Zrobiłem sobie taką tabelkę, którą uzupełniam co tydzień xD
Chciałem zobaczyć jak gwint radzi sobie przy hsie, chyba największym konkurencie. No i, jak widać, od początku otwartej bety do gwinta przybywa coraz mniej graczy. Dziś stosunek popularności wrócił do stanu sprzed miesiąca.
Do hsa wychodzi chyba jakiś dodatek i myślę że stąd taki wzrost. A w gwincie od dwóch miesięcy nie zmieniło się nic prócz paru cyferek w kartach. Cdpr siedzą tam
G.....e - Zrobiłem sobie taką tabelkę, którą uzupełniam co tydzień xD
Chciałem zobac...

źródło: comment_XVUvlmz66mySx12Esufgo8q1IsnVXzdh.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xplode11: monotonia wynika z tego, że zabijają kolejne mechaniki, likwidują różnorodnośc frakcji, wszechobecna unifikacja ułatwia balansowanie, ale gemeruje nudę,
licz kart nie jest z tym w bezpośredniej korelaci
  • Odpowiedz
Takie pytanie mam mireczki, posiadam ktoś może #xiaomi Air 13' ? Zastanawiam się jak na z tym #gwint chodzi. Potrzebuje laptopa do pracy i fajnie byłoby pograć aby się oderwać chwilę od pracy.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chyba najlepszy balans od początku otwartej bety. Wszystkie frakcje są grywalne i brak oczywistego kandydata do tytułu raka tego patcha.
#gwint
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Carramba666: coś kosztem czegoś, może i meta szeroka, ale frakcje są coraz bardziej zbliżone do siebie no i styl gry w każdej frakcji tez taki sam (nabijamy dużo punktów)
  • Odpowiedz
https://www.youtube.com/watch?v=s2ZMYQgtMSA
Długie, ale świetnie omówione dlaczego to co się obecnie dzieje powoli zabija tą grę
W skrócie
- deweloperzy słuchają się masy najsłabszych graczy zamiast graczy z topki
- niszczenie archetypów stworzonych przez graczy, tak jakby mogło istnieć tylko to co wymyślili Redzi
- nerfy do ziemi, jakaś karta jest za mocna, nie zostaje lekko osłabiona, (a jeżeli to nie pomaga, jeszcze raz) tylko dostaje takiego nerfa że nadaje się tylko na skrawki + nerfa dostają wszystkie
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@soltysek: To z nerfieniem do ziemi choć z jednej strony faktycznie miało miejsce, tak z drugiej ostatni nerf pogody pokazał, że jednak czasem płacze są mocno przesadzone, a CDPR wiedziało co robi / jakoś im fuksem wyszło. Co do punktu pierwszego - sam narzekałem na np. nowy system rankingowy (i narzekałbym dalej, ale obiecałem, że nie będę), jednak ogólnie co w tym takiego dziwnego, że deweloperzy słuchają większości graczy, a
  • Odpowiedz
@Jan_K: Ogólnie panowie z przedstawionego materiału i ja się z nimi zgadzam są zdania że balans powinien być delikatniejszy. Patche powinny być mniejsze ale za to częściej. To jest nienormalne że każdy patch wywraca grę do góry nogami.
Gogol używa do tego alegorii z wagą szalkową, jak przyłożysz łopatą w jedną stronę wagi to ciężko żeby ta osiągnęła stan równowagi.
  • Odpowiedz
@soltysek: 700000 rozgrywek to raczej jest już jakaś próbka. Oczywiście może się zdarzyć, że trackera instalują osoby bardziej zaangażowane, w większym stopniu korzystające z decków z neta, czy biorące pod uwagę statystyki liderów.

Z tygodnia, bo poprzednie były tydzień temu, można sobie porównać.
  • Odpowiedz
@Mirek96: taka sama zdolność jak frakcyjnych kart blokujących (Czart - czy jak on tam się nazywa, u potworów. Cirian (czy jak mu tam) u Elfów, Auches (nie znam Polskiego tłumaczenia) u nilfgaardu, Margarita u KP czy ten siwy dziad z pięścią na czyimś ryju ze skellige.

A blokowanie znaczy że pasywna umiejętność jest zablokowana i nie działa (do czasu odblokowania). Pamiętaj tylko, że np jeśli przy rozstawieniu dostaje karta jakąś
  • Odpowiedz
Z wytrzymałością po prostu tak jest, to ficzer, a nie bug.


@Jan_K: ja mam nadzieje, ze mimo wszystko to jakoś poprawią
nie może być tak, że karta ma wytrzymałość i nie da się jej zdjąć :P

@soltysek: @Queltas: a
  • Odpowiedz
@Banderoza: Raczej RNR, chyba, że bardzo lubisz KP i chcesz coś spróbować z Priscillą. Nie jest to już może fatalna karta, ale dalej nie jakaś wybitna.
  • Odpowiedz
Ale się przyjemnie gra teraz elfami pod kontrolę jak za starych dobrych czasów. W porównaniu do Radowida chyba nawet łatwiej z tokenami potworów się wygrywa, a na pewno lepiej się gra przeciwko innym taliom i właśnie przeciw Radowidowi.

#gwint
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach