generalnie taka lampka swieci tak jak każda inna na biurko:) Ta konkretna lampka jest tez w wersji dekoracyjnej tzn ze swieci słabo:P ( kwestia żarówki) Zaraz wkleję zdjęcie.
  • Odpowiedz
#handmade #budowadomu #ogrzewanie #pompaciepla
Zrobiłem próbę ciśnieniową moich próbnych zgrzewów. Jest OK, nie jebło jak 26 kwietnia 1986 roku w Czarnobylu.
Nabiłem tylko 7 atm bo na więcej nie pozwolił mi agregat z lodówki bo ma delikatny przeciek.

Oczywiście prawie cała rurka jest wypełniona wodą, bo gdyby było to powietrze i miało by się rozszczelnić to by było jak tu:
https://www.youtube.com/watch?v=_K0_niiTQqs
bambus94 - #handmade #budowadomu #ogrzewanie #pompaciepla
Zrobiłem próbę ciśnieniową...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@przemek_posp: Rura jest na PN10, Napompowałem i zostawiłem, jest cały czas pod ciśnieniem. Ale jedno uszczelnienie na gwincie przecieka bo jest uszczelniane na taśmę teflonową. Ostatnio jak patrzyłem było 6 barów.
  • Odpowiedz
#handmade #ogrzewanie #budowadomu

Pierwsze próby zgrzewania rury PE, z przeznaczeniem na sondę dolnego źródła ciepła do #pompaciepla.
Kupne sondy swoje kosztują, to czemu by nie zrobić swoich.
Jak na razie jedyne parametry które mogę jakoś kontrolować to temperatura i czas grzania i czas dociskania ale z małą dokładnością.
W zamyśle jest zrobienie prostej maszynki do zgrzewania z dociskiem pneumatycznym.
bambus94 - #handmade #ogrzewanie #budowadomu

Pierwsze próby zgrzewania rury PE, z ...

źródło: comment_nQYRu9tIdxR5A4CIfEJiFkCOBhiyRaaD.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zibizz1: Nie sondę, a sondy, bo planuję ich ok 15 a może i więcej, po 30m. Odwierty też planuje samemu. Wprawę już jakąś mam, sprzęt też się ogarnie. Teorii złapałem z neta i od kilku fachowców co robią zgrzewy od kilkunastu lat, nie wydaje się to trudne. Oczywiście będę robił próby ciśnieniowe dla pewności.
DZC to pikuś, pompę ciepła mam zamiar sam złożyć.
@AlvarroLB: Jak coś się będzie
  • Odpowiedz