Mirki, pomóżcie :) Taka sprawa, w lipcu 2014 r. kupiłem chiński telefon od polskiego dystrybutora ioceanpolska.pl, trochę przepłaciłem, ale zależało mi na gwarancji w Polsce. Nie mam na to żadnych dowodów, ale wydaje mi się, że w momencie zakupu gwarancja była 2 letnia, niestety na stronie mają napisane 1 rok. Dziś minął rok i jeden miesiąc, więc po gwarancji, a dotyk w telefonie padł. Firma odpisała mailowo, że niestety nie przyjmie gwarancji.
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 3
Komentarz usunięty przez autora
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@jimmyF: to tak jak np. w MediaMarkt czy X-KOM jak zamawiasz przez neta i odbierasz osobiście, to i tak traktują to jako zakup na odległość i możesz zwrócić towar, a np. Euro, Komputronik, Sferis, Vobis itp. traktują to jako "rezerwację" i dokonujesz zawarcia umowy w sklepie = nie możesz zwrócić towaru w ciągu 14 dni.
Tak samo jest przy reklamacjach, w jednych sklepach nikt nie robi problemu, bo wie, że
Tak samo jest przy reklamacjach, w jednych sklepach nikt nie robi problemu, bo wie, że
@jimmyF: Dostajesz głupie odpowiedzi, bo one dotyczą rękojmi lub niezgodności, natomiast w przypadku gwarancji to gwarant ma prawo jaki dokument jest wymagany, więc czy brak paragonu wyłącza gwarancję zależy już od samego gwaranta.
- 1
@jimmyF: przelew jest traktowany jak paragon w większości sklepów przy składaniu reklamacji
@paulakucia: Ale on reklamuje z gwarancji, więc to tak nie działa, chyba że on myli pojęcia
- 1
Jak myślicie, Sony przyjmie coś takiego na gwarancje? Nosiłem telefon cały czas w case , ze szklem hartowanym itp. Nie upadł ani nic, po wyjeciu z case'a wlasnie zauwazylem, ze jest takie jakby lekkie odgiecie. Kontaktowalem sie juz z serwisem w UK i USA, ale niestety one moga dzialac tylko lokalnie, a Polska nawet nie ma live chat'u..
#telefony #sony #xperia #naprawa #gwarancja
#telefony #sony #xperia #naprawa #gwarancja
źródło: comment_LcopjEopPaFkaDaq95CWqMzn0val0eSL.jpg
PobierzDwa razy przejechałem szczotką od odkurzacza Zelmer po dywanie i się rozlaciała. Nowa. Zelmer kazał spadać na drzewo, bo nie ma gwarancji na szotki, mogę kupić nową za 30 zł. Nie dziękuję. Chciałem kupić polskie, bo polskie, ale zostałem wydymany.
#zelmer #gwarancja #serwis #gorzkiezale #agd
#zelmer #gwarancja #serwis #gorzkiezale #agd
Komentarz usunięty przez autora
- 0
@pan_zerniak: Z moją było tak samo jakieś 5 lat temu, widzę że w tej kwestii nic się nie zmieniło.
- 2
Hej Mirki!
Odebrałem właśnie paczkę od kuriera i czytając fakturę zobaczyłem taki zapis, którego nigdzie w regulaminie sklepu nie ma.
Jak mam to rozumieć? Będę tam dzwonić o 10:00 więc stwierdziłem, że się Was poradzę.
Odebrałem właśnie paczkę od kuriera i czytając fakturę zobaczyłem taki zapis, którego nigdzie w regulaminie sklepu nie ma.
Strony wyłączają odpowiedzialność dostawcy z tytułu rękojmi za wady fizyczne towarów (art. 558 par. 1 Kodeksu Cywilnego)
Jak mam to rozumieć? Będę tam dzwonić o 10:00 więc stwierdziłem, że się Was poradzę.
Siem, Mireczki.
Oddałem jakiś czas temu coś na gwarancję. Przyznano mi zwrot pieniędzy, ale nie mogę go odebrać, bo gdzieś zapodziałem paragon, albo go nawet nie dostałem z powrotem kiedy oddawałem sprzęt. Zdziwiło mnie to bo pokwitowanie, że oddałem coś na gwarancję mam. Da radę to jakoś obejść? Bo to już trochę biurokracja i nonsens moim zdaniem.
#prawo #handel #gwarancja
Oddałem jakiś czas temu coś na gwarancję. Przyznano mi zwrot pieniędzy, ale nie mogę go odebrać, bo gdzieś zapodziałem paragon, albo go nawet nie dostałem z powrotem kiedy oddawałem sprzęt. Zdziwiło mnie to bo pokwitowanie, że oddałem coś na gwarancję mam. Da radę to jakoś obejść? Bo to już trochę biurokracja i nonsens moim zdaniem.
#prawo #handel #gwarancja
- 0
@kawazpapierosem: W takim razie kłóć się, że pokwitowanie masz i to jest wystarczające.
@mfind: Człowieku, nie pisz głupot jak się nie znasz. To dotyczy rękojmi bądź niezgodności, zaś gwarancja to zupełnie inny tytuł prawny.
@kawazpapierosem: Twoim obowiązkiem było okazanie karty gwarancyjnej i paragonu. W ich interesie było zabezpieczyć paragon.
Nie mogą nie wydać ci zwrotu bez tego paragonu, szczególnie gdy karta gwarancyjna o tym nie wspomina.
Jeśli napotkasz na opór, to skontaktuj się z powiatowym rzecznikiem.
@kawazpapierosem: Twoim obowiązkiem było okazanie karty gwarancyjnej i paragonu. W ich interesie było zabezpieczyć paragon.
Nie mogą nie wydać ci zwrotu bez tego paragonu, szczególnie gdy karta gwarancyjna o tym nie wspomina.
Jeśli napotkasz na opór, to skontaktuj się z powiatowym rzecznikiem.
- 1
http://www.wykop.pl/link/2698813/firma-indesit-i-ich-tragiczny-serwis-gwarancyjny/
Indesit mnie zlewa, miesiąc czekam na naprawę pralki. Ciągle mnie zbywają i MAM czekać. Ile jeszcze?
#mirkoreklama #gwarancja #indesit #gorzkiezale
Indesit mnie zlewa, miesiąc czekam na naprawę pralki. Ciągle mnie zbywają i MAM czekać. Ile jeszcze?
#mirkoreklama #gwarancja #indesit #gorzkiezale
- 1
Jak to jest z tą dwuletnią gwarancją?
Kupiłem prawie dwa lata temu TV i w tym tygodniu się zrypał - gwarancja producenta była na 12 miesięcy, ale wiem że jest jeszcze coś takiego jak obowiązkowa dwuletnia gwarancja sprzedającego.
No ale własnie jak to jest dokładnie, co jeśli sklep nie będzie chciał uznać, na co się powoływać?
#gwarancja #prawokonsumenckie #prawo
Kupiłem prawie dwa lata temu TV i w tym tygodniu się zrypał - gwarancja producenta była na 12 miesięcy, ale wiem że jest jeszcze coś takiego jak obowiązkowa dwuletnia gwarancja sprzedającego.
No ale własnie jak to jest dokładnie, co jeśli sklep nie będzie chciał uznać, na co się powoływać?
#gwarancja #prawokonsumenckie #prawo
- 0
@bohlen: Najpierw złóż reklamację z własnym dowodzeniem, że wina nie należy do Ciebie, może sklep przyjmie bez opinii rzeczoznawcy. Jak odrzuci, napiszesz odwołanie z uwzględnioną opinią rzecznika. Pewnie nie uznają, ale jeśli tak, zaoszczędzisz pieniądze wydane na rzeczoznawcę.
- 0
@bohlen: Nie gwarancję, a reklamację i nie szczególne warunki sprzedaży, a ustawę, która ma taką nazwę.
Rzeczoznawcy nie musisz, choć pewnie w całym procesie może być.potrzebny.
Rzeczoznawcy nie musisz, choć pewnie w całym procesie może być.potrzebny.
Witam
Mam problem na moim LG G3 wyskoczyla zolta plama na rogu.
Chcialbym to oddac na gwarancje aczkolwiek mam tylko podbita karte gwrancyjna (z pieczatka data nr seryjnym itp)
Poniewaz telefon zostal mi sprezentowany wiec nie mam faktury/paragonu.
Jak to jest?
Musi byc koniecznie ten paragon ?
#lgg3 #g3 #lg #gwarancja #polskieprawo #prawo #prawnik
Mam problem na moim LG G3 wyskoczyla zolta plama na rogu.
Chcialbym to oddac na gwarancje aczkolwiek mam tylko podbita karte gwrancyjna (z pieczatka data nr seryjnym itp)
Poniewaz telefon zostal mi sprezentowany wiec nie mam faktury/paragonu.
Jak to jest?
Musi byc koniecznie ten paragon ?
#lgg3 #g3 #lg #gwarancja #polskieprawo #prawo #prawnik
- 0
@mateusz-sasiadek: może być problem ale zapytaj LG na live chat
@mateusz-sasiadek: Kuriera zamów najlepiej telefonicznie
Wymiana szybki w telefonie wchodzi w gwarancję? Nie wiem czy zanosić do Plusa.
#plus #lumia625 #kiciochpyta #gwarancja #bojowkawindowsphone
#plus #lumia625 #kiciochpyta #gwarancja #bojowkawindowsphone
- 1
@mile5: Do serwisu.
Mireczki i Mirabelki mam mały problem. Mianowicie kupiłem składaka w komputroniku (nie hejtować wyboru slepu, trochę zmuszony do tego byłem). Poskładałem sobie kompa i ciut nieszczęśliwie padł wybór na płytę główną ASRock Z97 Pro 4... No i po miesiącu płyta padła, zero odzewu komputera (nie włączał się). Oddałem na gwarancje i czekałem całe 3 tygodnie. Płyta przyszła tylko od początku zegarek chodził źle (od 16:23 do 17:24 później od początku), a gdzy
@pawel-gumiela: no to jest u nas plaga ze firmy zewnętrzne które zajmują się dystrybucją mają tak podpisane kontrakty ze nie ma możliwości naprawy bezpośrednio w serwisie. Zamiast wysłać bezpośrednio to wysyłamy do np komputronika, oni muszą to sprawdzić (+/-2 tyg) i dopiero wysyłają do serwisu i tutaj czekamy kolejne 2 tyg. Pozdrawiam i życzę szybkiego rozwiązania problemu.
- 1
@gkw_: Dzięki, liczę że jakoś to przyśpieszą bo trochę pracują na pogorszenie swojej renomy - przynajmniej u mnie była dobra, ilekroć coś kupiłem był w porządku (jakieś 4 lata temu do laptopa dostałem 4gb ram DDR3 :D ). Pożyjemy zobaczymy
Mirki, zamówiłem tablet, i po otrzymaniu zauważyłem 3 martwe piksele i szalejący digitizer. Mogę po prostu odstąpić od umowy, czy sklep wtedy może wymyślić że ja go zepsułem? #pytaniedoeksperta #gwarancja #niewiemjaktootagowac
- 0
@kowalzmetina: @michaml9995: Zamawiałem w super profesjonalnym sklepie techsat24. Zresetowałem od ustawień fabrycznych i teraz nawet się nie włącza, ekran miga. Odstąpić od umowy czy napisać że niezgodność towaru z umową? Macie jakiś sprawdzony wzór, poradnik? :c
@ChildRebelSoldier: Odstąp od umowy.
Cześć mirki. Potrzebuje porady. Zakupiłem replikę w sklepie militaria.pl około 3 tygodnie temu. Po 3 dniach od zakupu się zepsuła przez co oddałem ją do punktu na gwarancję. Dostałem karteczkę, że mają 14 dni na poinformowanie mnie o decyzji. Mija 16 dzień i nic nie wiem. Oni też mówią, że nie wiedzą. I jeszcze wpychają mi kit, że dzwonili 3 dni po oddaniu repliki na gwarancję, że została wysłana do importera. Tak
- 1
@Pajalockk: Zależy na co składałeś, czy rękojmię z KC czy Gwarancję. Jak rękojmia z KC to po 14 dniach jak nie ma decyzji znaczy że uznali. Jak gwarancja to w sumie jest to niewykonanie zobowiązania i należą się odsetki.
@Pajalockk: ja pierdykam, a czemu nie zazadales zwrotu kasy, powolujac sie na wade ukryta i towar niezgodny z umowa?..
- 1
miałem problem z myszka ( laser gubil podłoże... ), oddalem na gwarancjr i wyczekiwalem miesiąc...
#gwarancja #a4techpsujesobieopinieumnie
#gwarancja #a4techpsujesobieopinieumnie
- 1
Mam takie pytanie. Popsuły mi się buty i chciałbym je zareklamować, bo jest wada, która na pewno rozwali te buty w czasie najbliższym. Zadzwoniłem do nich i poprosiłem (świadomie, bo nie wiedziałem) o pismo reklamacyjne, jednak z tego, co czytam to gwarancja jest dużo gorsza od rękojmi. Poza tym, na tym piśmie jest napisane wprost, że muszę wysłać paczkę na własny koszt (który zapewne nie zostanie zwrócony). Jak w takim razie się
źródło: comment_KH8sZOFVesfG9MJDB71nQLpfkrstRkG0.jpg
Pobierz- 0
@Volki: To wysyłam jutro im buty plus to pisemko i czekam na ich decyzję. Dzięki wielkie za poświęcony czas, mam nadzieję, że wygram tę batalię, bo szkoda mi tracić buty na wakacje, których używam zawodowo.
- 0
@Volki: Dostałem odpowiedź dziś rano odnośnie butów. Miła Pani zadzwoniła do mnie i oznajmiła, że dostanę nowe buty. ( ͡° ͜ʖ ͡°)




























Dwa lata temu we wrześniu kupiłem u nich przez allegro laptopa. Dzisiaj wchodzę na stronę www tego sklepu która widniała na fakturce(kupowałem jako osoba prywatna, nie firma) i zadowolony że firma jeszcze istnieje dzwonię na numer z działu serwis żeby dopytac się jak załatwiają sprawy "gwarancyjne". Dowiedziałem się że firma istnieje od roku i że tylko przejęła nazwę i stronę sklepu reset i że nic mi nie
Komentarz usunięty przez autora