Wpis z mikrobloga

@Mirek96: taka sama zdolność jak frakcyjnych kart blokujących (Czart - czy jak on tam się nazywa, u potworów. Cirian (czy jak mu tam) u Elfów, Auches (nie znam Polskiego tłumaczenia) u nilfgaardu, Margarita u KP czy ten siwy dziad z pięścią na czyimś ryju ze skellige.

A blokowanie znaczy że pasywna umiejętność jest zablokowana i nie działa (do czasu odblokowania). Pamiętaj tylko, że np jeśli przy rozstawieniu dostaje karta jakąś umiejętność
ta mechanika blokowania jest zbugowana, nie działa na zasadzki (mimo że ma to napisane w opisie działania) a najlepszy jest bajer z wytrzymałością ( ͡º ͜ʖ͡º)
-przeciwnik rzuca krasnoluda czy inne gówno z wytrzymałością
-blokujesz
-przeciwnik rzuca wytrzymałość na tą zablokowaną kartę
- teraz możesz co najwyżej odblokować przeciwnikowi tą kartę.
@Mirek96
@Queltas
@xplode11
@soltysek: miało działać na zasadzki - nie działa - zgłosić
z wytrzymałością też trzeba im zgłosić.

Mam nadzieję, że dostaniemy kolejnego fixa. Może nawet przed dużym patchem
@Queltas: @soltysek: Z wytrzymałością po prostu tak jest, to ficzer, a nie bug. Jasne, że może być wkurzające, ale jakaś logika za tym stoi. Natomiast z niedziałaniem na zasadzki się nie spotkałem, Radowid zawsze działa, ale od dłuższego czasu do blokowania używam tylko jego.
@Jan_K: wydaje mi się, że po prostu nie każdy bloker działa na nie każdą zasadzkę (tutaj znowu problem indywidualnego przypisania umiejętności do jednostki zamiast standaryzacji)
Z wytrzymałością po prostu tak jest, to ficzer, a nie bug.


@Jan_K: ja mam nadzieje, ze mimo wszystko to jakoś poprawią
nie może być tak, że karta ma wytrzymałość i nie da się jej zdjąć :P

@soltysek: @Queltas: a co myślicie o cyprianie i moren?

według opisu cypriana niszczy on zasadzki
według opisu moren jej umiejętność odpala się przed umiejętnościa kładzionej karty

w rezultacie używając cypriana na moren nie
nie może być tak, że karta ma wytrzymałość i nie da się jej zdjąć :P


@epi: Da się - używając na niej Adrenaliny (albo nilfgaardzkiego Sapera) ( ͡° ͜ʖ ͡°)