#gitara #gitaraelektryczna czy moze ktos z Was zrobic zdjecie gryfu ze strunami ? Chcialbym zobaczyc czy to normlane czy nie, ze np. u mnie w gitarze E basowa struna, jest o wiele wyzej niz reszta strun. To normalne ? Tez tak macie czy moze macie wszystkie struny na tej samej wysoskosci jakos ?
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@patatier:

masz corteka czy innego wmi, który robi dla marki na swoich cnc i jak zleceniodawca płaci porządnie to kalibrują maszyny

Wszystkie gitary, które miałem od Corta, były wykonane rewelacyjnie. Jackson i Squier. Od WMI tylko jeden Schecter i to samo, top-notch craftsmanship.
Ale ponoć jest rzeczywiście tak, jak piszesz - jak jest duży klient, to się staramy, a jak jakiś mały żuczek coś zamawia, to wyjebongo.
Solar widocznie nie
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Miraski syn lv7 zażyczył sobie pod choinkę gitarę. Ja w temacie jestem zielony jak swiezutki szczypiorek. Podsuncie jakieś myśli na co zwrócić uwagę, czy czym się sugerować. Może polecicie coś konkretnego? Oczywiście nie za miliony monet, bo - oby nie - ale biorę pod uwagę opcje że za jakiś czas będzie się kurzyła w kącie.
#gitara #gitaraakustyczna
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, czy to złe miejsce aby prosić o porady gitarowe?
Zacząłem się niedawno uczyć na gitarze akustycznej i potwornie bolą mnie palce od trzymania strun. Czy są jakieś techniki lub sposoby aby sobie z tym radzić? Może jestem zbyt miękki na gitarę, bo jak poćwiczę to później palce bolą mnie jeszcze następnego dnia jeszcze bardziej, gram w bólu i trochę to zniechęca bo nie jestem w stanie utrzymać strun.
Mam jeszcze pytanie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zacząłem się niedawno uczyć na gitarze akustycznej i potwornie bolą mnie palce od trzymania strun.


@bamsebjorn: po miesiącu przestaną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy są jakieś techniki lub sposoby
  • Odpowiedz
@CienRogategoSzczura: Być może, nie była to droga gitara - Yamaha F310, więc nie spodziewałem się cudów, może w tym problem. Niestety nie mam porównania z innymi gitarami więc nie wiem na ile to struny są zbyt twarde a na ile ja zbyt miękki.

@ActiZ: @bb-8: Brzęczy w okolicy mostka tylko kiedy gram kostką i to też nie cały czas, a raczej sporadycznie. Dodatkowo im delikatniej szarpię
  • Odpowiedz
Hej!
Przed Wami kolejny pojedynek na solówki gitarowe w konkursie #mirkoshredwars. Powoli zbliżamy się do końca pierwszej rundy. Poza dzisiejszym, zostały nam jeszcze trzy odcinki.

Zapraszam do głosowania i komentowania. Który z zawodników zagrał lepiej, Waszym zdaniem? Głosujcie stawiając plusa przy jednym z dwóch komentarzy z ich nickami. Jeżeli nie będziecie mogli się zdecydować - możecie zagłosować na obu.

[[Drabinka konkursowa]](
dinkum - Hej!
Przed Wami kolejny pojedynek na solówki gitarowe w konkursie #mirkoshr...
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LewPodkarpacia: pobawię się przez weekend i zawołam za jakiś czas, jakieś próbki też nagram może. Na dzień dobry to podłączenie go na tych ustawieniach ze strony do pętli efektów brzmi trochę jak metal zone na froncie ale ogarnąłem już brzmienie pod moje ucho i jest spoko. Zobaczę później jaka jest różnica na froncie przed preampem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Hej Mirki! Niedawno dostałem do nauki taką gitarę: zdjęcie pożyczone z neta Jedyne co o niej wiem to to, że nazywa się falcon stratocaster. Niestety nie potrafię znaleźć jakiejkolwiek recenzji czy opisu gitary. Czy ktoś miał z nią do czynienia i mógłby opisać kiedy była produkowana, czy jest dobra i ewentualnie jak brzmi w porównaniu z takim squier bullet mustang? Nie lubię nie wiedzieć z czym mam do czynienia :) Jedyne co
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@harrison:

jak brzmi w porównaniu z takim squier bullet mustang?

Unikaj serii Bullet. Nie są to może źle zrobione gitary pod względem technicznym, w sensie gryf ok, korpus dobrze wycięty, ale serio tam się oszczędza mocno na osprzęcie, tj. most, klucze i elektronika są naprawdę tandetne. Affinity to już coś, co robi sporą różnicę.
  • Odpowiedz
Hej, Mirko! ʕʔ
Przed Wami kolejny pojedynek na solówki gitarowe w konkursie #mirkoshredwars.

Zapraszam do głosowania i komentowania. Który z zawodników zagrał lepiej, Waszym zdaniem? Głosujcie stawiając plusa przy jednym z dwóch komentarzy z ich nickami. Jeżeli nie będziecie mogli się zdecydować - możecie zagłosować
dinkum - Hej, Mirko! ʕ•ᴥ•ʔ
Przed Wami kolejny pojedynek na solówki gitarowe w konkur...
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, gitarowe pytanie. Planuje sobie kupić nową gitarę. Przeznaczenie to jakiś Rock/Blues. Aktualnie na oku mam zakup Telecastera i na Thomannie upatrzone mam trzy gitary. Miał ktoś z was z jakąś z nich styczność? Powiem szczerze że kusi mnie ten Squier(nie wiem po prostu człowiek tak na niego patrzy i sobie myśli, że możliwe że to jest to). 90FLT mam wrażenie, że ma taki szklankowy pogłos ale może mi się wydawać. Z
JerryJJokker - Mireczki, gitarowe pytanie. Planuje sobie kupić nową gitarę. Przeznacz...

źródło: comment_1669196405fJNzno1whNI8dp3zmBbSKO.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hej #gitara jakie to tam akordy grają w trakcie refrenu "Z kopyta kulig rwie"? Ma ktoś jakieś taby czy coś?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kokos: Dzięki, ale chyba bym nie chciał :P
Nie jestem w stanie uzyskać tego samego, co profesjonalni lutnicy. Na jednej gitarze mam tak ustawione struny, że od góry wyglądają, jakby leżały na progach, a mimo to nic nie brzęczy... Nigdy nie udało mi się tego powtórzyć na żadnej innej gitarze, którą miałem w rękach :)
  • Odpowiedz
Hej!
Przed Wami kolejny pojedynek na solówki gitarowe w konkursie #mirkoshredwars.

Zapraszam do głosowania i komentowania. Który z zawodników zagrał lepiej, Waszym zdaniem? Głosujcie stawiając plusa przy jednym z dwóch komentarzy z ich nickami. Jeżeli nie będziecie mogli się zdecydować - możecie zagłosować na obu.

[[Drabinka konkursowa]](
dinkum - Hej!
Przed Wami kolejny pojedynek na solówki gitarowe w konkursie #mirkoshr...
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gitara #naukagrynagitarze
Wiem, że temat był wałkowany milion razy, ale ostatnio na tagu nic nie znalazlem.
Bardzo proszę o wszelkie informacje dotyczące wartościowych poradników nauki gry od totalnego zera na gitarze. Wszelkie filmy, eBooki, poradniki. Mogą być po polsku bądź angielsku.
Siedzę na statku i chciałbym się chcoiaz jakichś podstaw nauczyć, wiec nauczyciel odpada.

Dziękuję
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Grubyarchi: Lepiej przerobić jeden kurs porządnie od A do Z, nawet jeśli nie jest najlepszy, ale jednak przerobić systematycznie, nie skacząc po YouTube, bo wtedy więcej będziesz oglądał zawodowych, wrzaskliwych pajaców od tworzenia contentu, niż faktycznie grał ;)

Jak może być po angielsku, to Justin jest spoko gościem: https://www.justinguitar.com/site-map-and-lesson-structure

Jakbyś przerobił Beginner + Intermediate solidnie, to byś grał lepiej niż 90% początkujących ;)
  • Odpowiedz
Hej, Mirko! :)
Tego się pewnie nie spodziewaliście w konkursie na solówki szredowe #mirkoshredwars, ale dzisiaj gramy bluesa. Jak do tego doszło? Nie wiem. Enjoy!

Zapraszam do głosowania i komentowania. Który z zawodników zagrał lepiej, Waszym zdaniem? Głosujcie stawiając plusa przy jednym z dwóch komentarzy z ich nickami. Jeżeli nie będziecie mogli się zdecydować - możecie zagłosować na obu.

[[Drabinka konkursowa]](
dinkum - Hej, Mirko! :)
Tego się pewnie nie spodziewaliście w konkursie na solówki s...
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Mircy gitarzyści...

macie czasem dość tego wszystkiego?

Zastanawiam się czy tym już nie jebnąć. Jest kilka rzeczy, które wychodzą mi dużo lepiej niż gra na gitarze, w których jestem naprawdę dobry. Lubię grać, ale to do niczego nie prowadzi. Brak postępów, niepowodzenia, stracony czas na żmudne ćwiczenia... Czasem zawalam inne sprawy, aby pograć, nauczyć się czegoś nowego, poszukać brzmienia, ale nic mi nie wychodzi.

Może
Jonn - Mircy gitarzyści... 

macie czasem dość tego wszystkiego?

Zastanawiam się czy...

źródło: comment_16688161148b7TRoPsSJlFJK1TdIHLBi.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jonn: Nie bądź gitarowy przegryw bo będziesz żałował. Gitara ma stać/wisieć i nawet jeśli raz na miesiąc sobie pobrzdękolisz, to jakość życia wzrasta. Nie wierzysz - sprzedaj gitarę a zobaczysz :) Nie mam jednego kumpla, które nie tęskni za gitarą bo [to co napisałeś]. Gitara to najlepsza kobieta
  • Odpowiedz
@Jonn: Bardzo mądrze mówisz. Jeśli odczuwasz zmęczenie materiału - zluzuj, albo odpuść na chwile czy całkowicie. Gitara to ma być przyjemność a nie ciągły wysiłek. Traktuj to jak zabawę a może coś się odblokuje. Zrob sobie przerwę a może coś się odblokuje. Możesz tez spróbować innego instrumentu, możesz tez zrezygnować z muzyki i zrobić miejsce na coś nowego co również będzie sprawiało przyjemność. Z pewnością nie ma się co frustrować,
  • Odpowiedz