Jawność to nie tylko ustawa o dostępie do informacji publicznej. Niektóre inne regulacje prawne również mogą w nią ingerować, dlatego stale monitorujemy co w prawie piszczy i zabieramy głos. Publikujemy naszą opinię nt. projektu ministra Jarosława Gowina z 28 stycznia 2020 r. o zmianie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym: https://siecobywatelska.pl/czy-w-imie-wolnosci-slowa-na-uczelni-mozemy-ograniczac-jawnosc/
__
Patrzymy władzy na ręce. Każdej. Przekaż 1% podatku na działania Watchdoga. KRS 0000181348
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

oni chcą znieść limit a potem i tak obywatelska


@m00n: i bardzo dobrze niech pis wprawadza obywatelską emeryturę - na poziomie minimum egzystencjalnego - nawyższy czas. Cyk kolejne kilka procent do poparcia. Obawiam się że i mnie by tym kupili ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nauka na światowym poziomie nie rodzi się natomiast wśród ludzi, którzy źle się czują, nie rozmawiają ze sobą, poniżają siebie nawzajem – a taki bywa zazwyczaj klimat rywalizacji o dobra ostatniej szansy. Neoliberalna obsesja rywalizacyjna wpisana w projekt Gowina zapatrzona jest w amerykańskie filmy, w wizję zawodów, które na końcu wygrywa chłopiec ze słonecznej Kalifornii. Nasza własna nie/pamięć historyczna przywołuje jednak inne kadry: obozową walkę o kawałek zgniłej brukwi, rozpaczliwe prężenie się
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#neuropa #heheszki
A może #jkm to ukryty geniusz? Wiadomo, że ma mnóstwo bękartów i do wszystkie uznaje. Jeśli #gowin wprowdzi głosowanie rodzinne to będzie miał mnóstwo głosów do wykorzystania i w końcu dostanie się do sejmu i wprowadzi monarchię!
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

"Biedny jak Gowin", fragment tekstu autorstwa Pana Pawła Kukiza:

"Spacerując po Łazienkach, patrzę na łabędzie,
białe skrzydła, długie szyje, tyle mięsa wszędzie.
Lecz za cienki lód.... a ja? nie mam chleba.
Więc nie zwabię ich. Bieda, bieda, bieda."
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach