part LXXVII #orzechowegraty Fender 75th Anniversary Stratocaster Custom

Piękna gitara, gdyby nie markery z boku, które były wystające i przeszkadzające. Takie diamenciki, że niby rocznicowo. Poza tym, fajnie brzmiące, dobrze zrobione wiosło z Custom Shopu Fendera. I miało przepiękny gryf pawie oczko.

Za drogie :)

#gitara #gitaraelektryczna
Orzeech - part LXXVII #orzechowegraty Fender 75th Anniversary Stratocaster Custom

...

źródło: comment_1668783396g26BUAelZIdlnCvFSdsPXF.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#orzechowegraty dawno mi się nie chciało robić bo jestem w podróży :) Ale wrzucę kilka ciekawych wioseł

Ibanez PIA - sygnatura Steve'a Vaia, chyba większość gitarzystów kiedyś mocno ekscytowała się tym gościem oraz Satrianim. Jest to nieco unowocześniona wersja JEMa, gra się dość podobnie, ale brzmi trochę bardziej stonowanie. Ma fajny patent z magnetyczną osłoną sprężyn :) Mi osobiście gitary Vaia nigdy do końca nie leżały - chyba mam za małe
Orzeech - #orzechowegraty dawno mi się nie chciało robić bo jestem w podróży :) Ale w...

źródło: comment_1668689399lAubtCKBpge8VLhgsuKVcg.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hello, pobudka! :)
Korzystając z przerwy w ostrzale rakietowym, zaczynamy kompletować skład drugiej rundy konkursu na solówki #mirkoshredwars. Wszystkich, którzy mają słabe serduszka, nie lubią metalu, szybkiego grania i nie wiedzą co kryje się pod hasłem shred gitarowy - proszę o opuszczenie lokalu. Dla Waszego komfortu i bezpieczeństwa ;)

Zapraszam do głosowania i komentowania. Który z zawodników zagrał lepiej, Waszym zdaniem? Głosujcie stawiając plusa przy jednym z dwóch komentarzy z ich
dinkum - Hello, pobudka! :)
Korzystając z przerwy w ostrzale rakietowym, zaczynamy k...
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rakujp trzymaj kciuki mniej więcej na środku dłoni a nie na wysokości palca wskazującego. Nie gram na ukulele ale na gitarze tak jest wygodniej
  • Odpowiedz
Robił ktoś odpowiedź impulsową kompletnej pętli efektów i wtyczek? Mam multiefekt, który nie ma pieców/efektów do bassu ale za to obsługuje IR. Rozkminiłem, że można byłoby ukręcić jakieś brzmienie np. w reaperze, wygenerować odpowiedź impulsową całego toru i wrzucić to do efektu. Czy ten plan ma jakieś wady?
#homerecording #gitara #tworzeniemuzyki #audio
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Philosohero: to zależy z jakich efektow by sie składała ta "pętla". Technicznie rzecz biorąc odpowiedź impulsowa może uchwycić tylko przekształcenia liniowe niezmienne w czasie. W praktyce to oznacza że możesz sobie najwyżej statyczne zmiany tonalne przechwycić typu eq, brzmienie głośnika itp. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teoretycznie to jeszcze reverby i delaye ale ten multiefekt raczej tylko obsługuje ułamki sekundy a to za mało na to. Przestery,
  • Odpowiedz
Dzień dobry Państwu :)
Jesteśmy w połowie pierwszej rundy konkursu gitarowego #mirkoshredwars.

Zapraszam do głosowania i komentowania. Który z zawodników zagrał lepiej, Waszym zdaniem? Głosujcie stawiając plusa przy jednym z dwóch komentarzy z ich nickami. Jeżeli nie będziecie mogli się zdecydować - możecie zagłosować na obu.

[[Drabinka konkursowa]](
dinkum - Dzień dobry Państwu :)
Jesteśmy w połowie pierwszej rundy konkursu gitarowe...
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiele lat temu po długim oszczędzaniu kasy z wakacyjnych prac dorywczych udało mi się kupić wymarzoną na tamten czas gitarę - Gibsona Les Paul Studio. Jako czternasto czy piętnastoletni dzieciak uległem namowom we własnym wątku na forum gitara.pl i "dołożyłem i kupiłem coś lepszego", licząc że konkretny wzmacniacz/combo do grania domowego kupię w swoim czasie. I tak grywałem sobie na jakimś tanim pierdziku w domowym zaciszu nie wiedząc nawet czy tak właśnie
Antidotum119 - Wiele lat temu po długim oszczędzaniu kasy z wakacyjnych prac dorywczy...

źródło: comment_1668456140TtoXENJf76O2mjMJQQkJUo.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Antidotum119: Pierwsza i zdecydowanie najlepsza seria Valvestate. Jezeli to dla ciebie pierwszy wzmak to bedzie to chyba idealny wybór . Miałem duzo tranzystorowych wzmacnaczy przed nim ale to przy nim zostałem itluklem na nim kilka lat próby i koncerty . Jak na prawdziwym wzmaku ogarniesz "temat" to zainwestuj w Helixa i nic innego juz wiecej nie bedziesz potrzebować
  • Odpowiedz
@vanhalen: W pełni się zgadzam. Mam Sparka i to jest sprzęt który do grania w bloku wystarczy z naprawdę dużym zapasem. A jak kto się uprze to wystarczy do tego dokupić kostkę magnum 44 i można wpinać to jako heada do dużych kolumn.

Za ok 1000 mam nieskończona ilość brzmień i jescze mogę grać z oryginalnym podkładem ew perkusją czy odpalić to jako głośnik BT
pablosik - @vanhalen: W pełni się zgadzam. Mam Sparka i to jest sprzęt który do grani...

źródło: comment_1668584997e8Zt5VghraP1TzegZSRhoA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Nie czaję tego #rocksmith2014 #gitara
Ogrywam piosenki i one znikają, to znaczy, że "zaliczyłem"? Gdzie znajdę swoje wyzwania? Chciałbym odskoczni od pentatonik i głupich odskoczni. Może jest gdzieś jakiś poradnik
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hello, Mirko ʕʔ
Lecimy z kolejnym odcinkiem konkursu na solówki gitarowe #mirkoshredwars.

Zapraszam do głosowania i komentowania. Który z zawodników zagrał lepiej, Waszym zdaniem? Głosujcie stawiając plusa przy jednym z dwóch komentarzy z ich nickami. Jeżeli nie będziecie mogli się zdecydować - możecie zagłosować
dinkum - Hello, Mirko ʕ•ᴥ•ʔ
Lecimy z kolejnym odcinkiem konkursu na solówki gitarowe...
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ponownie witam entuzjastów #mirkoshredwars i wlatuję z nową ankietą ( ͡ ͜ʖ ͡) to tak w nawiązaniu do tego wpisu.

Być może szykują się zawody innego rodzaju, coś bardziej jak #mirkobandwars, gdzie zbieramy was w zespoły w których nagrywacie piosenki i te wspólnie ułożone piosenki potem podlegają głosowaniu. Żeby ułatwić wam sprawę zostałby by przeze mnie narzucony jakiś motyw (przykładowo jakaś melodia z twórczości Krzysia Krawczyka)
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@hej_wisos: Wchodzę Xd Mogę nawet jako kapitan spróbować (produkuje z 11 lat a background mam jako bębniarz/jazz), ale dogram akord na wurlitzerze, znam pokrętła, moja specjalizacja trójkąt. Aktualnie moim instrumentem jest sampler ( ͡ ͜ʖ ͡) Jestem fanem saturacji taśmowej i rzężenia AKAI S950 po resamplingu, tyle o mnie XD Jeśli ktoś chciałby coś w klimacie the Heliocentrics/Drumetrics (ale w------e w limity) o-----c to wsiadajcie
  • Odpowiedz
Dzień dobry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przed Wami szósty odcinek konkursu #mirkoshredwars.

Zapraszam do głosowania i komentowania. Który z zawodników zagrał lepiej, Waszym zdaniem? Głosujcie stawiając plusa przy jednym z dwóch komentarzy z ich nickami. Jeżeli nie będziecie mogli się zdecydować - możecie zagłosować
Czarnoksieznik - Dzień dobry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przed Wami szósty odcinek konkursu #mirkosh...
  • 110
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema, mam pytanie odnośnie zakładania strun w klasyku. Zakładam strunę A5 i kręcę tą korbką na kluczu i nk jak to się dzieje, że dźwięk momentami się obniża podczas kręcenia kluczem w górę XD Albo dźwięk w ogóle nie idzie w górę. Kwestia źle założonej struny? Jak wcześniej E6 zakładałem to tak nie miałem. Boję się, że jak tak będę kręcić w nieskończoność to mi p--------e w końcu ta struna.
#gitara
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach